xda-developers

web sitesi https://www.xda-developers.com/ olan ve android hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir platform. telefonumu rootlamak isterken araştırma yaptığımda bulduğum tüm sitelerin bu siteden bahsetmesi ve içeriklerini bu siteden kopyalamaları benim bu harika siteyi bulmama sebep oldu, iyi ki de oldu.

android cihalarınızın tüm sorunlarını https://forum.xda-developers.com/ forum adresinden modelini yazarak çözebilirsiniz. bir çok geliştirici kendi telefonlarında denedikleri yazılımlarını burada ücretsiz paylaşarak yardım sunuyor. yardımları dokunanlar ise bu kişilere projelerini devam ettirmeleri ve motive etmeleri amacıyla para bağışı da yapıyorlar.
hatta bazı telefon şirketleri bu geliştiricilerle birlikte çalışıyor. bu kişilere açık kaynak sunarak ve insanların iade ettiği ya da tamir edilemeyen sorunlu telefonları bu kişilere ücretsiz gönderip destek sağlıyorlar.

sitenin tek kötü yanı ingilizce olması. belki aradığınız programları indirip kurmak sorun olmayabilir fakat açıklamaları ya da bu programları yükleyen kişilerin kendi telefonlarında yaşadıkları sorunları ve bu sorunları nasıl çözüme kavuşturduklarını okuyup anlayamamanız size büyük zorluklar yaşatabilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler