windows 8.1

kanımca windows 7'den sonra microsoft'un çıkardığı en iyi işletim sistemidir. sistemi yormaz. pencereleri renklidir ve güzel bir görünüm oluşturur. sürücü sorunu çıkarmaz. fakat her windows sürümü gibi zamanla şişer ve bakım yapmak gerekir.
windows 8 rezaletinden sonra kullanıcıların bir nebze gönlünü almış işletim sistemidir. kendisinden hemen sonra 9 gelmesi beklenirken windows 10 gelmiştir. bence gerekli donanım kullanıldığında gayet iyi bir işletim sistemi. herhangi bir donma ve kasma yaşamadım.

ancak geçen hafta elektrik kesintisinden dolayı sanırım birkaç dosya zarar gördü ve akşam üstü çalıştırdığım mühendislik uygulaması akşam çalışmadı. ne yaptıysam başaramadım. format atmayı denedim fakat yükleme sırasında ürün anahtarı sordu. orjinal ürün kullanmama rağmen kabul etmedi girdiğim anahtar kodunu. microsoft ile iletişime geçmek gerekiyormuş. eğer orjinal ürün kullanıyorsanız size hemen yardımcı oluyorlarmış. bilginiz olsun.

edit: log kayitlarimi ve ekran goruntulerimi uygulama saglayicinin turkiye distributoru ile paylasmama ragmen sorun cozmeyi birakin geri donus bile saglamadilar daha sonra.
urunu turkiye saglayicisindan aldigim icin "support request" olusturdugumda urun kodumu girdigimde turkiye distributorune yonlendiriyorlar, maalesef.
kendi sorunumu kendim cozeyim dedim ve format atip sonra uzerine ugrasayim dedim.

8.1 pro kullaniyorken format attiktan sonra urun anahtarimi kabul etmeyince microsoft ile iletisim kurdugumda original olup olmadigini sordular. israrla original oldugunu ve pro kullandigimi, ekran goruntulerimi gonderebilecegimi soyledim. sonra single language kurarsam sorunun cozulecegini soylediler. neden pro'dan single language'e geceyim ki?
mecburen oyle yaptim ve sorun cozuldu.

eger format attiginizda urun anahtarinizi kabul etmiyorsa single language paketini indirip kurun.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler