xiaomi mi 5s plus

2 ay önce aldım bu telefonu. inanılmaz memnunum.

5.7 inç gibi devasa bir ekrana sahip. çözünürlük 1080p. işlemci qualcomm snapdragon 821. 3800 mah bataryası var. 4 gb ram mevcut. ve fiyatı sadece 1500 lira. bir telefonda daha ne olabilir ki?

resmen akıyor telefon. işletim sistemi ve yan uygulamalar çok hoş. telefon gereksiz uygulamalarla doldurulmamış. kamera performansı bu fiyata göre çok iyi. ayrıca çift sim kart desteği sunuyor.

tek kötü yanı hala türkiye'ye resmi olarak gelmemiş olması. yakında gelecekler diye biliyorum. bundan sonra yalnızca xiaomi marka telefon alırım.
orta seviyede alınabilecek en iyi telefon. ithalatçı firmalar garanti veriyor ama yeterli değil. bu cihazı aldığınız zaman sağlam kılıf ve kırılmaz cam alıp dikkat ederek kullanmanız gerekir. çünlü türkiye'de resmi olarak muhatap bulma imkanınız yok. dolayısıyla distribütör'lerin insiyatifine kalıyorsunuz.

yine bu sebepten donanım malzemelerini de türkiye'de bulmak biraz sıkıntı, o yüzden dikkatli kullanmak gerek. çin'den alış veriş siteleri aracılığı ile ekran ve diğer donanım bileşenlerini getirten var. yada kendiniz sipariş verirsiniz. ama ürünün gelip gelmeyeceği, gelse bile kalitesi aklınızda hep bir soru işareti olacak...

ha öte yandan bu telefona sahip olup da pişman olan daha duymadım. çok stabil bir cihaz ve uzun zaman kullanma imkanı var. hem yazılımsal olarak hem de donanımsal olarak işinizi çok rahat görür.

hele ki android tweak olayına aşinaysanız bu cihaz için bir çok custom rom vesaire çıkıyor.

fiyat olarakta gayet iyi ve bütçeyi zorlamaz.
bizim milletimiz ön yargılardan kurtulupta bu cihazlardan almaya başlarsa, türkiye'de baya satış yapar. samsung örneğin piyasanın %50 si kendisine ait. ama hem arayüz olarak hemde yazılım güncelleme politikası olarak, şimdilerde de fiyat olarak yanlış adımlarına devam ediyor.

diğer markalarda belli zaten asus bir türlü stabil çalışmıyor sürekli donanımsal arızalar çıkartıyor, lg'de ısınma sorunları, ana kart yanması vesaire bıktırdı artık. huawei iyi cihaz ama ömrü kısa onanım olarak çok çabuk yıpranıyor. htc fiyatları çok yüksek(onu alacağıma apple alırım), apple'da aynısı ayrıca apple kısıtlamaları ve artık jailbreak vesaire çıkmaması iyice bezdirdi. sony güzel ama evdeki bütün ürünleriniz sony değilse hiçbir artısı yok. adamlar apple'a ürettiği kamerayı kendi telefonuna koymuyorlar..

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler