wechat

diğer görüntülü sohbet uygulamalarına göre kalite seviyesi bana göre daha iyi olan bir görüntülü konuşma uygulaması. sanıyorum burada kalite görüştüğünüz kişinin konumu ile uygulamanın sunucularının bulunduğu konum gibi parametrelere göre değişiyor. sovyet ülkeleri rusya ile görüşüyorsanız wechat daha iyi bir kalite sunar.
özellikle asya ülkelerinde whatsapp'dan bile daha fazla kullanım sayısına sahip ve oldukça popüler olan uygulama ülkemizde o kadar popüler değildir. arkadaşlar arasında en azından kullanan sayısı oldukça düşük olduğu için kullanım sıkıntısı çıkarmaktadır.
bir ara messi vardı reklamında sanırım o yüzden indirmiştim.ama nedense çok yabancı gelmişti bana.çinlilere ait olduğu hemen belli oluyordu :)pek fazla kullanmadım ve bence o kadar iyi de değildi bi çakma uygulama havası vardı bence...
görüntülü ve mesajlaşma ile kullanıcılar arası iletişim sağlayan uygulama ilk çıktığında reklamlarıyla bayağı ilgi çekmiştir ancak günümüzde birçok kullanıcıya ve bana göre whatsapp taklididir.
bi ara sohbet uygulamaları furyasında messi ile adını duyduğum uygulama. 1 günlük kullanıp silmiştim. ülkemizde daha telefonunda kuran yada kullananına denk gelmedim, varsa bi belirtsin entrlerde. açıkçası ben whatsappı whechattan daha yararlı bulmuştum, belkide alışkanlıklar bilemem.
whatsapp'ın yasak olduğu çin gibi bazı ülkelerde en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olması doğal. wechat bu durumu fırsata çevirerek bu bölgeye özel yerel içerik üretiyor, ilk akla gelen örnek çince yazılar içeren sticker'lar.

wechat aynı zamanda kullanıcılar arası tüm paylaşımları ve mesajlaşmaları düzenli aralıklarla ilgili çin devlet birimlerine raporluyor. tüm derken lafın gelişi değil. tamamını iletiyorlar. uçtan uca şifreleme tarzı gizlilik metotlarının hiçbiri yer almıyor zaten wechat'te. hiçbir şifreleme veya koruma içermeyen bu tarz "yerel" mesajlaşma programları türkiye'de de faaliyet gösteriyor bu arada.
telefonu sallayarak karşı cinsle münasebet kurulan uygulama. neye göre bir sıralama var veya neye göre eşleştirme yapıyor çok fazla bilgim yok. dünya üzerinde aynı anda telefonu sallayan kişiler arasında olduğunu biliyorum sadece
genellikle whatsapp'ın yasak olduğu ülkelerde kullanılan sosyal ağ uygulamasıdır.(çin v.b. de kısacası uzak doğu'da çok fazla kullanılıyor.) ayrıca whatsapp dışında birçok ekstra özelliğe sahip.mesela telefonu sallayarak herhangi biriyle eşleşip konuşmaya başlayabiliyorsunuz.
bombos bir program abaza kaynıyor arkadaşımın telefonunda gördüm iki gezindi uygulamada iğrenç iğrenç insanlar var telefonunuma asla indirmem boş vakit kaybından başka bir şey değil

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler