yandex

rus google'ı. haritalarından tutun, mail hizmetine kadar nefesi yettiği her yerde google'ın rakibi olmaya çalışmaktadır. tekel olan google'ın tekelliğini daha da ileri götürmemesi için desteklenmesi gerekmektedir bence.

bir çok vatandaşımız, bu güzide arama motorunu fenerbahçe sayesinde duymuştur.
2012 yılında bunlara bir mail atmıştım o zamanlar daha ülke pazarına yeni giriyorlar. çok ilginç bir şekilde cevap verdiler. mail'de onlarla çalışmak istediğimi yazmıştım ve bana verdikleri cevapta ileride benimle çok çalışmak istediklerini yalnız yaşımın 15 olması sebebiyle ne yazık ki çalışamayacaklarını söylediler. ama bana türkiye ofislerini gezdirme teklif ettiler. bende hiç bu tarz konularla ilgilenen arkadaşım olmadığı için ve tek başıma gözüm yemediği için gitmedim. şuanda 21 yaşındayım. beni işe alırlar mı? hayır. kendimi ne yazık ki o kadar geliştiremedim.*
google chrome ile rekabet etmekte zorlanmaktadır. her zaman 2. sırada olacağını düşünüyorum. rusya ile abd'nin rekabeti internetede yansımıştır. yandex mail, yandex disk ve yandex çeviri hizmetleride bulunmaktadır. çeviri hizmetinin google'dan daha iyi olduğunu düşünenlerdenim.
yandex uygulamaları arasında belkide google uygulamalarından daha iyi çalışan yegane ürün yandex navigasyondur. anlık trafik bildirim, adres doğruluğu, kestirme yol gibi özellikleri benim fikrimce daha üstündür. yalnız şarj tüketimi konusunda google daha az tüketiyor gibi
google ile rekabet etmeye çalışan tarayıcı.

yandex kullanmamamda ki en büyük sebep kendi ile beraber media get kurması. devamında bilgisayara saçma sapan sayısız virüs bulaşıyor. bilgisayar mahvolmuştu ve mecbur format atmak zorunda kalmıştım. böyle birşeyin olması kabul edilemez. bu durumdan aşırı rahatsız olduğum için sildim ve kullanmama kararı aldım.
şimdi google kullanıyorum.
ilk ışıldamaya başladığı zamanlar deneyip ısınamadan koptuğum tarayıcıya sahip teknoloji şirketi. yeterince stabil gelmedi bana. sanki her an bir hata olacak, önemli bir şeyin ortasında iken puf diye kapanacakmış hissi... çok şikayet okudum ondan herhalde. navigasyonu dışında herhangi bir ürününü sanırım kullanmıyorum. tarayıcıda da alternatif arayan varsa bence ona gelene kadar brave ve vivaldi denenebilir diye düşünüyorum. henüz denemedim ama ikisi hakkında da güzel şeyler okudum. opera ile de kaynaşmakta fayda var. özellikle ben biraz özelleştirmek de istiyorum, yer imlerimi şuraya koyayım dursun gibi meraklarınız varsa vivaldi bu imkanı sunuyor.
şuan pek karşılaşmamakla beraber internetten indirdiğim her 2 programdan birinin setup ı soruyordu kuralım mı diye. kurduğumuz zaman da bilgisayarda ne var ne yok değiştirip her şeyi yandexli şeyler yapıyordu. kurarken dikkatli olmakta fayda var
rusya’nın internet tarayıcısı demek istiyorum.

zamanında fenerbahçe ile olan sözleşmesi sayesinde tanımıştım, ülke pazarına hızlı girmişlerdi. uzunca bi süre kullandıktan sonra bıraktım çünkü bilgisayara virüs bulaştırdığını düşünüyordum. ayrıca her tıklamama yeni sekme açması bunaltmıştı beni. google ile rekabeti google büyük bir hata yapmadığı sürece yıllarca ikinci olarak sürecek sanırım.

dipnot; her ne kadar google’ın piyasada en güçlü olması hoşuma gitmesede google kullanıyorum.
bir tarayıcı falan değil bildiğin virüstür. bir uygulama yüklersin pat diye taraycın, arama motorun değişir, bir de onla uğraşırsın.

yani aklım almıyor bir firma imajına bu kadar zarar verecek bir şeyi göz göre göre nasıl yapar, ama yapıyorlar efendim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler