world of warcraft

azeroth evreninde geçen, 2004 yılında piyasaya çıkmış bir mmorpg bilgisayar oyunu. her ay oynamaya devam edebilmek için paket içeriği (cd key) dışında 13 euro ücret ödemek zorundasınız. 2004'ten bu yana ek paketlerle içeriği değişmiş, bazılarında yeni karakter ırkları ve sınıfları getirmiştir.

the burning crusade 2007
wrath of the lich king 2008
cataclysm 2010
mists of pandaria 2012
warlords of draenor 2014
legion 2016

oyunu tbc, wotlk ve cataclysm paketlerinde sürekli olarak, sonraki diğer paketlerde ise zaman zaman oynadım. öncelikle oyundan zevk alabilmeniz için arkadaş grubunuzun olması bence şart ancak iyi yanı şu ki bu arkadaş grubunu oyun içinde de edinebilirsiniz.

oyunun son genişleme paketi battle for azeroth duyurulmuştur. ayrıca oyunda ilk çıktığı yıldaki içeriği ile nostalji yapmak isteyenler için de vanilla server açılacağı açıklanmıştır.

blizzard'ın geliştirdiği 2004 yılında çıkan rpg oyunu.oyunu oynamak için para yatırmalısınız.(oyun saati satın almak için) ayrıca oyun saatini oyun içindeki paranızla da satın alabiliyorsunuz.(en azından bir kere para yatırmalısınız.) oyundan zevk almak istiyorsanız arkadaş grubunuzla oynamak daha makbuldür.yakında vanilla server'ı açılacak.
vanilla nın duyurulmasıyla beraber insaları şimdiden seçeceği karakter için guide okumaya başlatmıştır.
bu oyun bitmez. halen milyonlarca oyuncusu var ve aylık bir ücret ödeyerek oynuyorlar. vanilla olayı ile birlikte tekrardan yükselişe geçecek bence. ama ben bu tarz oyunları pek sevemiyorum yıllar önce oynuyordum fakat beni sarmamıştı.
legion eklenti paketinin son raidi antorus , the burning throne 29 kasımda geldi. ilk hafta izlenimimiz. kolay olduğu yönünde idi fakat mythic argus tam bir kabusmuş söylenenlere göre ve ilk haftası bitmesine rağmen hala düşüren olmadı. bakalım argus kaç hafta dayanabilecek. favorim ruslar ama gülen ekip method olacak gibi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler