windows 10

yeni topladığım bilgisayarım nedeniyle zorla geçiş yapmak zorunda olduğum işletim sistemi. ne güzel win 7 ile yaşayıp gidiyorduk. sürekli güncelleme yapması ve güncellemelerin kapatılmaması(güncellemeleri en fazla 35 gün duraklatabiliyorsunuz.) benim sinirimi çok bozuyor, online oyun oynuyorsunuz hoop güncelleme gelmiş sormadan indirmeye başlamış, film veya dizi izliyorsunuz hoop güncelleme indiriyor.

bitmiyor güncelleştirmeler durduramıyoruz efendim
uzun bir süre windows 8.1 kullandıktan sonra çok çok iyi gelen kullanımı kolayca öğrenilebilen yeni windows sürümü. şu ana özellikle içinde gelen microsoft edge isimli internet tarayıcısı tam bir bomba. uzun yıllar dalga geçilen internet explorerdan sonra chrome'u bıraktıracak bir tarayıcı. herkese tavsiye edilir.
şu ana kadarki en iyi windows sürümü.hoş,sürekli daha iyisi çıkar,bu işler böyledir ama getirdikleri yeniliklerden edge tarayıcıdan ve daha stabil çalıştığından daha fazla verim aldığımızdan dolayı en sevdiğim işletim sistemidir.
uçak modu meşhur olan microsoft şirketinin son yazılımı. özellikle intranet üzerinde kullanılan bilgisayalrda uçak moduna geçtiğinde internetle bağlantısı kesilen ve nasıl uçak modundan çıkarılacağı admin yetkisi olmadan çözülemiyor. hayır nasıl girdiğini anlamıyoruz ki nasıl çıkacağını bulalım user olarak ?
ekranı 2-4 e bölebildiğiniz farklı işlemleri farklı thereadlar ile yapabildiğiniz muhteşem bir windows sürümüdür çok güzeldir ayrıca hem arka planı da diğerlerinden oldukça güzeldir kısacası müthiştir
rezalet.

net olarak "rezalet"ten başka kelime bulamıyorum. kendi kendisine zorunlu güncellemeler yapması bir kenarı, güncelleme esnasında tüm interneti sömürüyor. dahası son güncellemeyle birlikte ses düzeyi azaldı. ne yaptıysam eski ses düzeyine ulaşamıyorum.
windows 7'den direkt olarak windows 10'a geçmiş biri olarak söyleyebileceğim en pozitif yanı sistemin açılma süresi. hele bir de ssd kullanıyorsanız 10 saniyeyi geçmiyor windows'un up and running hale gelmesi. windows 8 ile getirdikleri tablet benzeri görüntüyü oldukça azaltmışlar windows 10'da. şimdiye kadarki en stabil versiyonlardan biri olan win 7'yi andırıyor görüntüsü. başlat'ın hemen yanındaki arama kısmı gerçekten faydalı: anahtar kelimelerle bulamayacağınız bir şey yok. başlat demişken, windows 8'in en sıkıntılı yanı başlat menüsüne elveda demiş olmamızdı. gates çığlıklarımızı duyup windows 10'a yeniden başlat menüsü eklemiş. bir de windows uygulama merkezi var tabi. merak ediyorum kimse girip de buradan uygulama indirip kullanıyor mu.
w7 den sonra giderek kullanıcı dostu olmaktan çıkan işletim sistemi, koskoca microsoft firmasinin testerlari ne yapıp nasıl yönlendirme yapıyorlar da developerlari bu kadar kullanışsız sistem ortaya çıkarıyor anlaması zor. neyse ki artık freedos laptop alternatifi çıkarıyor donanım firmaları da zorla almak durumunda kalmiyoruz
bu sabah bize çok güzel şaka yapan işletim sistemi. 15 tane pc çalışan bir kurumda 10 tanesi windows 10 kurulu. bu pcler kendini güncelleyecek diye sabah hepsi birden dondu. bazısı reset tuşuyla açıldı bazısı 45 dk kadar bootloop da kaldı. sonra hepsi açıldı. bu süre zarfında iş yapılamadı.

kısaca profesyonel kullanımda sıkıntılı bir os.
microsoft'un windows 8 rezaleti sonrasi imajlarini duzeltme cabalarinin urunu olan windows 10, win7 ve 8'in karmasi gibi olmus. bana gore win7 kolayligi sunmasa da yakin bir isletim sistemi olmus.

sag alt kosede surekli bir bildirim baloncugu gormek takintili biriyseniz caninizi sikabilir. evet surekli bir guncelleme dongusu olabilir bazi zamanlar ama ben bunu gelistirme cabalari olarak goruyorum. ayrica guncellemeleri sadece bilgisayara veri yuklemesi olarak degil ayni zamanda kullanim istatistikleri ve verilerini de cekmeleri olarak goruyorum.
hele bilgisayar acikken degil de ya kapatirken ya da acarken guncellenmesi bazi zamanlar gercekten uzun suruyor. tam notebookunuzu kapatip baska yere tasiyacaksiniz, kapatmamamaniz soyleniyor veri kaybi olmamasi icin. ve siz sinir krizlerine girip kapatip fisini cekip topluyorsunuz.
bunlara ragmen yine de win8 rezaletini unutturmus gozukuyor.

yukaridaki yazarlarimizdan biri magaza uygulamalarini kimsenin kullanip kullanmadigini sormus. evet, ben kullaniyorum. ozellikle iki araba yaris oyunu ve uzun sure oynadigim ama adini hatirlamadigim bir operasyon oyununu severek kullandim. ayrica instagram uygulamasini da kullaniyorum ara sira. tek eksik yani fotograf yukleyememek. bilgisayar kamerasindan cekebiliyorsunuz ama baska cihazdan ya da internetten indirdiginiz fotograflari yukleyemiyorsunuz.
  • /
  • 3

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler