zcash

bir kripto para birimi. blockchain altyapısını kullansa da zerocoin adı verilen protokol üzerinden çalışıyor. sembolü zec olan bu para birimi henüz yeni olmasına rağmen bu entry yazıldığı tarih itibarı ile $300 dolaylarında işlem görmektedir.

https://z.cash/
yatırım yapılabilecek altcoin.

kesin yatırım yapılır mı konusunda temkinliyim fakat ortalama değeri stabil şekilde artıyor.
ilerde dahada değerlenme ihtimali yüksek.
(bkz: zec) olarak anılan, 29 ekim 2016 yılında sürülmüş bitcoin alternatifi para birimi. kendini bitcoin http ise, zcash https dir diye tanıtarak, bitcoinden daha güvenli ve hızlı olduğundan bahseder. diğer kripto paralar gibi (bkz:blockchain) teknolojisini kullanan zcash, protokol olarak diğer coinlerden farklıdır. zk-snark adlı protokol ile tüm işlemlerin anonimliğini arttırdığı söyleniyor. bu arada açık kaynak topluluğu olarak değil, şirket olarak kurulmuştur. (bkz: ripple) (bkz: xrp) muciti (bkz:zooko wilcox) dur.
gizlilği ve güvenliği ile değerini hızlı şekilde arttırmış bir altcoin.bu aralar bir denge tutturmuş bi şekilde devam ediyor.benim gözümde orta-alt kategoridedir.çünkü girişim ve vaadettikleri açısından yatırım yapılabilecek başka birsürü altcoin mevcut şuan (bkz:waves) (bkz:iota)(bkz:komodo)
bilgisayardan mining yapanların en çok tercih ettiği coin'lerdendir. piyasada kullananı, uzun vadeli yatırım yapanı pek olmadığı halde değeri yüksektir zira piyasası tamamen miner'ların elindedir. düşürmezler fiyatını. bakış açınıza göre bu, güvenli bir yatırım olduğu anlamına da gelebilir tabii ama aynı sebeplerden ötürü bir anda tavan yapması da mümkün değildir. ona göre değerlendirin, yatırım tavsiyesi değildir.

coin'in teknolojisi pek de sağlam değildir. geliştiricileri işin gizlilik ve güvenlik boyutlarına sıkça vurgu yapsa da, iki konuda da rakiplerinin gerisindedir. bunlara hiç sahip değildir demek mümkün değildir, ama daha iyi alternatifler mevcuttur.
en kolay zcash cüzdan hesabı edinmenin yolu jaxx kullanmaktır. jaxx size zec için bir cüzdan hesabı sunar. bunun dışında zcash kendi local cüzdan uygulaması da linux windows ve apple uyumludur.

mobil uygulaması var mı tam bilemiyorum. ayrıca zcash nerede ise tamamı tecrübeli ve bilgili kripto para uzmanı veya mining'cilerden oluşmaktadır.

chat:
https://chat.zcashcommunity.com

forum:
https://forum.z.cash

bittrex bitfinex kraken gibi pek çok platformda exchange yapılabilir.
sözlüğün yeni ödemeleri gerçekleştireceği, https://www.cryptonator.com/ sitesine üye olarak rahatlıkla cüzdanını oluşturabileceğiniz kripto para birimi.

tabi ki bir bitcoin değil. benim tecrübeme göre dürüst olmak gerekirse geleceği de çok parlak değil. son zamanlarda oldukça değer kaybediyor.

buna yatırım yapmak çok da anlamlı değil. ama elde farklı çeşit olması açısından önemli. belki yanılırız uçar gider. bilinmez.
aksine bu coinin geleceğini çok parlak sağladığı gizlilik ve farklı protokolünden dolayı. çok ynei olmasına rağmen bu seviyelerde bu coin üstelik giçbir manipülasyon almamasına rağmen.
z serisi coinlerin hepsini takip edin ve göz atın.
fiyatı btc ile çok büyük paralellik gösteren alt coin. kısaca aslında btc tutuyor gibi oluyorsunuz. ancak ödemelerdeki yavaşlık ve aktarım ücreti handikapından kurtuluyorsunuz gibi bir durum var.

mining işinde claymore kullanıldığında amd , nvdia veya cpu mining için ayrı clientler var.

amd/ati kartlar muadili nvidia kartlara göre %30 gibi daha verimsiz.

şimdilik ufak ufak takılıyoruz ilerde blki eth kazmaya devam ederiz.
şu sıralar 185 dolares'e kadar düşmüş olan coin. oysa ne hayallerimiz vardı ocak ayında 1000 dolares olduğunda. 63bin dolara çıkacak diye pump da yapmışlardı hikaye oldu.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler