zaytung

mizahi içerikli bir haber sitesi. ayrıca bu tarzın da ilk olmasa bile yerleşik öncülü diyebiliriz. ilk zamanlarında o kadar popüler o kadar güzel bir mizah anlayışı vardı ki zaytung'a bakmadan güne başlanmazdı.

bir ara reklamında gönüllü olarak sanatçı teoman bile yer almıştı. halkın sesi bölümü favorimdir.
ilk ciktiginda devamli takip ettigim, gulmekten karnima agrilar sokan bir siteydi.

simdi ise eskisinin kotu bir kopyasi gibi gelmekte. belki de gundemin artik ilk donem zaytung haberlerine donmesidir bunun sebebi.
ilk çıktığında hayli ilginç gelen haberleriyle büyük bir sükse yapan bu organizasyonu bitiren şey çok fazla paraya dönük hale gelmesi. ilk zamanlarda haberleri biz gönderiyorduk onlar beğendiklerini yayınlıyordu ve bu eleminasyon güzel sonuçlar veriyordu. kalite hayli yüksekti ve bu sebepten gençlerden büyük destek görmüştü. sonra para kazanmaya başladılar ve bu oldukça kalite düştü artması gerekirken. önceden karnımız ağrıyarak gülerdik şimdi ara sıra karşıma çıkınca hmm diyip geçiyorum. üzücü.
sloganı “dürüst tarafsız ahlaksız haber”olan internet haber sitesi.gayet iyi mizahi haberler yapıyorlar.türkiyede bu tarzın öncüleri sayılırlar.hiç sıkılmadan o kadar absürt şeyleri okuyabiliyorsunuz.bazen tabularla ve kutsallarla da dalga geçebiliyorlar.bu yüzden arada aleştiriliyorlar tabii ama sloganında olduğu gibi sonunda ahlaksız haber yazıyor yani :) o kadar ciddiye almamak gerek diye düşünüyorum gülüp geçmeli bazılarında durup düşünmeli o kadar.bir de mobil uygulaması da var.ama çok fazla içerik yok nedense bir de premium falan muhabbeti vardı uygulamada bir süre sonra sıkılıp silmiştim.tarayıcıyı kullanmak istemiyorsanız uygulamaya bir göz atabilirisiniz.son olarak biraz kara mizah insanı güçlendirir okuyun..
günümüzde çoğunluğu oluşturan “gayri dürüst taraflı ahlaksız haber” sitelerine girmeden bazı sabahlar ilk açtığım sitedir “dürüst tarafsız ahlaksız haber” yapan zaytung. sitenin adını sol framede görmem dahi tebessüm etmeme yetti.
absürt mizah amaçlı haber yayını yapan sanal gazete ,bunu yaparlarken de taraf tutmaksızın siyasilere giydiriyorlar, dokunduruyorlar da diyebiliriz inceden ama yukarıdaki yazar arkadaşlarında dediği gibi son zamanlarda sarmamasının sebebi o absürt haberlerin bir kısmının ülkemizde gerçekleşmiş olması ve insanların da bunu yadırgamaması
yaptığı mizahın günümüzde gerçeğe döneceğini o zaman kimse tahmin etmiyordu eminim ama maalesef oldu. ilk başlarda güzel bir ivme kazanan mizahi amaçlı haber sitesi son zamanlarda popülerliğini yitirmiş durumdadır. ben ise down sendromlularla ilgili haberini gördükten sonra takip etmeyi bıraktım. http://www.medyafaresi.com/haber/zaytung-bu-defa-cok-ayip-etti/90834 kendi çapımda hala boykottayım.
ilk zamanlarini deli gibi takip ettigim gercekten cok orjinal haberlerin yazildigi bir mizah haber sitesi. ama eski tadi yok. yazarlar degismis herhalde cunku eski kalitesi cidden yariyordu insani. devrinin marjinal icerikleri ve fikirleriyle dolu. bir ara parali uyelik sistemine gectiler tum takipcileri orada kaybettiler. zaytungdan ayrilan bir ekip baska bir site kurmustu yine bu tarz. ama hala sevenler icin ya da eski haberleri arsivlemek icin soyle bir guzel olay yapmislar. kutuphanenize koymakta fayda var. http://www.dr.com.tr/Kitap/Zaytung-2009-2011-/Kolektif/Edebiyat/Almanak/urunno=0000000406412
sanırım eskisi kadar popüler olmamasının sebebi ülkemizde olan olayların absurtlugu o kadar arttı ki zaytung son derece ciddi bir haber sitesi kaldı bu olayların ve medyanın yanında. zaytung bile bu haberi biz bile yapamayız ama onlar gerçekten yaşıyor ve yaşatıyor modunda artık ülkemizdeki haberleri ve yaşananları gördükçe. bobilerin haber versiyonu olarak da düşünülebilir

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler