xioami mi5s

xioami'nin fiyat performans oranı yüksek mi6'dan bir önceki modeli. (2.5d) eğimli ekranı ve oval kasa tasarımı kullanım kolaylığını aşırı yükseltmiş yalnız kasası biraz daha ince olsa daha iyi olurdu. alüminyum kasası ve 428 ppı
fhd parlak ekranı kaliteli bir telefon kullandığınızı hissettiriyor.

qualcomm snapdragon 821 işlemcisi telefona fark katmış. mıuı rom akıyor, oyun performansı iyi ve her türlü işinizde 3gb ram yeterli oluyor. yalnız alüminyum kasadan dolayı oyun oynarken işlemcideki ısınma kasaya çabuk dağılıyor ve 20-30 dk sonra telefon baya ısınıyor. kameraya gelirsek işlemci çok güçlü bastığın anda kareyi yakalıyor 4k videoda sorun olmuyor. 12 mp çözünürlüklü telefon fiyatına göre başarılı bir arka kamerası var. 3200mah batarya bir günü rahat çıkartıyor kullanım sıklığına göre 2 günü de görebilirsiniz. telefonda usb type-c teknolojisi mevcut hızlı şarj adaptörü ile 50-60 dakikada şarjı fulleyebilirsiniz. 4g performansı turkcell'de iyi fakat vodafone'da xioami telefonlar bant uyuşmazlığı sorunu yaşıyor diye duydum denemek gerek.
iphone'n 7'nin birebir aynısı olan yalnızca sar değeri yüksek olan çin menşeli telefon. fiyat olarak iphone 7'nin tam yarısı fiyatındadır. buda bize nasıl kazıklandığımızı birkez daha gösteriyor. sar değerinin yüksek olması bir çok tüketici tarafından kuşku uyandırsada tamamen abartı politikası olduğunu düşünüyorum.

ülkemizde genelde ithalatçı firma garantili olarak satın alınıyor olması üzücü. garanti konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor.
fiyat aralığı 1300-1500 tl olan telefon.bu fiyata bu donanım özellikleriyle, bu tasarımda telefon almak günümüzde çok zor.telefon 5.15" 1080p çözünürlükte ekrana, qualcom snapdragon 821 işlemciye, 3200 mah bataryaya, 3 gb ram e, 12mp arka 4 mp ön kameraya sahip.üstelik miui arayüzü kullandığından telefon oldukça hızlı ve akıcı.

telefonun en kötü kısmı ise ön kamera denilebilir.ancak 1300 tl ye ön kamerası iyi olan (ön kamerayı geçtim kamerası iyi olan) telefon bulmak çok zor.
insanların ön yargıyla yaklaştığı çin menşeli telefon modeli.

özellikleri bakımından fiyat/performans ürünü kendisi. bire bir aynı özelliklere sahip başka telefonları çok daha fazla ücrete alabilirsiniz ancak. arkadaşım 1200 liraya satın aldı ve sorunsuz şekilde kullanıyor.

dipnot: sar değeri ortalamanın 1.5x civarında.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler