xcode

mac ve osx kullananlar için olan bütünleşik bir programdır, içinde c'den java'ya birçok yazılım dilini barındırır çok kullanışlı ve kolay bir programdır, yeni güncellemesiyle daha da güzelleşmiştir; ayrıca simülatörü çok tatlıdır
playground bölümü benim ilk defa gördüğüm bir özellik. hızlıca bir şeyler yazıp kendi kendinize eğlenmek istiyorsanız büyük kolaylık sağlıyor. tek hoşuma gitmeyen kısmı terminali. yazılar çok göz yorucu bir şekilde akıyor. satır arası boşluklarının biraz artırılması iyi olur.
evet güzel kullanışlı zaten apple için birşeyler kodluyorsanız xcode olmazsa olmaz framework ve hatta kendisi zaten sadece apple donanımlar üzerinde çalışıyor. fakat bizzat kendisi 3gb sanırım boyutu bir de sürekli 1gb güncelleme istiyor ve her güncellemede onu bunu kapat şunu aç restart et diye soruyor. ne anladım ki ben bu işten?

diyelim ki apple developer'sınız ve her sabah 1 saat trafik çekip işe geliyorsunuz tam açtınız işe başlayacaksınız bir 1 saat daha bunun güncellemesi iner. yarım saat içinde de yeni birşeyler install ediyorum der ve yine bekler. siz o arada çay kahve allah ne verdi ise bekler işi boşlarsınız. tam açıldı kod yazacaksınız şu da eksik dediği anda kaldır çöpe at.

no editor no selection gibi bir hata geldi mi zaten bıktırır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler