xiaomi redmi y1 lite

henüz ülkemizde satışa sunulmayan xiaomi modeli.ana modeli olan xiaomi redmi y1 modelinin kırpılmış versiyonudur.xiaomi redmi y1 ile arasında kamera, işlemci ve ram farkı vardır.

donanım özelliklerine gelirsek aynı xiaomi redmi y1 de olduğu gibi 5.5" 720p çözünürlükteki ekran karşımıza çıkıyor.işlemci olarak snapdragon 425 kullanılmış ve telefon 2 gb ram e sahip.telefonun bataryası aynı ana modeldeki gibi 3080 mah.en çok kırpılan alana geldiğimizde ise telefonun arka kamerası 13 mp ancak ön kamerası 5 mp.

ana modelde ön kamera 16 mp çözünürlükteydi ancak baya kırpılmış hali konulmuş.ayrıca işlemci biraz düşürülmüş (snapdragon 435 ten snapdragon 425 e düşürülmüş.) ve ram 1 gb azaltılmış.karşılığında ise fiyatı düşmüş telefondur.(şimdilil türkiye fiyatını bilmiyoruz.)
xiaomi sırf sağlam selfieler çekilebilsin diye yapmış bu telefonu bence. gerçekten kamerası çok iddialı. eğer bol bol fotoğrraf çekiyorsanız bu telefonu kaçırmayın. ki piyasa özelliklerine bakacak olursak çok çok iyi fiyata satılıyor.
xiaomi'yi bu özelliğinden dolayı seviyorum.
xiaomi y1 kameranın telefona bütünleştirilmiş hali, y1 action kamera çok güzel telefonlarınin kameraları da güzel ama bu telefon bir başka güzel olmuş 3-4 gb ram seçeneği ve 32_64 hafıza seçeneği sunmuşlar

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler