zoe

(bkz:league of legends) oyunundaki yeni çıkmış bir karakter.

skilleri ise şöyle.

önce isimlere bakalım:

pasif: pırıltı şenliği

q: uçarı yıldız

w: büyü hırsızı

e: hınzır uyku baloncuğu

r: bi' ordayım bi' burda

pasif: zoe bir yetenek kullandıktan sonra, bir sonraki normal saldırısı ilave büyü hasarı verir.

q: aslında tek hasar vuran skilli bu. zoe ufak bir alana büyü hasarı veren ve pasifini uygulayan bir yıldız atar. yıldız uçarken q'ya tekrar basarak yıldızı kendi yakınındaki yeni bir konuma yönlendirebilir. yıldızın düz bir hat üzerinde ilerlediği mesafe arttıkça verdiği hasar da artar.

w: bu skill efsane. rakiplerin sihirdar büyülerini ve eşyaların aktiflerini kullanmaları, uzun bir süre boyunca yerde kalan büyü küreleri düşürmelerine neden olur. ayrıca zoe'nin öldürdüğü bazı minyonlar da büyü küreleri düşürür. bir büyü küresini almak, o büyüyü ya da eşya aktifini bir kere kullanabilmeyi sağlar.
zoe herhangi bir sihirdar büyüsünü kullanırken kısa bir süre için ilave hareket hızı kazanır ve en yakındaki rakibine (öncelik en yakınındaki rakipte olmak üzere) atışlar yapar. her bir atışın pasifini tetikleme ihtimali vardır.

e: size denk geldiyse ölmeye hazır olun. zoe ilk çarptığı hedefin üstünde patlayarak büyü hasarı veren ve isabet alan rakibi uyuşuk hale getiren bir top atar. birkaç saniye sonra, uyuşuk rakipler kısa bir süreliğine uyuyakalır ve bir sonraki saldırıdan ya da büyüden fazladan hasar alırlar. bir rakip her uyuyakaldığında, bu yeteneğin bekleme süresi azalır.

baloncuk hiçbir şeye isabet etmezse, yerde kalıp bir tuzağa dönüşür. duvarın üstünden atılırsa, kullanılma menzili artar.

r: şu ultiden yediğiniz fakeler sizi kanser edebilir. hedeflenen konuma kısa bir süreliğine ışınlan, sonra geri ışınlan. ışınlanma sırasında yeteneklerini kullanabilir, normal şekilde saldırabilir ve duvarların arkasını görebilirsin ama hareket edemezsin.

bilindiği gibi bu karakteri yasuo'nun yaratıcısı yapmıştır. kanser olmasının sanırım en büyük sebebi bu.
league of legends oyunu son gelen yamalardan sonra herkesin tek atıp tek yiyebileceği bir refleks oyunu haline gelmiş ve strateji ve takım oyunundan iyice uzak hale gelmiştir.

özellikle oyunun kitlesi 20 yaş ve üstü olmasına rağmen oyun yapımcıları çok küçük yaştaki oyuncuları da bünyesine katmak istemesinden ötürü yaş kitlesi daha küçük kişiler için göz boyayan çizgi film karakterilerine benzeyen karakterler ortaya çıkarmıştır.

benim yaş grubumdaki oyuncuların çoğu yeni gelen karakterileri beğenmeseler de çok güçlü yetenekleri ve basit oynanışlarından ötürü tercih etmek zorunda bırakılmalarıdır.

league of legends oyununda dereceli oyunlarda kolay yükselmek istiyorsanız kesinlikle sevdiğin şampiyonları oynamak yerine güçlü olan karakterlerle oynamak zorundasınız.metanın getirdiği herolar yaklaşık 10 15 tanedir.bunun dışındaki karakterler de ne kadar da iyi olsanız illaki oyunun bir safhasında geriye düşersiniz.

bu güçlü herolardan birisi olan zoe de tek atmaya ve tek yemeye odaklanmış aşırı dengesiz karakterlerden birisidir.oyuncular zoe ye alıştıktan bir iki yama geçtikten sonra herzaman riot politikası gibi nerf yiyecek ve tozlu raflar ardında kalacaktır.

league of legends tarihine bakarsanız ya da uzun süreler boyu oynamışsanız farkedersiniz ki yeni çıkarılan heerolar aşırı güçlü ve aşırı dengesiz olmuştur ardından törpülenerek normal haline getirilir.

zoe de kesinlik böyle bir hero olacaktır.

iyi midir?
lol oynayanlar mid koridor oyuncularına tavsiye edilir.ama nerf yiyecek bilginiz olsun.
zoe w yeteneği ile minyon dalgasından ara ara düşürdüğü sihirdar büyüsü ya da itemlerle koridor safhasında aşırı güçlü. gang atıldığı durumda durdurulamaz bir taşıyıcı şampiyona dönüşür.

uyutma yeteneğinin süresi azaltılmalı bence diğer kitle kontrol yeteneklerine göre süre açısından baya fazla umarım tekrardan düzenlenir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler