yandex mail

yandex e-mail hizmeti. mail.ru sonrasında bence en güvenli e-mail hizmeti yandex'e aittir.
ücretsiz olarak @siteniz.com şeklinde mail hesabı açmanıza imkan veren hizmet. gmail ve outlook bu hizmeti hiç de az olmayacak ücretler karşılığında veriyor.
google'ın tek bir gmail hesabıyla bir çok ürününü kullandırması gibi yandex de (bkz:yandex disk) gibi kendi ürünlerini bu mail hesabıyla sunuyor. farklı ve eğlenceli temaları mevcut. gmail gibi ağır tema seçtiğinizde kasılma donma olmuyor. belki google da düzeltmiştir bu aksaklığı, açıkçası son zamanlarda denemedim ama yandex bana göre sadece populerliğini kazanamamış bir marka. ayrıca gmaili daha fazla kullanıyorum fakat içimde hep bir yandex sevgisi var çünkü hiç bir sorun yaşamadım bu marka ile.
google'ın yıllar önce bedavaya sunduğu ama şimdi ateş pahası olan alan adınızda mail kurulumu ve dağıtımını bedavaya sunan yandex hizmeti. şimdilik gayet başarılı. android ve ios uygulamaları da çok kullanışlı.
hızlı ve pratik bir mail kutusuna sahiptir. ayrıca gmail'in ilk piyasaya çıktığında yeni özelliklerle piyasayı domine etmiş olan hotmail'den piyasa liderliğini aldığı dönemlerde ki gibi sürekli yeni özellikleri ücretsiz olarak sunmaktadır.
çok kullandığım için birçok detayını bildiğim mail hizmeti.

yükleme hızı ilginç bir şekilde gmailden iyidir. gmailde son zamanlarda resimlerin yüklenme aşamasında çok yavaş olduğunu farkettim. internet hızımı hiç kullanamıyor. ancak yandex mail çok kullanışlı. oldukça hızlı aktarım yapıyor. fotoğraflar çok hızlı yükleniyor.

onun dışında önemli özelliklerinden birisi de güvenilirliği. şu ana kadar çevremdeki kullanan arkadaşlar da dahil kimseden güvenlik açığıyla ilgili şikayet duymadım.
isim soyisim kombinasyonu bulabilmek açısından gayet iyi ve aynı zamanda kullanışlı bir mail hizmeti.
yandex mailin aynı zamanda @galatasaray.net alan adıyla bir hizmeti daha var.galatasaraylılar için bulunmaz hizmet.
örnek olarak; bemylethe@galatasaray.net olarak mail alıyorsunuz aynı maili bemylethe@yandex.com olarak da kullanabiliyorsunuz.
bana göre google mail'den en belirgin ve kötü özelliği mailler arasında gezinirken sürekli reklamlarla rahatsız etmesi.google'da böyle bir sorun yok.google'ye alternatif olsun, google rakipsiz kalmasın diye kullanmak istiyosun ama böyle ufak da olsa belirgin şeyler direk soğutuyor.
kendisiyle gmailden isim ve soyisim içeren mail adresimi almak istediğimde bana saçma sapan alternatifler sunması ile tanıştığım ve sonrasında kendisine kurumsal şirket maillerini bile taşıdığım mail hizmeti. ayrıca maillerde herhangi bir sorun çıktığında geri dönüş hızı inanılmaz çabuktur. kullanın kullandırın.
isim-soyisim kombinasyonuma göre mail adresini gmail ve hotmail'de bulamadığımdan üye olduğum ve 5 yıla yakın bir süredir memnuniyet ile kullandığı mail sağlayıcısı. ha ister miydim gmail hesabım olsun? evet isterdim, çünkü google'un hizmetleri çeşitli, youtube vb. fakat kombinasyonu birisi almış ve eminim alan kişi kullanmıyor bile bu mail adresini ama o aldığı için önce elden bir şey gelmiyor.

her neyse 4 yıldır kullanıyorum dedim, hiçbir negatif yönünü ya da güvenlik sorununu görmedim. aksine yurtdışında da bahsedilen sorunları yaşamadım. hızlı ve kullanışlı ki bu açıdan hotmail ve gmail'den kat ve kat daha iyi. özellikle telefon uygulaması harika, ben whatsapp ya da facebook kullanmıyorum. hatta hiçbir sosyal paylaşım uygulaması kullanmıyorum. birine fotoğraf veya dosya atacağım zaman mail atıyorum ona. o açıdan bu sitelerde bir şey yollamak amacıyla ne yapıyorsanız o mantıkla yandex mail telefon uygulamasını kullanabiliyorum.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler