volkswagen scirocco

70'lerde kısa bir süre piyasada kaldıktan sonra 2008 yılında geri dönen volkswagen otomobili. 2014 yılında bir makyaj geçirse de hala aynı kasayla piyasadadır.

120-265 beygir arası değişen motor seçeneklerine sahiptir. "sport compact" olarak geçen bu türde türkiye tarihinin en başarılı arabasıdır. özellikle 2010'ların başında inanılmaz popüler olmuş, her köşe başında görülür olmuştu. sık görülmesiyle birlikte kitlesi hakkında genellemeler doğdu ve insanlar bu arabayı almaktan, özellikle ikinci elde, çekinir oldu. ancak gerek tasarımı, gerekse aracın içindeki spor hissiyle gerçekten başarılı bir araçtır.
kesinlikle çok güzel arabadır, sürüşü çok rahat, yol tutuşu harika ve de sportif görünüşü beni cezbetmiştir
çok şükür üretimi durdurulan scirocco'dan daha fazla görmeyeceğim. umuyorum ki yakın zamanda piyasadan silinir de gözümüz,kulağımız rahat eder. benim gözümde paralı beyaz şahinci arabasıdır (adabıyla süren şahinci abilerimi kardeşlerimi ayırıyorum).eğer gaza her bastığında küfür yemek istiyorsan sevgili kardeşim, malzemeler bunlar bak; scirocco, patates edition jantlar, by ziyabettin egzoz, zindan paket cam filmi, ön cama saçma sapan bir yazı ve tebrikler artık hanzosun :)
bildiğim kadarıyla beetle ve cc modelleriyle birlikte üretimi sonlandırılan otomobil. yeni kasası her ne kadar tasarımsal olarak takdir edilebilecek şekildeyken modifiye edildiği anda anında bir şahin den farkı kalmamaktadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler