yandex disk

bilgilerinizi depolama alanı. bilgilerini abdli google drive yerine alternatifi rus yandex tarafından saklanmasını isteyen kullansın beleş yerli malı hala yok 15 gb bilgi veriyorsun üstüne para istiyor ülkemizdeki acımasız firmalar
2011'den beri yuzumde guller acarak kullandigim harika rus diski.

bilgisayariniza ve telefonunuza indirdiginizde mail adresi aldiginizda verilen disk kapasitesine ekstra gb ekleniyor. kamera ya da telefonunuzu baglayip yukleme yaptiginizda bu hediye verilen disk kapasitesi artiyor. arkadaslariniza davet linki gonderirseniz ve onlar da bu davet linki ile mail adresi acarlarsa size kisi basi 250mb verirken arkadaslariniza da 1gb ekstra alan veriyorlar.

ayrica iki hafta once gordugum bir baska ozellik daha eklemisler. telefonunuzu senkronize ettiginizde telefonunuzdan cektiginiz fotograflari sinirsiz yuklemenize izin veriyor. limit yok, sinirsiz yukleme yapabiliyorsunuz telefondan cektiginiz fotograflari.

ayrica(2) sanirim 2. kullandigim yildi. akilli telefonlardan fotograf cekme olayi populer olmaya baslayinca telefondan ya da kameradan yukleme ozelligini yeni cikarmislardi. bu ozellik kullanilsin diye 6 aylik 32 gb'lik kapasite eklediler fakat sonra onu once 1 sene daha sonra ise omur boyu yaptilar.
yani amerika'nin google sirketi gibi kapitalizme degil sosyalizme hizmet ediyorlar bu konuda.

harikasin yandex.
ilk çıktığı günden beri kullandığım depolama birimi.

herkesin depolama birimi olarak kullandığı bu diskin en sık kullanıldığı bir başka alan da yasal olmayan içeriklerin paylaşılmasıdır. genel olarak dershanelerde çıkan kpss soruları, ders kitabı pdfleri, e-kitaplar bu disk aracılığıyla paylaşılır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler