xiaomi mi 5

xiaomi'nin çıkarttığı tam bir fiyat performans canavarı telefon.aynı zamanda ürün ailesi. mi 5 ailesinin 3 farklı telefonu var.bunlar mi 5, mi 5 prime ve mi 5 pro.

xiaomi mi 5 ise 5.15" 1080p ekrana sahip.ayrıca gücünü snapdragon 830 dan alıyor.(çok güçlü bir işlemci.) bataryasına baktığımızda 3000 mah batarya karşımıza çıkıyor. bu batarya normal kullanımda 1 günü rahat çıkarır.ayrıca arka kamerası 16 mp ve ön kamerası 4 mp, rami de 3 gb.ön kamerası oldukça düşük olsa da sonuçta fiyat performans ürünü.

telefon android 6.0 ile geliyor ve 7.0 a güncellenebiliyor.yakın zamanda 8.0 a da güncellenebileceğini düşünüyorum.(xiaomi güncelleme konusunda çok başarılı.)

telefonu 1300-1500 tl arasında bir fiyata bulabilirsiniz.
xiaomi'nin f/p ürünü.1000 lira civarı fiyatıyla telefona fazla para vermek istemeyenlerin kesinlikle düşünmesi gereken bir telefon.artıları:
-gayet iyi bir işlemci
-sade miui arayüzü
-iyi bir batarya ömrü(günü çıkarır ortalama kullanımda)
-stabil bir cihaz
-iyi denebilecek bir kamera
eksileri:
-elden kayabilen bir telefon arka gövdesi sebebiyle
-bükülebilen bir telefon
-ısınma sorunu
-sar değeri yüksek bir telefon
-resmi olarak türkiye'de satılmaması sebebiyle garanti sorunu olabilir.malum ithalatçı garantiyle alabileceksiniz.
yukarıdakilere bakarak önceliğiniz bunlara uygunsa kesinlikle öneririm.tanınmamış bir marka olmasını kesinlikle takmayın.çünkü samsung'dan apple'dan aşağı kalır yanı yok.bana göre tek eksisi garanti.diğerleri görmezden gelinebilir.ama buna denk telefonlar 2000-3000 bandında.o yüzden bunuda görmezden gelirim diyosanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
hayat kalitemi yükseltmiş çok hoş bir f/p canavarı. ucuza kaliteli ne alırım diye kendi kendime araştırma yaparken gerek incelemeler olsun gerek insanların yorumları o kadar olumlu şeyler yazılıp söylenmişti ki hiç düşünmeden sipariş verdim. yaklaşık 9 aydır çok mutlu bir birlikteliğimiz var kendisiyle

bir de şu servis işini daha ciddi bir firmaya devrederlerse amerika piyasası dahil bir çok piyasada çok büyük bir yüzde kazanacağını düşünüyorum.
xiaomi mi 6'ya parası yetmeyenlerin kesinlikle adayları arasına alması gereken telefon. xiaomi, çin markası olması dolayısıyla üstünde oluşan, özellikle dayanıklılıkla ilgili soru işaretlerini gidermiş bir marka oldu artık. bu marka telefonları performansı zaten dillere destan ki bu da istisna değil. batarya ömrü de yeterli düzeyde.
miui 9 ve android 7 nin gelmesiyle iyice coşmuş olan mi 5'in pro versiyonu kullanıcısıyım. yaklaşık bir yıldır beraberiz açıkcası ayrılmaya da niyetimiz yok fakat xiaomi türkiye'de servis desteği vermiyor bu konudaki açığıda kapatırlarsa kemik iphone kitlesi dışındaki herkesin elinde xiaomi göreceğiz
xiaomi firması sar değeri farkından dolayı insanların korkuyla yaklaştığı bi marka. kesinlikle bu karalama tutkusudur. bi pcnin verdiği sar değeri telefonun 4 katı civarı olmasına rağmen neymiş sar değeri fazla diye almazlarmış xiaomi. insanlarımız sar değerini kulaktan biliyor çünkü.
şirkette bunun farkında sanırım ve sar değerini bu modelde %25 değer kadar düşürmüş. hakettiği satış rakamlarını yakalamasını dilerim.
kasası, kamerası, tuşları oldukça şık ve kullanışlı. çok iyi performansa sahip, telefon ağır işlemci performansı gerektiren işlemlerde en ufak bir takılma yavaşlama göstermiyor. en büyük eksisi muadillerine göre oldukça ağır, ele alındığında rahatsız edici bir ağırlık hissi veriyor denilebilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler