volkswagen arteon

ülkemizde en boş modeli 245.000 liradan başlayıp 344.000 liraya kadar giden otomobil,aynı zamanda volkswagen'ın passat cc serüvenini sonlandırıp yerine çıkardığı otomobildir.

teknik özelliklerine baktığımızda 2.0 tdı 240 ps dsg ve 1.5 tdı 150 ps dsg

563 litre bagaj hacmine sahip araç yaklaşık 1828 kg. yakıt tüketimi 2.0 motor için

şehir içi :7.1
şehir dışı:5.1
vw passat'dan kalite olarak aşağı yukarı aynı seviyelerde olan vw'nin sportif sedanı. aracın iç kısmına geçtiğimizde passat'ın içindeyiz gibi hissettik. dış görünümündeki etkileyici çizgiler keşke iç tasarımda özgünlük olarak devam etseydi.

 resim
volkswagenin önümüzdeki yıllarda tasarımının ne şekilde olacağını gösteren sedan otomobildir. ötv artışı sebebiyle bmw 4 serisiyle yarışmaktadır. malzeme kalitesi de passattan daha iyi değildir. çok dikkatli incelendiğinde dış parçalarındaki çizgilerde uyumsuzluklar bile bulunabilmektedir. bu aracı mercedes üretmiş olsaydı asla sedan demezdi coupe olarak adlandırırdı zira yeni moda 4 kapılı olsa da sportif çizgileri olan araçlara coupe deniyor. (bkz: mercedes cla)
passat cc nin yerine çıkan spor model. her ne kadar dış tasarımla ufku genişleten duzeyde olsa da iç tasarımdan sınıfta kaldığını soyleyebilirim ayrıca almadan önce euro ncap testlerine de bakın
bu araba hem genetik olarak kardeş audi a5'le, hem de tasarımı göz önüne bulundurulduğunda ondan feyz alınarak yapıldığı çok açık. bunda bir sorun yok tabii ki. fakat benzer şekilde yakın akraba olan diğer iki araç, mesela passat-a4 arasında yine daha çok fark var ve bunlardan biri fiyat. gelin görün ki arteon'un fiyatı da a5'le aynı aşağı yukarı.

yani elimizde a5'ten esinlenerek tasarlanmış, a5 fiyatında fakat a5 olmayan bir araç var. audi bile değil ve volkswagen bunu söyleyerek baştan kabulleniyor bazı şeyleri.

ben aklı başında bir insanın bu arabayı niye almak isteyeceğini anlamadım.
bugün otobüste giderken yolda park etmiş olarak mavi rengini görmekle birlikte boynumun sabit bir yere odaklanmasından dolayı baykuş edasıyla döndü resmen.

renginin mavi mi lacivert mi mor mu olduğunu bi türlü çözemediğim lüks aracın fiyatı sadece 330 bin cik miş.
 resim


kimse kusura bakmasın da isterse altın kaplasalar da bi vw aracına o kadar param olsa saymam.

hele bir de tasarımsal olarak bazı firmalardan esinlenildiğini de söylemeden edemeyeceğim.

bizimle değilsin arteon 100 120 ederin var.gerisi hava parası gerçekten.
bildiğiniz talisman dizaynı o konuda haklısınız, hatta birazda audi a5 karışımı bu arada arkadaşlar bu aracın kapı eşiklerinde orantısızlıklar var yani tam anlamıyla kusursuz bir çizgisel hat şeklinde gelmiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=zsczyidlxf4 şu videodan söylemek istediğim daha net açıklanır, dil bilgim hep kötüydü kusura bakmayın :)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler