windows 10

microsoft yetkililerinin duyurduğuna göre artık son ücretsiz geçiş tarihi olarak 31 aralık 2017 diyorlar..bu tarihten itibaren windows 7 ve windows 8 kullanıcılarına ücretsiz geçiş hakkı tanımayacaklarını soyleyen microsoft yetkilileri, anlayacaginiz windows sürümünü güncellemeyenlerin guncellemesinde fayda var.. kaldı ki windows 10, microsoft'un operasyonlarının bu kadar merkezindeyken bence iyi bile süre verildi.
çok affedersiniz ama allahın belası işletim sistemi.
windows 10 microsoft'un tamamen pazarlama politikaları çerçevesinde geliştirdiği ve son kullanıcıya dayattığı bir bloatware'dir bence. windows 7'den geçiş yapan bneim gibi çoğu kullanıcı sayısızca hata ile karşılaşmıştı. öyle bi işletim sistemi yapmışlardı ki gereksiz herşey vardı içerisinde.
zamanla binlerce güncellemeden sonra bu sorunların birçoğu sistemden ayıklansada hala pc'yi açarken arada bir disk hatası veriyor.
windows 7 windows 10'u döver.
single language versiyonunu kullandığım windows'un son sürümü. windows 10 ile birlikte bilgisayarın açılış süresinin kısalması en iyi getirilerinden birisi. pro, home gibi versiyonları bulunmakta ancak pro sürümünün normal ev kullanıcıları için bir artısı yok gibi. ayrıca korsan olarak kullanmak yerine lisans anahtarını internette uygun fiyatlarla satın alıp kullanmak mümkün.
microsoft tarafından geliştirilen xp'den sonra en iyi işletim sistemidir. kullanıcı dostudur ancak önceki sürümlere göre biraz daha karmaşıktır. neyin nerede olduğuna alışınca kullanması gayet zevklidir.

bunun yanında bence teması çok hoş. metro ui gibi güzel bir konsepti telefonlarda başlatıp başarısız olan microsoft, bu ui tarasımını bütün ekosistemine yayarak çok doğru bir hamle yaptı. umarım 7-8 yıl sonra eski işletim sistemlerine desteği tamamen çeker ve sadece windows 10'a yatırım yapar. böylece adı sadece windows olur. bu çok daha mantıklı.
benim gibi eski kafa insanlara kendisini bir türlü kabul ettiremeyen işletim sistemi. hayır kendisiyle ne iş yerindeki ne de başka yerde kullandığım bilgisayarlarda hiçbir sıkıntım yok. ama uzun süre xp'den windows 7'ye geçmeyi reddeden kitlenin bayrak taşıyanı olduğum için evdeki sisteme bir türlü yüklemeye gönlüm razı değil.

taa ilk çıktığı zamanlar iso'sunu indirdim, bilgisayara dosyalarını kaydettim ama setup'ı açıp kur butonuna tıklamak kendi bilgisayarıma ihanet gibi geliyor.
sanki windows 10'u yükleyince bilgisayarımda halihazırda kurulu olan hiçbir şey geri dönmemecesine silinecekmiş gibi bir histeri oluştu bende.

aslında haksız da sayılmam çünkü eski oyunların pek çoğunda hala abidik gubidik hatalar verip ya oyunu yüklemiyor ya da oyunun ortasında cart diye hata verip oyundan atıyor. hani sadece korsan oyunlarda olsa bir nebze diyeceğim de orijinal cd'si bulunan(c&c generals, red alert vs.) oyunlarda bile bu sorunu yaşayınca daha bir soğuyup uzaklaşıyorum bu sistemden.
beğendiğim ama yer yer de eleştirdiğim işletim sistemi.
telefonlara geçmesi ile birlikte gözden düşen bir işletim sistemi olarak aklımda kalacaktır.
uyumluluk konusunda baya düşük profil sergileyen windows serisinin sonuncusu. arayüz değişimi en fazla bu sürümde yaşanmıştır herhalde. eski meski ama win7'nin yerini hiçbir şey alamaz.
kullanışlılığı, modern tasarımı ve stabil çalışması ile bence kesinlikle şimdiye kadarki en iyi windows sürümü. tek rahatsız olduğum olay sürekli bildirim gelmesi, ve sürekli bildirim sesi gelmesi.
dijital dünyaya uyum sağlamaya çalışan sevseniz de sevmesenizde en uygun işletim sistemi.herkesin gönlünde bir xp olmasa da en çok kullanılan işletim sistemi.donanım yazılımı yüklemeden otomatik olarak donanımları tanıyan sistemi sayesinde her format sonrası anakart ses bilimum yazılımları yüklemekten kurtaran yazılımdır.sağ taraftaki işlem merkezinin yapılması son derece mantıklı olmuş bildirimlerin ayarların kolayca ulaşılmasını sağlamıştır.
windows mobil platformuyla pc platformunu yıllarca biraraya getirmeye çalışmış fakat mobil taraftaki desteğini kesince bu proje rafa kalkmıştır.belki tablet üzerinden bu sistem devam eder ama bakalım beklemedeyiz.
windows 8 isimli rezaletten sonra iyi gelen bir işletim sistemi. bilgisayar kullanma alışkanlığımıza iyi katkıları da olduğu kesin. bunu da kullanmazsak alternatifimizin 8 yıllık bir işletim sistemi olduğunu unutmamalıyız.

windows 10'un hataları, eksikleri çok olsa da koyunun olmadığı yerdeki abdurrahman çelebi'dir. bir windows vista muamelesi görmemelidir.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler