youtube

youtube, bir video barındırma web sitesidir.2005'te 3 eski paypal çalışanı tarafından kurulmuştur. kasım 2006'da google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. günümüzde google'ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir.asıl patlamasını internet patlaması olarak adlandırılan 2008-20009 yıllarında yapmıştır. şuan web'de video barındırma olayında neredeyse tekelleşmiş konumdadır. devasa karlar eden şirket kazandığı parayı videolara koyduğu reklamlardan kazanmaktadır. tabi reklam koyduğu videoların sahiplerine de bir miktar ödeme yapmakta ve iyimi.com gibi serbest girişimi teşvik ederek iş yapmaktadır. çok da iyi yapmaktadır.
beni urkuten bir database'e ve sisteme sahip site. uye girisi yaptiginizda ve hakkinizda fikir sahibi olmasina yetecek sayida video izlediginizde, onceki videolarinizla ilgili olmayan ama esasinda gercekten de ilginizi cekebilecek videolar oneriyor. boylece siteye girince adeta bir girdaba kapiliyorsunuz.
bir şekilde para kazanabilmek için youtube red adı altında bir özellik sunan ama ülkemizde pek bilinmeyen, kendi alanında pazar payının neredeyse tamamına sahip olan video izleme sitesi.

youtube red ile özel youtube serilerini izleyebiliyor ve reklamları izlemiyorsunuz.

anlamadıkları şey, reklam engelleyiciler ücretsizken, kimsenin bu tür şeylere yanaşmayacağıdır.
son zamanlarda neredeyse her videoda reklam sunan video platformu.yeni gelen youtube red özelliği ile bu reklamları kapatabiliyorsunuz ancak karşılığında para ödüyorsunuz.ekstra olarak özel serileri v.b. izleyebiliyorsunuz.
netflix ile birlikte dial denilen teknolojiyi hayata geçiren şirket. dial ile telefonunuzdan açtığınız bir vidyoyu televizyona aktarmanız mümkün oluyor. birden fazla kullanıcının aynı anda bağlanması da destekleniyor. 2017 versiyonu itibariyle televizyon kapalıyken de vidyo gönderebiliyorsunuz. bu durumda televizyon kapalı durumdan açık duruma geçip youtube üzerinden istediğiniz vidyoyu açıyor. kumanda vs ile uğraşmıyorsunuz. sadece aynı internet hattına bağlı olmanız gerekiyor.
google tarafından mobil cihazlarda hardware acceleration seçeneği kaldırılmış uygulama. bu nedenle 4k videolar bir düşük çözünürlükte izlenebiliyor. ne zaman eklerler bilmiyorum ama 4k ekranı olanlar için kötü bir durum.
bir gelir kapısı haline gelmiş video izleme ve barındırma sitesi , ancak abd'li ve diğer youtuberlara verilen farklı ücretler düşündürücüdür ,bununla beraber youtube sayesinde kamera,mikrofon ,green screen gibi teknolojik aletlerin satışı patlamıştır ,iyidir ,hoştur güzel zaman geçirilir bu site sayesinde
ben burayı çıktığı günden beri müzik amaçlı kullanıyordum. fakat ne zaman işin içine reklam girdi, youtube bozuldu. arkadaşlar ben arka planda müzik dinlerken reklam duymak istemiyorum yahu. hele o trivago reklamı yok mu? inanın öyle çıldırıyorum ki kelimeler kifayetsiz kalır. tabi reklam işi bitmeyecek bizde mecburen devam edeceğiz ses kısmaya. hiç kimse gelipte youtube red demesin. tıklarımız ile köşe oluyorlar üste birde cepten veremem.
youtube u bu ara adnan oktar videolarini izlemek icin kullanıyorum. is stresi, ev stresi derken insan arada acip dis dunyadan kopmak istiyor. muzik, dans, eglence arada verilen ilahi mesajlar eyvallah ama altina yazilan yorumlarin hepsinin kaldırılmış olmasi kacinci tesadüf sayin youtube ?
izlediğiniz videoları indirmek için gereksiz programları kullanmak istemiyorsanız önce youtube'a girin. indirmek istediğiniz videoyu açın. daha sonra videonun linki diyelim ki
bhttps://www.youtube.com/user/Tarkan olsun.

bu linkin sadece youtube kısmının ön tarafına ss yazın. şöyle ki:
https://www.ssyoutube.com/user/Tarkan

artık yönlendirildiğiniz sitede farklı format veya kalitede(video kaynağının desteklediği kadar) videoyu indirebilirsiniz...
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler