volvo

her ne kadar türkiye'de hakettiği popülerliğe sahip olmasa da dünyanın en güvenli otomobillerini üreten, euro ncap güvenlik testlerinde donanımının güvenlik donanımı puanlamasının referans noktası olduğu isveç menşeli otomobil markası.

her ne kadar tasarımları beğenilmese de bence tasarımları da gayet hoştur.
volvo kaya gibi otomobiller üretmektedir efendim. aşırı güvenli bu otomobiller onların ilk kriteridir. yeni çıkan otomatik fren sistemleri çok etkili hem sizin hem de yayaların güvenliğini sağlamakta.
s60 serisini çok beğeniyorum
premium olarak konumlandırılmayı sonuna kadar hak eden marka. her modelinde premium hissi bulunur. maalesef şu ana kadar hep yolcu koltuğunda oturdum ama konforu, malzeme kalitesi, donanımı ile bu hissi verdi bana.
ilk kurulduğunda isveç menşeili olan uçak ve araba üreticisiydi ,hatta otomobillerin ön camı ve kaportası birleşik kokpit gibi görünüyordu ,daha sonra uçak üretmeyi bıraktılar ama otomobiller gerçekten çok sağlamdır ,bunu sosyal medyada gördüğünüz birçok yerde volvo kaza videoları ve fotoğraflarından anlayabilirsiniz birçoğu gerçektir.neyse efenim bu araba markası daha sonra opel grubuna satılıyor ve hali ile alman otomobili oluyor , daha sonrasında ise wv grubu çinli bir firma tarafından satın alınınca şuan marka çin markası olmuş durumda, olaylar çok karıştı yani
otomobil tarihi boyunca en güvenli araba diye anılmasının en önemli sebebi 3 nokta emniyet kemerinin volvo mühendislerince icat edilip arabalarda kullanılmaya başlanmasındandır. önemli bir detay; bu emniyet kemerinin patentini hiç bir üretici firmaya satmamış ve insanlığa hediye etmişlerdir.
70'lerdeki ve 80'lerdeki modelleri sağlamlık konusunda diğer rakiplerine fark atmışlardır.

şimdi reklamlar :)
yaptığı güvenliği arttıcı özellikleriyle bir insanın daha hayatını kurtarmış isveçli otomobil ve tır markası.bu arada dünyadaki en iyi çelik isveç te yapılır ve en güvenli araçlar saab ve volvodur.
sanıldığı kadar sağlam arabalar üretmeyen marka. denildiği gibi. 3 noktalı emniyet kemeri sayesinde bu ünü kazanmıştır ancak ürettiği araçların sac kaputu sanıldığı kadar kalın değildir.
metal hocamızla bir volvo s40 kaputu incelememizde sac kalınlığının 0.7 mm olduğunu gördük.
diğer marka modellerinde bunun ortalaması 0.5 mm dir
2020 yılı itibarıyla, ölüme karşı korunaklı arabalar vaadeden şirket. ayrıca bildiğim kadarıyla kaportanun sert olması, bilinenin aksine, bir aracın güvenli olduğunu göstermez. önemli olan kaportanın darbeyi emebilmesi ve sürücüye bu darbeyi yansıtmamasıdır. volvo da bu işi en iyi yapan, ölüm oranının en düşük olduğu markadır.
volvo araçların önceliği güvenliktir.emniyet kemerini bile volvo bulmuştur ama patentini almamıştır bütün araçların kullanması için.arabalarının gövdesi o kadar sağlamdır ki volvo mühendislerine neden bu kadar şekilsiz arabanız var dendiğinde "isveç çeliğini ancak bu kadar eğebildik" demişlerdir.fiyatı genel olarak pahalı olmasına rağmen segmentinin en iyisi diyebilirim rahatlıkla.önceliğiniz güvenlikse düşünmeden alın derim.
işveç menşeili otomobil üreticisi isveçlilerin ürettiği 2 markayı da çok seviyorum.
birisi saab
diğeri de volvo
şimdi buraya bi resim bırakacağım araca aşık olmamak elde mi bu nasıl bi tasarım insafsızlar
q7ler x5ler sizin olsun.burası buram buram asalet kokuyor.
 resim


resimdeki araç xc90 olup arazi aracı olsa da görüntü olarak beni çok fazla cezbediyor.
bu tasarıma benzeyen volvonun elektrikli araçları da mevcut fakat marka olarak farklı bir isim vermişler.
(bkz:polestar)

dünyadaki en iyi çeliğin isveçte olduğunu söyleyerek firmanın güvenlik konusundaki yatırımlarını ve ilk emniyet kemerini kullanan firma olduğunu belirtmek isterim.volvo ve saab gerçekten çok farklı araçlar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler