yandex toloka

yandex toloka size görevler vererek bu görevler sonucu kendi sistemini iyileştirmeyi sizin de küçük de olsa kazançlar sağlamanıza yarar. görevlerin süresi 3 dk ile 10 dk arasında değişmekte olup görev başına 0.10 usd para verilmektedir genelde ve görevin uzunluğuna göre ödül miktarı artmaktadır. şahsen denemek için birkaç görevi çözdüm ve 0.50 usd ödülü kazanmıştım papara hesabıma çekim talebi oluşturdum ve bir hafta kadar sonra para hesabımdaydı. evde boş vakti çok olanlar kullanabilir.
eskiden iyi para kazandıran ancak artık bir özelliği kalmayan sistem. görevler verip para kazandırma olayı çok iyiydi ancak bir süre sonra çok fazla kişi kayıt olunca, görev alınca, para isteyince zamanla görevler azaldı.

bir ara bende küçük bir miktar kazanmıştım, hesabı unuttuktan bir süre sonra tekrar hatırlayıp girmiştim ancak 1 hafta içinde sadece 1 görev gelmişti.
genelde görevler sabah 7 de başlayıp iş saatine göre gelen,içerikleri ne kadar doğru doldurduğunuza göre fiyatı katlanan bir site.isminizin yanında puanınızı görebilirsiniz.bu puan ilk başlarda 100 den aşağıda olması normaldir,bu puanın artması,size görev gelmesi ve daha fazla ücretli görev yapmanız için çok önemlidir (yani sallamaktan ziyade,okuyarak doğru seçenekleri seçin) yaklaşık 16-17 gündür kullanıyorum ve arada girip birkaç görev yapıp çıkıyorum,bazı günler girmiyorum.şu ana kadar 8 dolar kazandım.biraz daha kassam bu miktar 15 dolara kadar çıkabilirdi. yani günde ortalama 1 dolar gibi bi miktar kazanıyosunuz.tabi bu benim miktarım,siz daha iyi cevaplarla daha iyi paralar da kazanabilirsiniz.
kolaylık olması açısından google'dan "easy auto reflesh" gibi sekmeyi otomatik yenileyen programlar işinize yarayacaktır.tavsiyem;yeni pencerede toloka'yı açıp otomatik yenilemeniz ve görebileceğiniz küçük bir noktaya yerleştirmeniz ve böylece görev çıktıkça yapmanız.
yandex'in henüz beta aşamasında olan kullanıcı aramalarıyla alakalı ufak görevler yaparak internet üzerinden para kazanabileceğiniz hizmeti.

yandex.toloka

sisteme üye olmak için herhangi bir nitelik gerekmediği için ücretler çok yüksek değil ama internetten para kazanmak için reklamlara tıklamaktan daha keyifli bir yöntem olduğu kesin. ben öğrenciyim, arada 3-5 harçlığımı, sigara paramı çıkarayım diyorsanız boş vakitlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.
yandex tarafından geliştirilen kullanıcılarına 3-5 kuruş da olsa para kazandıran hele istanbul da ya da yurtdışında yaşayanların bu 3-5 kurusu bine çıkacak imkana sahip olduğu sistem
şahsen ayda ortalama 10$ alıyorum arada girip bir iki tık
çok çok çok ufak miktarlarda para kazandıran sistem.

vaktinde ben de denemiştim. basit görevler verse de oldukça sıkıcı görevler bunlar. gereksiz uzunluğa sahip. sana verilen otellerin adreslerini, numaralarını, haritadaki konumlarını inceleyerek aynı olup olmadıklarını söylüyorsun. bu şekilde eliminasyon yapıyor.

görevlerin azalma mentalitesi nedir tam olarak bilmiyorum. ne zaman girsem görev denk geliyor bana. ama denildiği kadar çok kazandırdığını da söyleyemem.

ödemeyi bitcoin üzerinden yapsalar bir ihtimal derdim...

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler