windows media player

microsoft'un ortam oynatıcı ürünüdür. windows sürümü birçok özellik içerir: genişletilebilir codec desteği otomatik ortam kütüphanesi otomatik ve el ile playlist yaratabilme cd ve dvd'den müzik kopyalayabilme özelliğine sahiptir. tabi tüm uzantıları oynatmaz. hatta neredeyse bir çoğunu oynatmaz. bu yüzden eskiye nazaran kullanım oranı çok azdır. bunun kardeşi olan programı media player classic bu programa göre daha fazla uzantıyı oynatma kabiliyetine sahipti.
microsoft yazilimli hemen hemen tum bilgisayarlarda otomatik yuklu olarak gelen bir media player ama ne hikmetse %90 icerigi oynatmiyor, desteklemiyor.

bilgisayar ile ilgili pek bilgisi olmayan kisiler tarafindan bile cok nadir kullaniliyor. halbuki biraz gelistirilse kimse (bkz:gom player) ya da (bkz:vlc player) gibi baska urunleri indirmeyecek.

yillardir bana gore islevsiz bir sekilde bilgisayarlara yuklu olarak gelir ama kendi adima konusmak gerekirse oynattigim medyanin %5-10'nundan fazlasini bu oynaticiyi kullanarak acmam. ıstesem de acamam zaten. o oranda otomatik oynatma ozelliginden. neden kaldirmiyorsunuz derseniz de aliskanlik :)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler