xiaomi

2010 yılında çin halk cumhuriyetinde kuruldu. android işletim sistemli ilk akıllı telefonu olan the xiaomi mi1′ i 2011 ağustos ayında satışa sundu. 2017 itibari ile android one projesi kapsamında akıllı telefon pazarında ham android deneyimli cihazları bulunuyor.
bu firmanın telefonları benchmark testlerinin yıldızıdır. zamanında bazı bilgisayar parçası üreticilerinin yaptığı gibi, bu tarz benchmark testleri için özel ayar yaptıklarından şüpheleniyordum ancak türkiye'ye geldikçe ve insanlar kullandıkça gördüğüm üzere teknik açıdan gerçekten iyi performans veriyor bu telefonlar. saf android'li telefonları olması da bir avantaj elbette.

çin menşeili ürünler hakkındaki en büyük soru işareti olan dayanıklılığı ölçecek kadar uzun süre kullanmadım ama şu ana kadar bende olumlu izlenimler bırakan bir marka.
2500 lira civarında gezen daha bilindik rakip firma telefonlarından daha üstün telefon lar üretip 1300 liraya satan firma. mart ayından beri yani yaklaşık 8 aydır xiaomi mi 5 modelini kullanıyorum ve en ufak bir memnuniyetsizlik yaşamadım diyebilirim. hem şık, hem iyi tasarlanmış, hem ekonomik hem de kullanışlı. bir de güçlü bir servis ağı kurarlarsa herhangi bir firmanın xiaomi ile rekbet edebileceğini sanmıyorum.
ezber bozduran çinli firma. daha once iphone,htc kullanmış bana marka degistirtti. mi 6 modelini ben kullanıyorum, mi 4 u ise anneme aldim. son derece hızlı, çözünürlüğü iyi telefon. mi 6 nin bana göre tek eksisi kulaklık girişi ile şarj girişinin ayni olması. birde kutulardan kulaklık çıkmıyor:( ama memnun muyum evet iyi ki almışım:)
namı diğer çinin apple'ı. evet, ilk popüler olduğu zamanlar için bunu söyleyebilirdik ama zaman ilerledikçe apple'a kafa tutar oldu. telefonları hakkında, kullanmadığım için keskin ifadeler kullanamayacağım ama powerbank, kulaklık, akıllı ev ürünleri, vr gözlük vb. bir çok ürününü son 1 sene içinde edindim ve bu ürünler için kesinlikle fiyat/performans ürünü diyebilirim. hatta çoğu üründe bunun da ötesine geçiyor bence. eksikleri de yok değil tabi ki, var. misal, global bir popülerliğe sahip olmasına rağmen global bir tedarikçi zinciri kuramamış olmaları. bu alandaki yatırımlarını arttırmalı bizim gibi ülkelere de gelip tozu dumana katmalılar. ha tabi ki ülkemiz vergi sistemi vs. buna biraz engel olabilir ama ben yine de eminim ki samsung apple ne satıyorsa daha kalitelisini daha ucuza bizlere sunabilirler. aliexpress gearbest vs. bir yere kadar. mi store görmek istiyoruz artık :) ha bir de bazı ürünlerinizde halen tek dil çince dökümantasyon desteği veriliyor onu de bir çözmek lazım.
kendisi çin menşeli bir teknoloji canavarı markadır.

siz siz olun elinizden geldiğince bu firmadan alışveriş yapın. nedenine gelecek olursakk firma kalitesiz çin malı ifadesini değiştirip ucuza kaliteli ürün veriyor size. özellikle piyasadaki telefonları fiyat performans karşılaştırması bakımından muazzam ücretlerle satıyorlar. farklı ürünleri de mevcut.
teknoloji marketinin her şey bir milyoncusu diyebiliriz.
teknoloji dendiğinde aklıma gelen ilk firma. öyle hızlı ve öyle bir güzel büyüyorlar ki önümüzdeki 5 sene içinde apple ve samsungun tahtına oturmamaları içten bile değil. şuan hali hazırda xiaomi mi5 telefonlarını 1.5 yıldır kullanmama rağmen ve şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamamam sayesinde bir kat daha hastası oldum kendilerine, elime biraz daha para geçtiği taktirde kendilerinin mi mix2 modellerine talibim.
mi 5 pro, 10000 lik powerbank ve mi band 2 ürünlerini kullandığım markadır. feedback'leri değerlendirip dönüş yapıyorlar ayrıca güncellemeleri hızlı ve hatasız. telefonları için yeni gelen miui 9 gerçekten özenle yapılmış bir arayüz, ham androidi hissettiriyor ve resmen pürüzsüz :) kalitesini ve performansını günden güne çok hızlı bir şekilde arttıran firma 40 ayrı ürün kategorisinde birinci olmakla beraber gözünü daha fazlasına dikmiş durumda.
çin devi marka piyasada 6000 tlye satılan cihazları 2000 liraya satıyor. gerçi ithalatcı garantili olduğundan böyledir. yakında elektronik magazalarında garantili satılırsa vergisiyle 4000 i görür.
uzun zamandir kullandığım çin'in iphone u denilen kaliteli cep telefonu markası,sadece telefon değil akilli priz gibi muhteşem cihazlarının uygun fiyatla alınabildiği ve ülkemizde de artık satılan marka
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler