yaban tv

amerika’daki muadilleri gibi surekli avcilik ve balikcilik uzerine yayin yapan kanal. emekli memur tayfasinin en cok izledigi kanallardan birisidir.

benim gibi hayvanseverlerin de asla tahammul edemeyecegi televizyon kanalidir. ne yazik ki masum canlilarin yasama haklari, bir televizyon programi ugruna ellerinden alinmaktadir.

avcilik yapilabilir zaten yapiliyor da. et yiyen birisiyim. ancak metrelerce uzaktan durbunlu tufeklerle hayvanlarin vurulmasi avcilik degildir.
çoğunlukla belgesel gibi hayvanların avlanmasını gösteren kanal. avcılık yapılması gereken bir şey de sniper la avlanma nedir yahu ne bileyim köpekle filan gidersin köpek tavşan yakalar oturur beraber yersin yakaladıklarını köpeğinle. kendini hitman filan zannediyorlar herhalde sniper la sıkınca.
kanalın simgesi yeşil bir patidir, avcılık belgeselleri kanaldaki tek seçenek olmakla beraber ;
avlanacak hayvanın en rahat avlanabileceği bölgeleri ,avcılık teçhizatlarını en ince detayına kadar işler kısacası avlanmayı öğretir ve hatta avcılık teçhizatlarını satar da avlanma tekniklerini bile gösterir hatta
küçük çaplı, belgesel kanalı gibi dursada avlanma dışında başka birşey olmayan babamın - "bak bak adamlar ne balık yakalıyor yavv" diyerek sohbete beni dahil etmesi ve benim kanalı hic sevmesem de saygımdan -harbiden he diyerek cevap verdiğim kanal.
enteresan bulduğum televizyon kanalı yaban tv. acayip buluyorum cidden. flash tv'nin halay tutkusu ve yaban tv'nin av tutkusu fena kapışır. nadirende olsa günlük hayatta işimize yaraycak bilgiler verirler.
örneğin aşı teknikler ve çeşitleri. püf noktaları gibi bi örneğe denk gelmiştim bi ara.
bir zamanlar müptelası olduğum kanaldı.gerçekten avcılık çok zevkli bişey izlemek de ayrı zevkliydi.gayet kaliteli bir kanal kamera çekimleri sunuş biçimleri falan öyle bi kanladan beklenmeyecek kadar iyidi. şöyle bir replik vardı sanırım -rastgele ali birerdinç diye ava başlamadan söyleniyordu.hep çok hoşuma gitmiştir o replik.tabii büyüyünce düşüncem tam oturunca biraz karşı oldum böyle davranışlara falan öyle zevkli izleyemiyorum.bir tür katliam zevk için öldürme oluyor bir nevi.bu yüzden uzun süre önce kanalı sildim listeden.bence siz de silin keyifleri için show yapıl hayvanları kurşuna dizmesinler-dizemesinler
türkiye'deki özellikle emekli olan kişiler için büyük bir boşluğu doldurmuş olan kanaldır. ilk dönemlerinde genellikle aynı videolar tekrar tekrar dönse bile iyi bir izleyici sayısına ulaşmıştır. son dönemlerde daha fazla satış kanalına evrilmiştir. artık videodan fazla satış reklamaı yapılan kanaldır.
babmın sürekli izlediği kanal.genelde avcılık ve av malzemelerinin reklamının döndüğü av ve avcılık üstüne yarı profesyonel yayınların yapıldığı +45 yaş kanalı.

biraz amerika ya özenti olduklarını düşünüyorum ama yapım bütçeleri elvermiyor gibi duruyor.yayınların büyük bi çoğunluğu sanki youtube için hazırlanmı vloglar gibi.

youtube da bireysel youtuberların bile daha fazla emek harcayıp daha kaliteli yayınlarını bulabilirsiniz bence.

türkiyede daha çok emekli amcaların ve yaşlı insanların izlediğini düşünüyorum.avcılık ile uğraşanlar zaten bu programları izlemek yerine kendilerini dağa bayıra vuruyorlar.

iyi midir ?
kalite diyoruz ya efendim biraz daha kaliteli yayınlar.bana hitap etmiyor ama enazından bir çekiciliğinin olması lazım kesinlikle.amatörlükle bu iş olmaz

10 üzerinden 5 veriyoruz.
bu kanalda yapılan işlere olumlu tarafından bakarsak, "avcılık kurallarına uygun, duyarlı bir yayıncılık yaptıkları" söylenebilir. bilinçsiz avlanmanın ileri boyutlarda olduğu ülkemizde bu şekilde eğitici ve hassas bir yayın politakaları olması da sevindirici bir durum. fakat ismi "yaban" olmasından dolayı, ilk başta yaban-doğa hayatını yansıttığı düşünülebilir ama bundan ziyade daha çok salt "avcılık" üzerine kurulmuş bir televizyon kanalı olarak algılanıyor. bence bu algıyı kıracak işler yaparsa uluslararası bir seviyeye bile gelebilir. mesela ismi aynı kalacak şekilde, kanal konsepti olarak bence işin odağına doğadaki hayvanların nasıl avlandıkları-yakalandıklarını değil de onların doğal yaşamdaki hayat döngülerini alsalar; avcılığı ise yayın formatının içinde, birkaç kaliteli yerli-yabancı program olarak verseler kanal daha çok dikkat çeker. doğa hayatı ile ilgili özgün formatlardaki programlar, içinde avcılık da geçecek şekilde üretilebilir ve gayet hoş bir sentez olur. tabi bütün bunlar mali bütçeyle de alakalı. kanal daha büyük bir medya organizasyonunun içinde yer almalı ki, ana akım reklam ve sponsor pastasına girebilsin. bu sayede bilinirliği yüksek marka programlar ortaya çıkar, bu da daha çok reklam getirir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler