wattpad

amator yazarlarin kitaplarini paylastigi okuyucu kitlenin de bu paylasilan eserleri okuyabildigi guzel bir mobil uygulama. app store surumu var mi emin degilim fakat kendine has bir kitlesi ve begenisi var.
hikaye şiir vb amatör yazıların olduğu kitap okuma uygulaması.çok saçma sapan yazılar da bulabilirsiniz çok güzel yazılar da bulabilirsiniz.geniş bir yelpazesi var.tabii bir yandan o kadar güzel eserler klasikler değerli yazarlar varken ordan okunur mu o da tartışılır.ama zevk meselesi tabii.uygulama olarak da baya iyi sayılır sayfa geçişleri gerçekçi ve güzel bir simülasyonu var.
toplumumuz için zararlı bulduğum kitap yazma-okuma platformudur.
açık ve net olmak gerekirse popüler kitaplar listesinde 1 tane faydalı kitap yoktur malesef. kullananların yaş aralığı 14-17 ve buda top listesinin leş kitaplarla dolamsını sağlıyor. kötü çocuk kitabı bile buradan patlamıştır. popüler kitapların hepsi kızların itin kıçına sokulmasını anlatıyor. bunu okuyan bir erkek yada kızın gelişimi hakkında birşey demeye gerek yok sanırım. yok çocuk kıza tecavüz ediyor sonra kız buna aşık oluyor zamanla gibi gibi.
kitap insanın pusulasıdır. özellikle o yaşlarda bu konu çok daha önem kazanıyor.
bir dönem o kadar çok meşhurdu ki bi tane kızımızın yazdığı saçma sapan amatör kitap basıldı. telefonuma indirip kurduğumda çoğunluğu aşk hikayeleri, sevgi, ayrılık temalı saçma sapan konular işlemekte. bu konuda stolk kanalının güzel videosu var zamanınız varsa lütfen izleyin yeni neslin geldiği hali gözlerinizle görün

https://www.youtube.com/watch?v=j3upuvonwpc
genellikle burdaki kitapların çoğu çöptür.çünkü yazan kişiler yazarlığa giriş aşamasındadır ve kendilerini geliştirmek için burdan başlarlar ve geliştikçe popüler olurlar ve en son kitap çıkartırlar.kitabın popüler olup olmaması da burdan aldığı destekle sürer,nitekim çıkartacağı kitap ilk olarak burda popüler olur ve burdaki kişiler beğenirse biraz daha yükselebilir.
genelde hep sacma sapan kismina denk geldigim amator kitap, siir , yazi vs. barindiran uygulama. faydali seyler de varmis ama ben cok dayanamadim sildim. okumaya cok vaktim yok cunku okudugumda kaliteli seyler okumak istiyorum boyle zaman harcayip bisiler kesfetmeyi isteyenler icin guzel olabilir.
inci sözlüğün, sözlük olduğu dönemin hikayelerine benzer hikayelere sahip yerdi benim için. hatta oradan alınan hikayeler de vardır içinde. fakat her güzel şey gibi o da bozulup çağa ayak uydurdu. gereksiz çok fazla şeyle doldu. ancak vakit geçirmek için fena olmayan yerlerden.
açıkçası yararlılığı ve faydası oldukça tartışılır bazen sözlüklerde veya forumlarda geçen gerçek yada gerçeğe yakın hikayeler daha cezbedici geliyor.ergen platformundan biraz daha ciddi yapımlar yapılsa profesyonellik artsa gerçekten kaliteli içerikler çıkabilir.
fakat kaliteli amatör yazarlar da burada paylaşıp ürettiği içeriği kısa sürede biteceğinin farkında olduğundan biraz daha dişini sıkıp editörlerin yada yayıncıların kapısını çalıyor.

en azından yazılan eserin bir miktarını burada paylaşmak ufak ta olsa eserin reklamını yaparak ilgi ve merak uyandırabilmek adına kullanılsa yapılabilecek en faydalı işlem olacağını düşünüyorum.iyi okumalar :)

iyi midir ?
bence site olarak mantıklı fakat kullanım kültürü açısından beni ilgilendirmeyen site.
10 üzerinden yorum yapamıycam ama kafamdaki gibi kullanılsa ve daha çok kaliteli olsa 9 verebilirim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler