volkswagen golf

tasarımına aldanıpta alanların pişman olduğu yolların sümüklüböceğidir kendisi.
golf oynarken kullılan arabadan bile kötüdür kendisi.
sürüş keyfi, direksiyon keyfi, gaz tepkileri hepsi rezalet. bu arabayı alanlara şaşırıyorum. kardeşim verilmez o kadar para. 100bin küsüre ne arabalar var.

dipnot: tepkiler abartılı oldu ama anladınız siz beni
gerçekten neden bu kadar pahalı olduğunu anlayamadığım otomobil. sedan bile olmayan bir arabanın, kendine özgü hiçbir özelliği olmamasına rağmen bu kadar fahiş fiyatlara satılıp hala alıcı ve hatta fanatik bulabilmesi ilginç.

almanya'da bir bütün olarak volkswagen markasına bakış açısı düşünüldüğünde, golf'ün ve diğer volkswagen markalı araçların ederlerinin çok üzerinde fiyatlara bu kadar çok satılması da doğuş oto'nun pazarlama başarısı olsa gerek. bu da bir başarıdır.
2012 model golf 6 kasasına sahip olduğum araçtır. sağlamlığı, sürüş keyfi konularında diyecek lafım yok ama özellikle dsg şanzımanı birkaç senelik kullanımdan sonra sorunlar yaratıp masraf çıkarabilmektedir.
golf araçlar yol tutuşu ve performans açısından üst düzey bir araba.iç donanımıda rakiplerine göre baya bir üstün.sağlam bir gövdeye sahip.volkswagen tüm araçlarda olduğu gibi golfte de güvenliği ön planda tutmuş.tabi bunlarında karşılığı biraz tuzlu.rakiplerine göre fiyat farkı bariz.sanırım tek olumsuz özelliği de fiyatı diyebilirim.ayrıca geniş aile arabası olmadığınıda belirtmek isterim.
insanların neden bu kadar eleştirdiğini anlamadığım wv modeli. fiyat konusundan başlarsak rakiplerine göre hemen hemen aynı seviyede etiketleri vardır. malzeme kalitesi ve konforu ise çoğu rakibinden iyidir. tasarımda sade ve iddiasız olduğu doğrudur. fakat herkese hitap edebilen düzgün hatları vardır. yakıt tüketimi konusunda da ideal değerleri yakalayan golf, sadece türkiye'de değil diğer avrupa ülkelerindede tercih edilen bir otomobildir.
türkiyede vw grubunun neden bu kadar tercih edildiğini çözemiyorum.
0 araçlar için insanlar 4 5 ay beklemeyi göze almış durumda şu sıralar resmen yatırım aracı olarak görülüyor.insanlar 100 110k paraları bu araç için doğuş otoda neredeyse kuyruk olmuş vaziyette yurtdışında neredeyse yarı parasına satılan bu araçlar türkiyede neredeyse altın değerinde
insanlara ev yerine artık vw araçlarına yatırım yapmakta çünkü piyasası oldukça fazla.
güzel araç kesinlikle hak veriyorum ama dsg şanzıman kesinlikle 100k parayı haketmiyor.2elde oldukça alternatifi mevcut.

tok kapı sesi isteyen sesi telefonuna kaydedip dinleyebilir.
turkiye’de c segmenti hatchback arabalarin en cok satani, en basarili olanidir. tam bir ortalama ustu arabadir. malzeme kalitesi iyi, tasarimi kotudur. dsg sanziman kronik sorunludur, motoru saglamdir.

fiyatini ise asla haketmeyen bir otomobildir. otomobilden alinan fahis vergiler sonucu golf premium bir model gibi gorulmeye baslanmistir ki degildir.
fiyatı sebebiyle özellikle son zamanlarda birçok eleştiriye maruz kalmış araçtır. kaliteli ve sınıfında satış lideridir. dsgsi de makyaj operasyonundan sonra problemsiz hale getirilmiştir. sadece bilinmesi gerekir ki dsg yapı ve çalışma prensibi olarak zaten hassas bir sanzımandır. dikkatli ve doğru şekilde kullanılması gerekir. onun dışında bir ürünü fiyatı sebebiyle eleştirirken de aynı sınıftaki muadillerini göz ününde bulundurmak gerekir.
güzel araç 1.4tsi 150 lik cok mantikli bu araci dizel almak resmen konforundan kismak demek.

eksileri kalitesine gore fiyati sonucta 100 bin ustu 2.el 1 2 sene eski cok daha guzel araclar alinabilir.
sahibi olmadan önce ne buluyorlar ki bu arabada dediğim, sahibi olduktan sonra kalitesine alışıp başka araba beğenmememe sebeptir kendisi. kullanılan malzemeler sınıfındaki birçok araçtan daha iyidir, mesela koltuklar alcantara kumaştır. detaylara(koltuk altında çekmece, kapı içleri kaplaması, ambiyans aydınlatma...) önem verilmiştir. birde satarken zarar ettirmeyecek araçlardandır.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler