zula

türk yapımı online fps oyunu

haritaların yeterli sayıda ve güzel olduğunu düşünüyorum ama günümüz şartlarına göre grafikler orta seviye altında kalıyor

belli bir seviyeye kadar acemi kategorisinde oynuyorsunuz bu kategoride size ücretsiz hediye yükseltici malzemeler (silah geri tepmesi azaltma, hızlı şarjör değiştirme, hızlı doğma vs.) veriyor ama daha sonra bu kategoriye giremiyorsunuz ve ücretsiz yükselticilerin kullanım süresi bitiyor ve diğer kategorilerde hemen hemen herkesin elinde bulunan ücretli yükselticiler sayesinde oyun oynanmaz bir vaziyet alıyor.

kendi taktiğim; bu gibi özelliklere ücret vermek istemediğimden acemi seviyesi bittiğinde yeni üyelik açıp oyuna giriyordum böylece daha oynanabilir platform oluyordu.
counter strike benzeri yerli video oyunu. zula ismini daha çok multiplayer özelliğiyle duyurdu. yine türkiye mapleriyle birlikte iki takım halinde kapışmaya başlıyorsunuz. aynı counter strike 1.6 havasını size türkiye haritalarında yaşatan zula bence bu konuda da oldukça başarılı bir oyun. silahlar, oyunun akıcılığı, haritalar ve grafikler gayet tatmin edici. counter sevenler bence kaçırmamalı mutlaka denemeli.
online oyunlarda grafik kalitesinin birinci planda olmaması gerektiğine inanıyorum. grafiklerin doğru kullanımı çok daha önemli bence. zula'nın grafikleri çok temiz. bu tarz yüksek tempolu oyunlarda sadelik iyidir. zira yüksek tempoda, her an her şeyi net bir şekilde süzebiliyor olmalısınız. hele ki fps'lerde bu daha da önemli bence, sürekli milisaniyelerin ve milimetrelerin hesabının yapıldığı bir ortam.

insanların süper grafikler beklemesiyle bir alıp veremediğim yok bu arada, yanlış anlaşılmasın. afrika kabilesi değil burası da neticede. dünya yazılım sektöründe saygın markalar, ürünler ve isimler yetiştirdik, yetiştirmeye de devam ediyoruz. ama grafik özelinde bu yok. kalifiye eleman eksikliğinin çok derin hissedildiği bir konu maalesef bu. türkiye'de dünya çapında oyun grafikleri yapabilecek eleman yok denecek kadar az. iki elin parmaklarını geçmez koca ülkede. hepsini birden aynı anda toplayabilecek bir kutsal görev falan vermediğiniz sürece de ortaya güzel iş çıkması gerçekten çok zor. bu şartlar altında zula'nın grafiklerine kötü demek haksızlık olur.

zula oynanmayı hak eden bir oyun. hayatınızı bu oyuna harcayın demiyorum ama çöp muamelesi görmemeli. hızlı bir iki el atmak için uygun doğası itibarıyla kısa süreli oyun seanslarında tercih edilebilir.
yerli counter strike diyenler bile çıktı bu oyuna. günümüzde artık yerli ifadesi pek kullanılmıyor açıkcası. ürünlerini insanların duygularına hitap ettirip daha çok satmak adına milli ifadesi getirdiler ve karşınızda milli oyun zula as as as. bu oyundan ekmek yiyenler var biliyorum ama abi leş ya. grafikler oynanış hakimiyet hepsi çok kötü durumda. zamanla geliştirilebilirse belki oynanabilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler