volkswagen

nefret ettiğim, kendi kendime asla kullanmayacağım dediğim ve şu yaşıma kadar da bu sözümü tuttuğum ve tutacağıma da inandığım alman halkının arabası.

türkiye'de gerek doğuş holdingin başarılı reklam çalışmaları, gerek müşteri kitlesinin neredeyse sarsılmaz bağlılığı ve sosyal medya da neredeyse siber zorbalığa varan tavırları ile popüler olmuştur bu marka. 90'larda opel'in arkasından nal topladığı zamanları yaşı yeten de çok iyi hatırlayacaktır. ürettikleri ve benim hoşuma giden tek arabaları, beetle, almanca kafer, türkçe de tosbağa olarak bilinen modeldir ki o araba tam bir ikondur. saygı duymayana saygı duymam.
herkese hitap edebilen arabalar üreten, almanca karşılığı yanılmıyorsam halk arabası anlamına gelen marka. bu kadar nefret dolu yorumlara maruz kalsada türkiyede gerek satış rakamlarıyla gerek 2. eldeki verdiği güvenle tercih edilen arabalar üretir.
türkiye'de araba değil imaj satan marka. araçlarının beğenilmeyecek bir yanı yok ama 6 aylık bekleme listeleri araçlarından çok distribütörünün başarısı diye düşünüyorum.
yaklaşık 5 senedir kullandığım (golf), kullanmaktan da oldukça keyif alığım, kendi segmentinde başarılının üstünde kabul edilebilecek tasarımlara ve uygulamalara sahip, servis ulaşım kapasitesi oldukça geniş, konfor düzeyi oldukça yüksek araba markası.
kapıları kapandığı zaman kendine has bir ses çıkardığı ve bu sesin kapıdan olduğu sanılır.
değildir, kapıdaki fitildendir.
alman devi otomobil markası.

bu markanın türkiye'de bu kadar çok tutulmasına anlam veremiyorum.

herhangi bir modelini almak için aylar öncesinden kapora verip sıraya girmeniz gerekiyor.

egzoz emisyon skandallarından sonra bile böyle güçlü olması şaşırtıcı.

araçla ilgili deneyimlerimin hepsi olumsuz yönde oldu. 2016 model 1.2 tsi jettamız 3 haftalıkken motor arıza ışığı yakmaya başladı. garantili olarak onarıldı ama neden 1000 km yapmadan böyle bir hata verir bir araç? vw grubu çok fazla araç üretiyor bu yüzden zaman zaman böyle sorunlar çıkması kaçınılmaz ama çevrenizde gerçekten sorun yaşayan hatırı sayılır miktarda vatandaş olduğunu göreceksiniz.

bunun sebebi markanın ülkemizi çöplük olarak görmesi olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler