xiaomi mi band 2

xiaomi'nin akıllı saati.tam bir f/p ürünü.mi fit uygulamasıyla beraber kullanıldığında o gün kaç adım attığınızı,nabzınızı ve kaliteli bir uyku çekip çekmediğinizi öğrenebiliriz.bu özellikleriyle her ne kadar kişiyi cezbetsede nabız ölçümü sonraki zamanlarda sapıtabilir ve uyurken 50-100 adım atmış gibi görünebilirsiniz.yinede sporla iç içe yaşayanlar için oldukça kullanışlı olabilir.
evet arkadaşlar yine bir xiaomi ürünüyle karşınızdayım. akıllı bileklik kategorisinde dünyayı kasıp kavuran türkiye de de belirli bi satış hacmine ulaşmış bu ürün öncelikle su geçirmezlik olayında ödüller almış. adimsayar, çalar saat, nabız ölçer, kalori hesaplaması gibi bir çok özelliği bulunan mi band 2 göstergeli ekranı ve bütün android telefonlarla uyumlu olması sebebiyle çokça tercih edilmekte. bir saati geçen oturma süresinden sonra ayağa kalk diye hatırlatmalarda bulunan bu sempatik bileklik sağlık açısından da kullanılması gerekli diye düşünüyorum. uyku esnasında derin uyku hafif uyku ayrımını bile yapabiliyor daha ne olsun
akıllı saatlerde f/p olarak başı çeken üründür. bugünlerde 100 liranın altında fiyatlara bulmak mümkündür. özellikle yürüyüş hayatınızın bir parçasıysa ve uyanmakta zorlanıyorsanız düşünmeden almanızı tavsiye ederim.
benim icin hic bir fonksiyonu olmayan akilli bileklik.

+nabiz olcer kullandığım telefonda mevcut.
+adim sayar,kullandığım telefonda mevcut.

bilekligin alarm kurma ve bildirim gibi ozellikleri telefon ustunden zaten yapabiliyorsunuz.

para tuzagi ve bir fayda saglamamasina ragmen bos yere telefondan sarj goturmesi saçmalık. (bluetooth)
akıllı saat değil, akıllı bilekliktir. sesli alarma uyanmayan kişiler için hayli faydalıdır. şahsen ben on tane alarmla zor uyanan bir insan olarak mi band 2'yi kullanmaya başladığımdan beri ayarladığım saatte çevremdeki kimseyi rahatsız etmeden uyanabiliyorum. üstelik alarmı erteleyip yatma şansınız pek yok çünkü siz kalkıp adım atana kadar titreşim yaparak kendini yinelemeye devam ediyor.
spor yaparken yanında telefonunu taşımak istemeyenlere büyük kolaylık sağlayan akıllı bilekliktir. dahili hafızası sayesinde kayıtlarınız, bileklik telefonla tekrar buluştuğunda telefona aktarılır.
yaklaşık 1 hafta önce aliexpress üzerinden aldığım bilekliğim geldi uyku takibi aşırı detaylı olmasa da başarılı buluyorum, ayrıca alarm sesli alarma kıyasla çok daha başarılı. bir de her akşam saatli aldığım bir ilacım var onun için hatırlatma koydum ve işimi çok kolaylaştırdı.

gelelim en sevdiğim özelliğine, 1 saat hareketsiz kalırsanız, titriyor ve kalk diyor. masa başında oturan birisi olduğum için sürekli benim için inanılmaz güzel bir özellik.

kalp atışı ölçebilmesi, şarj süresi ve çeşitli bilgileri ekranında göstermesi gerçekten güzel.

tam bir fiyat/performans ürünü.
piyasada bulunan akıllı bileklikler içerisinde f/p açısından en iyisi.

şarjı normal kullanımda en az 15 gün gidiyor. bütün bildirimleri kapatırsanız 30 günü geçiyor.

orjinal uygulaması olan mi fit ile birlikte uyku sürenizi ve derin uykunuzu, attığınız adımı, kalp ritminizi görüp; istediğiniz uygulamalardan bildirim alabiliyorsunuz.

bileklikle birlikte kullanabileceğiniz alternatif 2 uygulama var
1. mi band tools
2. notify & fitness

herhangi bir ses çıkışı yok fakat titreşimi gayet iyi. kullanmaya başladığınızda kolunuzda sürekli titreyen bir şey olduğundan rahatsız oluyorsunuz fakat sonra hem kullanım şeklinize göre ayarladığınızdan hem de titreşime alıştığınızdan rahatsızlık hissi kayboluyor.

ağırlığı yok denecek kadar az olduğundan kolunuzda hissetmiyorsunuz neredeyse. yumuşak plastikten yapılmış kayışıyla bileğinizi rahatsız da etmiyor.

kendi ekranında kalp ritmi, adım sayısı, kalori, yürünen mesafe ve doğal olarak saat görebiliyorsunuz.

2 adet saat modu var. birinde sadece saat, digerinde saatle birlikte tarih var.

mi fit uygulamasiyla birlikte kullandığınızda arayan kişinin ismi bileklikte görünmesi için telefon dilini ingilizce yapmaniz gerekiyor. diğer iki uygulamada da bu sorun yok.

alarm kurulabiliyor ve gerçekten titreşim insanı uykudan uyandırıyor.

gün itibariyle:
gearbest fiyatı 28 $
hepsiburada fiyati 120 ₺
apple watch kullananlara uzaktan gizli gizli bakan ve imrenen arkadaşlarım malesef bende sizler gibi o kadar paraya sahip değilim. hal böyle olunca ucuz ürünlere yani çin mallarına yöneldim. ben gibi düşünenlere tavsiyem ise xiaomi markası saatleridir ki mi band 2 bu alanda oldukça iyi. fiyatı şu an itibariyle indirimli olarak 115 tl den satılıyor.
ha belki bir apple watch değil onda hem fikiriz ancak benim neden apple watch ım yok isyanı yerine ihtiyacınızı makul bir fiyata karşılamak için tercih edilebilir. ürün tasarım olarak gayet güzel; mavi,sarı yeşil,kırmızı,siyah renkleri mevcut. ha erkek adam renkli bileklik takmaz orası ayrı. bir diğer sevdiğim özelliği ise her gün şarj etmek gerekmiyor. telefonu zor şarj ediyoruz bide onunla mı uğraşayım diyenler için bu bilgiyi de vermiş olayım. dişe dokunur diğer özellikleri:

- adımsayar: bu soğukta koşu yaparken kullanacak halim yok günde kaç adım atmışım ona bakıyorum.
-uyku takibi ölçme: uyku kalitesini ölçtüğü söyleniyor ama ben pek bişe anlamadım açıkcası. hayatımız kaliteli mi ki uykumuz kaliteli olsun geçiniz efendim.
-kalp ritmi ölçme: bu faydalı olabilir kalp krizi geçireceğiniz zaman sizi uyarıyor yani daha doğrusu kalp ritmi gereğinden fazla hızlandığında

bileklik android için 4.3 ve üzeri sürüm, ios için 7 üzerini destekliyor.
dönem itibariyle online alışveriş sitelerin çoğunda 100-120 lira bandında satılan akıllı saat. fonksiyonları belli, saat dışında adım sayar, nabız ölçer, yakılan kalori bilgisini yaklaşık olarak verir. ancak bunlardan daha önemlisi anlık bildirimleri.

arama, sms, facebook, whatsapp gibi bildirimleri ekrana yolluyor ve telefonunuza bakmanızı sağlıyor. tahmin edersiniz ki mi band 2'nin ekranından bir şey okumanız zaten pek mümkün değil, üstelik fonksiyonel de olduğunu düşünmüyorum. bu yüzden basit ve kullanışlı olması açısından sadece bildirimi gösteriyor olması da yeterli bir özellik sayılabilir.

gelen aramalarda eğer numara rehberinizde kayıtlıysa ismi de gösteriyor, ancak bunun için bir şart var. telefonunuzun dilini ingilizce'ye çevirmeniz gerekiyor, telefon türkçe diliyle çalışıyorsa ne yazık ki arayan ismini göstermiyor. telefon arayüzünü zaten ingilizce kullananlar için bu bir sıkıntı yaratmayacaktır.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler