western digital

23 nisan 1970 tarihinde kurulan, 2015 yılı itibarıyla 76.449 kişiye iş imkanı sağlayan ve 2017 geliri 19 milyar dolar olan dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden birisi olan amerkian menşeli şirket.

yeni nesil taşınabilir hard diskleri arasında my passport serisi oldukça meşhurdur. keşke fiyatları da biraz hesaplı olsa.
zamanında bilmeden aldığım ancak çok memnun kaldıktan sonra araştırarak bilgi sahibi olduğum amerikan harici bellek üreticisi firma. samsung, toshiba gibi markalar ile tabiki kıyaslanamaz ancak 'sabit disk harici bellek' alanında bu markalardan çok daha iyi olduğunu düşünmekteyim. şahsen 750 gb bir bellekten 2011 yılında 154 tl ye almıştım. haşa hiç bir şey olmadan çalışıyor ve son derece memnunum. şu anda tabiki çok daha fazla gelişti çok daha fazla arttı ancak şu anda hepsiburada sitesinde 1 tb olanı 2011 tl civarında. 1tb bana yetmez diyenler için daha yüksek hafızaya sahip olanlar da mevcut ancak 2.5 '' değil 3,5''.
bu konu ise en basit olarak şu şekilde açıklanabilir ; 2.5'' olan harici diskler çalışmak için usb den aldıkları gücü kullanırlar yani ekstradan bir enerjiye ihtiyaç yoktur. ancak 3,5'' olan harici diskler usb den aldıkları güç yeterli olmadığından ayrıca prize takılmaları gerekmektedir. bu da hem hariciye taşıma anlamında hem muhafaza etme anlamında sıkıntı çıkarmaktadır. çık sıkı bir arşivci değilseniz önerim 750 gb ve 2,5' gücünde bir harici olacaktır. marka tercihidir ise harici disk alanında samsung toshiba gibi reklamı iyi yapan markalar değil western gibi işini güzel yapan firmalar olmalıdır
dünya üzerindeki en sağlam hddlere sahip marka.

yıllardır kullandığım hddsi var. 500gb - 2,5' boyutunda. geçen ay yolda yürürken çantadan bir şey çıkarmaya çalıştığım esnada çantadan fırladı. her tarafı dağıldı. şekli kaydı. ama gel gelelim kapağını tek tık sesi çıkacak şekilde birleştirince tüm dış görüntü sorunu kalktı ortadan.
bozulmuş olma ihtimaline karşı çıkardım laptopu. direkt taktım belleği. hiçbir sorun yok.üstüne 1 aylık sürede gblarca veri girdi çıktı. hala taş gibi, tek bir sorun çıkarmadan işlem yapıyor.

genel olarak bakacak olursak da veri aktarım hızı oldukça iyi olan, verilerin bozulma oranlarının seagate vb. hddlere göre daha düşük olduğu bir markadır hdd bazında alınırsa.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler