zeetex

kışlık lastik sezonunun açıldığı şu günlerde bütçenize uygun gibi görünen otomobil lastiiği markası. uygun gibi görünen diyorum zira ucuz etin yahnisinden ne olacağını hemen ifade edeyim.

1986 yılında çin'de kurulan zeetex firmasının dünyanın farklı ülkelerinde fabrikaları bulunmakta. türkiye'ye ise sırbistan fabrikasından ürünleri ithal edilmekte. performans verileri bakımından kendi bulunduğu klasmanda lider denebilecek bir görünüme sahip. ancak lastik ömrünün o kadar sağlam olduğunu söyleyemem. şüphesiz kullanım kuşulları balans ayarı gibi etmenler lastik ömründe tahribat açabilmekte. ancak gördüğüm kadarıyla arka lastiklerin de ikinci senede neredeyse bitmiş olması ve kışlık lastik özelliğini yitirmiş olamsı fiyatı ile performansını benzer seviyede tuttuğunun göstergesi.

türkiye piyasına üç yıldır giriş yapmış olan bu lastiği kısa süreli kullanım amacı olanların alması tabi ki caziptir. ancak soğuk kış şartlarının uzun geçtiği ve fazla km yapanlar için ideal bir seçenek olmağını belirtelim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler