xbox one x

yeni tanıtım videosu yayınlanan yeni nesil oyun konsolu;

4k çözünürlük var, inanılmaz grafikler sunar görünüyor. beklentileri karşılarsa başka bir seviyeye taşıyacak konsol pazarını.

yavaş yavaş gerçeklikle oyun dünyasını karıştırabileceğimiz o ince çizgi yaklaşıyor sanırım.

sanal gerçeklik gözlüklerinin sonuna kadar kullanılacağı ve entegrasyonu için önemli ar-ge çalışmalarının yapıldığı oyun konsolu.

gerçekten tatmin edici görüntüler sunuyor fakat ne kadarı reklam abartısı ne kadarı gerçek zaman gösterecek.
şimdilik gerçek 4k çözünürlük destekleyen tek konsol.playstation gibi görüntüyü sıkıştırıp 4k veriyorum demiyor.tek sorunu satış fiyatı olan 2700 tl.şahsen hem xbox one x alıp hem de 4k monitör alacağıma bilgisayar toplarım senelerce kullanırım.
yurtdışında ve ülkemizde aynı tarihte (07.11.17) çıkış yapacak. dünyanın en güçlü oyun konsolu sloganıyla geliyor. yurtdışında 500 dolar, ülkemizde 2700 tl ile satışa sunulacak.

xbox tarafındaki sorun yapımcısının microsoft olması nedeniyle, xbox'a çıkan oyunların pc'ye de çıkması. neredeyse kimsenin evinde de (türkiye'de olduğu kadar yurtdışında da böyle) 4k televizyon olmadığı için, xbox+4k tv almak yerine büyük bir kitle bilgisayar almayı tercih ediyor.

sony'nin exculisive oyunlarının çok iyi olması nedeniyle gönlüm hep sony tarafında olsa da konsol almak isteyenler için doğru seçenek xbox one x şu sıralar.
microsoft project scorpio adıyla anılan yeni oyun konsoludur.
dün türkiye'de 2500'lü lira civarlarında satışa sunuldu. üstelik joystickleri az da olsa ufalttılar. konsol o kadar iddaalıdır ki 8 çekirdekli jaguar işlemci, 12 gb ddr 5 ram bulunuyor.

bu arada forza severler yaşadı.
konsolun ilk oyunu forza 7 olacakmış.
konsol donanımsal olarak ps den kat kat önde.pcde aynı özellikte oynamak içinse 5000 tlyi gözden çıkarman gerekmektedir.bu bakımdan xbox one güçlü duruyor evet ama konsolları asıl güçlü yapan;sadece o konsollara özel oyunlarıdır.örneğin uncharted.sadece bu oyun yüzünden bile oyun alan binlerce insan var.ama microsoft xbox ve windowsu birleştirerek xboxa özel oyunları pcye getirerek bir sorunun sorulmasına neden oluyor;madem bu oyunları pcde oynayabiliyorum neden xbox alayım?
yaklaşık 2700 tl olan türkiye satış fiyatı ile yuh artık dedirtmiştir. 4k kalitesinde oyun grafikleri ve xbox one s e göre daha sağlam donanımsal güç sunmakta olup fiyat olarak da xbox one s'i ikiye katlamaktadır.

eğer 4k bir televizyonunuz yoksa bunu alıp boşuna dünya para vermektense aynı oyunları çalıştırdığınız yaklaşık aynı verimi alabileceğiniz xbox one s i almak çok daha mantıklı ve yerinde bir hareket olacaktır. zaten aldığınız konsolların ortalama ömrünün ne kadar olduğu, ne kadar süre ile oyun desteği sağlanacağı aşağı yukarı bellidir. xbox one s bu açıdan daha ömrünün yarısına gelmemiş olup uzun yıllar sizi idare edebilir.
her şey çok güzel ama ülkemizdeki oyuncuların kafasında tek soru şu

2700 lira+ 4k monitör mü yoksa donanımlı bir pc toplamak mı ?

kararı sevgili oyuncularımızın vereceği kesin ama bir saniye yurtdışındakiler bunu 500 dolar (birim ) a alabiliyor işte bu gerçekten can sıkıcı.gerçekten xbox one la sevdiğimiz oyunları oynamak çok güzel bir deneyim olurdu fakat bir çoğumuz için teknolojik marketlerde bi 5 dk demo oyun oynamak dışında ileri gideceğini sanmıyorum :s
güzel konsoldur kendisi.
donanım olsun, tasarım olsun, ancak yarın sony duyurularıyla muhtemelen unutulacaktır.

ayrıca tasarım olarak iki ayrı parçadan oluşan gövde biçimi ps4'ü hatırlatmadı değil ama bence xbox one x çok daha şık. yeni nesil tv tasarımlarıyla çok daha uyumlu lakin ne yazık ki almak için bir neden yok kötü oyun kataloğundan dolayı. bu fiyata pc toplarsanız daha mutlu olursunuz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler