yandex haritalar

apple cihazlarda oldukça düzgün çalışırken android cihazlarda sekteye uğradığını farkettim. en basit örneği iphone da kullanırken tünele girdiğinde yol ilerlemeye, üçgen kat etmeye devam ediyor fakat android de böyle bir şey söz konusu değil, tünelden çıkınca bir anda sapıtıyor ve yeni yolu hesaplayana kadar yolu kaçırabiliyorsunuz.
ilk gördüğümde şaşırmıştım bu haritayı. araç içerisindeki hızı bile göstermesini baya ilginç bulmuştum. google haritarlada rekabet içerisinde ama sanki hala kat etmesi gereken yolları var gibi.
türkiye yollarında gayet başarılı bir navigasyon görevi görüyor. arayüzü çok kullanışlı. özellikle yol üzerindeki trafik yoğunluğunu önceden görebilmek çok işe yarıyor. insana hemen alternatif yollardan giderek zaman kaybını en aza indiriyor. ayrıca telefona indirirken fazla yer de kaplamıyor.
seyahatlerimde sürekli kullandığım uygulama. daha öncesinde google haritaları kullanıyordum. gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. güncellemelerini takip ettiğiniz sürece gidemeyeceğiniz yer yok ülke içerisinde (yurt dışı denemedim). ayrıca sevdiğim diğer özelliği ise güzergah üzerinde petrol ofisi, hastane vs gibi yerleri bulabiliyorsunuz. kısacası çok kullanışlı.
araba kullanırken google maps yerine kesinlikle yandex tercih ediyoruz.çünkü trafik akış verileri ve yol güzergahları daha doğru çiziyor bence.rus menşeili olduğundan bize yatırımı daha fazla yapmalarını mantıklı buluyorum.

amerikanın hem uzaklığı dolayısıyla hem daha global olduğundan dolayı hizmetlerin artması biraz daha zaman alması muhtemel gibi görünüyor.

özellikle trafikteyseniz ve benim gibi yol bilgisi konusunda zayıfsanız yandex kullanın efendim.

iyi midir ?
kesinlikle
10 üzerinden 10
nedendir bilinmez 3. köprünün açılmasıyla birlikte sanki her seferinde özellikle 3. köprü yoluna yönlendiriyormuş gibi hissettiğim uygulama. örneğin bostancı'dan çekmeköy'e gideceksen 3 tane alternatif vardır. ya imes'in oradan bol trafikli yoldan gideceksin, ya şile otobanından ya da 3. köprü üzerinden çamlık'tan çıkıp çekmeköy'e döneceksin. şile yolundan gideceğim vakit yolu kıpkırmızı gösterirken 3. köprü yolunun %30 u aynı olmasına karşın şile yolunda kıpkırmızı gösteren yeri yemyeşil gösterebilmektedir. böyle hataları olmasına karşın alternatif güzergahları çoğu zaman hayat kurtarmakta.
yandex toloka kullananlar bilir orada sesi metine çevirme ile ilgili görevler düşüyor özellikle yandex haritalar kullanıcılarının söyledikleri şeyler çıkıyor inanın yurdun insanından utanıyor insan. ya hu neler neler söylemişler aman allah'ım bu insanlarla ayni ülkede yaşamaktan korkar olduk bu tarz sesli komutla çalışan uygulamaları kullanan arkadaşlar sesinin arama yapıldıktan sonra kayıt edildiğini bilerek hareket edin
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler