windows 7

microsoft'un 2009 yılında piyasaya sürdüğü işletim sistemi.

kullanıcılardan ve otoritelerden yoğun eleştiriler alan windows vista'nın ardından gelince beklentiler yükselmişti fakat microsoft tüm beklentileri karşıladı. görsel ve fonksiyonel yetenekleri korurken, vista'ya nazaran çok daha stabil ve çok daha az kaynak kullanan bir işletim sistemi ortaya çıktı. fonksiyonel olarak en büyük yeniliği, görev çubuğunun bugünkü işletim sistemlerinde de kullanılan haline getirilmesidir.

bugün bile klasik windows sürümlerine yakın arayüzü ve istediği düşük sistem gereksinimleri sayesinde hala birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.
xp > wın 10 > wın 7 diye devam eder.windows her zaman bir kötü bir iyi işletim sistemi yapmış.sorunlarını ve açıklarını bir sonraki sürümde kapatmıştır.vista dan haldır haldır kaçan kullanıcılar yeni ve güvenli bir liman olan win 7 yi kullanmış ve uzun süre windows 7 de kalmışlardır.

windows 7 nin bir çok sürümü çıksa da ben herzaman enterprise ı tercih ettim.
microsoft'un sırayla bir iyi bir kötü işletim sistemi çıkarma geleneğinin sonucu olarak iyi işletim sistemi grubuna dahil işletim sistemi. biraz uzun bir cümle oldu. kişisel olarak en sevdiğim işletim sistemi artık win10 ancak win7 ve xp arasında kararsızım. xp bir efsane ama eski olduğu için ihtiyaçları da karşılamıyordu. sanırım benim için win10>win7>xp
vistanin yavasligindan sonra oh be dedirten işletim sistemi. üni okuduğum yıllarda enterprise sonraki süreçte de ultimate serisini kullandım her ikisinden de oldukça memnunum. hala daha kullanmaya devam ediyorum çünkü benim emektar dizüstü windows 10 u kaldırmıyor.
windows xp'den sonra gelen vista tam bir kabustu. hatta öyle ki kurduğunuzda bilgisayar performansının yarısına göz koyuyordu vista sonrasında gelen 7 ise ilaç olmuştu. şu an kursanız sorunsuz şekilde çalışır sizi mutlu eder. kendisinden sonraki iyi windows ise windows 10. windows 8 ve 8.1 de kabuslar listesinde kendisine yer bulur.

windows 7 arayüz olarak vistayla benzerlik gösterse de arka planda yok gibi çalışırdı ve oyun performansı da çok iyiydi. windows 10 ise hala sürekli güncelleme isteği ve her şeye burnunu sokmasıyla insanı delirtir.
arayüz ve performans anlamında windows xp'nin veliahtlığını yapan muhteşem işletim sistemi. microsoft 2015 itibariyle win7 desteğini kaldırdığını açıklamıştır. hatta 2018 ocak itibariyle windows 8 desteği de kalkacaktır.

sistem kaynağı tüketimi ortalama bir işletim sistemidir windows 7. 4gb ram ile rahatça çalıştırılabilir. 64-bit olan versiyonu performans ve hız açısından 32-bit versiyonuna göre oldukça farkedilebilir bir artış sunar. eksi yanlarından birisi sistem açılış süresinin oldukça uzun olmasıdır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler