zynga

dünyanın en iyilerinden mobil oyun geliştiricisi olan şirket. ilk olarak facebook için geliştirdikleri oyunlar ile tanındılar ve hatta resmi oyun geliştiricisi oldular ama daha sonra stratejik hatalar verdiler ve eski popülaritesini kaybettiler. farmwille oyunları ülkemizde sıkça oynanan bir oyundur.
zamanında farmville'i yapan oyun firması. farmville zamanına göre gerçekten hoş vakit "çalan" bir oyundu. bu zynga'yı en çok zenginleştiren oyunlardan biriydi muhtemelen. bu arada andengine isimli bir oyun motoru vardı. android için temel oyun kütüphanelerini içeriyordu. bunu yapan adam'da zynga'da çalışıyordu. andengine benim için özeldir çünkü ilk geliştirdiğim oyunları bununla yapmıştım. neyse, zynga'nın yazılımcıları kendi oyun motorlarını yazabilecek seviyede kısacası.
peak games isimli türk firmasının tasarladığı board oyunlarını 100 milyon dolara satın almıştır ve bir anlamda türkiye pazarına girmiştir.
pokerinde arkadaşlarla zamanında aynı masaya oturup aramıza başkasını alarak karşılıklı arttırmalarla hızlıca temizlediğimiz oyun (ücretsiz tabii ki) işte üniversiteli eğlencesi de oydu... ama hala o anıları hatırlarız... akılda kalıcı bir marka.
gelmiş geçmiş en ünlü oyunu facebook tabanlı farmville olan oyun geliştiricisi. facebook tan sonra mobil sektöre yönelmiş ve facebook oyunlarını mobile uyarlayarak devam etmiştir. farmville den sonra dikiş tutturamadığını da söylemiş olalım.
poker ve farmvillenin oyun geliştiricisi olan şirket kısa süre içinde üne kavuşmuştur.çizimleri oldukça profesyonel ve oyunları oldukça akıcı tasarlamışlardır.

mobil oyunlarda önemli olan sürekliliğin esasıdır.bu oyun yapımcısı sürekli insanları kendine bağlayan devamlı oyunlar yapması sayesinde büyük karlar elde etmişlerdir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler