wps office

microsoft office'e para vermek istemeyenler için en iyi alternatif. ara yüzü microsoft office'e çok benziyor. bu sebeple alışması çok kolay. uzun süredir her cihazıma -telefon dahil- wps office kuruyorum.
telefonumda kullandığım office uygulaması. microsoft officein açtığı her türlü uzantıyı rahatlıkla açıyor. herhangi bir zorlama kasma mevcut değil. bozukluk da görmedim şu ana kadar.

oldukça başarılı buluyorum. hatta telefonda google slayt göstericisini silip bunu kurdum.
yer yer microsoft office’in eksikliğinin hissedildiği durumlarda gnu/linux kullanıcıları için adeta ilaç gibidir. sunduğu geniş font desteği, göze hoş gelen kullanıcı arayüzü ve libreoffice ve apache openoffice.org’e nazaran ms office dosya formatları “.doc, .docx, .ppt, .pptx vb.” ile tercih sebebidir.

not: kanaatimce yegane eksik kaldığı nokta “açık dosya” formatlarına destek sunmayışıdır. buna gerekçe olarak ise mevcut kaynakları ana kullanıcı kitlesinin ihtiyaçları doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmek olduğunu söylemektedir geliştirici ekibi.
ms office uygulamasinin ucretsizini ararken karsima cikmisti wps uzun sure once. yaklasik 10 tane uygulama indirip tatmin olmadim taa ki wps'ye kadar.
indirdim, kurdum ve acinca ms office'in son cikan versiyonu sanmistim ilk basta. ama oyle degilmis, iyi ki de degilmis.


bana kalirsa ms office'i ikiye katlar. teknik kismi hakkinda yorum yapmam. ben bir kullanici olarak bana yarar saglayip saglamadigina bakarim. kaldi ki wps en ust duzeyde yarar sagliyor.

mesela sunum/presentation yani .ppt'de ms'den daha fazla ve daha hos tasarim sunuyor.
word dosyasi ise ms'de olmadigini bildigim(yanlissam duzeltin lutfen) .doc'tan pdf'ye pdf'den doc'a ceviriyor.
ayrica bir program indirmek zorunda kalmiyorsunuz. ya da adobe'un crack'ini vs aramiyorsunuz.

mobile uygulamasini da yeni telefon aldigimda google uygulamalarinin yetersiz kalmasi, dosyalari acmamasi uzerine ve eski telefonumda kullandigim programin yeni versiyonunun cok yer kaplamasi uzerine wps'i indirdim. mobile uygulamasinin bu kadar iyi oldugunu hatta oldugunu bile bilmiyordum. her turlu dosyayi sikintisiz aciyor.
diger uygulamalar dosyalari bulamazken wps kosede kiyida kalmis dosyalari onunuze getiriyor.

benim icin wps 1 numara, office suit 2, ms office 3 numaradadir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler