wetransfer

yaklaşık on senedir kullandığım dünyanın en basit dosya transfer sitesidir kendileri. 2gb a kadar dosya transferine izin veren sitede her hangi bir kayıt falan olmanıza gerek yoktur. yüklemek istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz sonda alıcının adresini yallah alıcıya bir mail gidiyor şu kişi tarafından yüklenen dosyayı indirmek için tıklayınız şeklinde downloada tıklıyorsun ve başlıyor inmeye. ara ara sunucularında sorun çıkıp patlıyor ama tekrardan görev bilincine devam ediyorlar. hala kullanmayanınız varsa tavsiyedir kullanın efenim.
mega'yı keşfettikten sonra -2012 başları sanırım- bir daha hiç kullanmadığım bir dosya transfer sitesi. bunun pro yani paralı sürümü de vardır 20gb dosyaya izin verir. yine de mega iyidir.
mail adreslerinden dosya gönderme boyutu kısıtlı olduğundan rağbet gören site.
ama tabi artık yandex disk ve google drive bu kadar yaygınlaşmışken kullanıcı sayısının azalması doğal.
aynı işlevi yukardaki iki bulut sağlayıcısından da yapabiliyorsunuz.
dosyayı buralara kaydedin, arkadaşınıza linkini atın bu kadar basit.
tabi wetrasferde kullanım kolaylığı açısından kazanıyor.
deneyin efendim.
özellikle ofis ortamında kullanıldığında oldukça hızlı ve faydalı bir dosya paylaşımı sunan platform. ev ortamında ise adsl ve fiber hatlarımızın malum upload hızından ötürü -ki ortalama 2-5 mbit arasıdır diye hatırlıyorum- dosya yüklemeleri oldukça yavaş oluyor. ancak bu elbette wetransfer'in sorunu değil, her türlü cloud platformunda bu sıkıntıyı yaşıyoruz.

wetransfer'in ios ve android uygulamaları da son derece kullanıcı dostu. yalnızca upload bitene kadar ekrandan çıkmamanız gerekiyor, bunu da çözerlerse vazgeçilmez olurlar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler