yemeksepeti.com

yeni nesil türk bilişim girişimciliğinin en başarılı örneklerinden birisi olan, nevzat aydın tarafından kurulan, milyonlarca gencin bir şekilde karnının doymasını ve belki de kilo almasını sağlayan ve kurucusu nevzat aydın tarafından inanılmaz bir karla satılmasına rağmen bildiğim kadarıyla halen nevzat aydın'ın ceo görevini üstlendiği internet sitesi.
türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitelerinden biri. foursquare'i andıran bir achievement sistemine neden gerek duydular bilmiyorum ama günde üç öğün yemeksepeti'nden sipariş veren çok tanıdığı olan biri olarak kimsenin achievement kazanmak için sipariş vermediğini söyleyeyim.
birden çok adres kaydedebileceğiniz gerek online gerek kapıda ödemeyle yemek sipariş edebileceğiniz bir platform. restorant sahiplerinden komisyon almaktadırlar bu sebeple fiyatlar sipariş ettiğiniz yere bağlı olarak tahminimce %10-20 arasında değişmektedir. online destek hizmeti de sunmaktadır. ayrıca herkesin bilmediği bir noktaya dikkat çekmek isterim sipariş sonunda bu sitedeki çekilişlere katılabilirsiniz.
5 yıldır üyesi olduğum, yemek sepeti tarafından zümrüt üye olarak onurlandırıldığım fakat hiçbir yararını göremediğim yemek sipariş etme sitesidir. verdiğim yüzlerce siparişten yüksek komisyonlar almasına rağmen "alın bu yemekte bizden olsun dememiştir." artık siparişlerimi telefonla veriyorum.
oyunlaştırma trendini kaçırmayıp entegre etmişlerdir. evet rozetler kazanıyoruz, puanlar akıyor ama daha önce bahsedildiği gibi kimse o rozetleri kazanmak için hadi yemeksepeti'ne gireyim demiyor bence. böyle bir kurulum yaparken kullanıcı için de gerçekten kazanıma dönüşebilecek bir akış izlemeleri gerekiyor. muhtemelen planları arasında muhtar seçmekten daha fazlası vardır diye düşünüyorum. yoksa da düşünmeliler bence. sipariş verince yanda fıldır fıldır puanların akması beni heyecanlandırmıyorsa olmasa da olur bir yatırımdır. karşılığında bir şey olduğunu bilmem lazım ki oyunda kalayım. muadili çıkıp güçlenene kadar böyle devam edecektir elbette.
yemek siparişi aracılığı yapan site. joker indirimleriyle güzel fırsatlar yakalanabiliyor. ayrıca banka ve operatör fırsatlarını da kaçırmamak gerekiyor. genellikle merkezi yerlerde daha çok alternatif oluyor. küçük yerlerdeki restoranları da kendilerine çekseler daha güzel olabilir. yeni çıkardıkları muhtar olayı da biraz saçma gibi.
bugün dns hizmeti yenilemeyi unuttuklarından dolayı son anda hosting firması tarafından uyarıldıkları an domain süresini yenileyen ancak mevcut domain dns bilgilerini default hosting firmasının adreslerine set ettikleri gözden kaçırdıkları için gün boyunca ve hatta 72 saat boyunca web siteleri çalışmayan firma. bu da umarım onlara ders olmuştur. teknolojinin içinde ol halin bu olsun şaşırtıcı.
müşteri hizmetlerini sevdiğim online yemek sipariş sitesi. bir sorun oldu mu hemen canlı chat ile yardım istiyorsunuz. dakikasında düzeltiyorlar. site biraz yavaş ve arayüz çok ağır. onları biraz geliştirirlerse çok daha iyi olur.
2001 yılında kurulan yemek siparişini kolaylaştıran site. türkiye'de 64 ilde ve yavru vatan kıbrıs ta hizmet vermekte. içersinde 11.000 civarinda restoran bulunmakta. şu anda ceo su türk olsa da sahibi alman bir şirket. ülkemizdeki bir organizasyonun bu denli başarıya ulaşmasına şaşmamak gerek. aramak yerine seçiyorsun istediğini sıkıntı çıkarsa arayın diye not düşüyorsun tak kapında. hem teker teker yemek sitelerini dolaşmayı önlüyor hem de kendi sitesine özel indirimler sunuyor. tam bir öğrenci dost.
not: şu anlarda teknik arıza sebebiyle ulaşılamıyor. aç kaldık... :)
o kadar komisyon almasına rağmen adam akıllı bir kampanya yapmayan firma. tekel olduğu içindir. karşılarına sağlam bir rakip çıkmasını umuyorum. saçma sapan bir muhtarlık oyunu var. hiçbir işe yaradığı yok.

tavsiye: yemek aldığınız restoranla anlaşıp daha uygun fiyata doğrudan kendilerine sipariş verin. komisyon vermek yerine müşterilerine indirim yapmayı tercih edeceklerdir.
  • /
  • 4

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler