volvo v40

volvo'nun 2013'ten beri piyasada bulunan c sınıfı kompakt hatchback'i.

araç piyasaya çıktığı ilk kasasıyla üretilmeye devam etmektedir, bununla birlikte 2016 yılında ufak bir makyaj geçirmiştir. pek de bir numarası olmayan bu makyaj, ikinci el fiyatını artırmaktan başka bir işe yaramaz.

kasa değişikliğine gidilmemesi sorun değil çünkü muhteşem bir tasarımı var aracın. çok agresif bir ön yüze, derli toplu bir arka yüze sahiptir. aynı anda hem yeterince efendi, hem de yeterince sert durmaktadır. genel volvo hatlarına ve donanımına sahip, hiçbir orijinal öge barındırmayan bir iç tasarımı vardır. volvo tasarımını sevmeyenler bu iç tasarımı da sevmeyecektir.

mercedes a serisi, audi a3 ve bmw 1 serisi bu aracın direkt rakipleridir. tasarım olarak hepsinden iyi olan v40, hiçbir motor seçeneğiyle de hayal kırıklığına uğratmadan, başa baş mücadele eder bu arabalarla. motor konusunda en büyük eksiği, dizel motorlu seçeneklerinin türkiye'de halihazırda satılmıyor olması. şahsen zerre umursamadığım bu durum yine de dizelciler için kırmızı çizgi haliyle. yine de 2015'e kadar satılmış olan dizel versiyonlardan birçok temiz örnek ikinci el piyasasında bulunuyor tabii. mutlaka değerlendirin derim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler