vodafone

2005 yılında telsim'i satın alarak; hayatımıza giren ingiliz telekomünikasyon şirketidir. yaklaşık sekiz senedir kullandığım hattımda sadece yeni taşındığım mevkide evin içerisinde 4.5g'yi kullanamama problemim oldu. bazen de evin içindeyken telefonum ulaşılamaz olabiliyor. defalarca kendilerine bu problemi iletmeme rağmen, bulunduğunuz bölgede baz istasyonu yok cevabını verip konuyu kapatmışlardır.
çekim kalitesinin turkcell'den kötü,turk telekom'dan iyi olarak söyleyebiliriz.turk telekom elindeki internet ağı avantajıyla 2. sıraya çıkarsa türkiye piyasasında daha da zor günlerle karşılaşması içten bile değil.özellikle paket fiyatları turk telekomdan yüksekken..
ismi telsim iken aldığım ( sanıyorum 2002 veya 2003 yılıydı ) ilk ve son cep telefonu hattımın bulunduğu operatör. üzerinde telsim yazan sim kart'ı halen saklarım.

fiyat / performans açısından ilk sırada diyebiliriz. malum bir operatör pahalı, diğeri kalitesiz. bu durumda vodafone en akıllı seçim gibi duruyor. ha en akıllı seçim olmasaydı da yine vodafone kullanırdım muhtemelen (teknoloji konusunda ilginç takıntılarım var galiba ).

bugüne kadar sorun yaşamadım. internet hızı, görüşme kalitesi vs. gibi olaylarında 1 kere bile beni üzmedi, sürpriz fatura çıkarmadı, sorularım yanıtsız kalmadı.
yurtdışında da cüzi bir ücret karşılığında paketlerin kullanılabiliyor olması nedeniyle red tarifeleri oldukça güzel. turkcell'de de var aynısı ancak vodafone'un tarifeleri çok daha hesaplı. ayırca aile bireylerinizden biri vodafone'luysa 10 tl daha az veriyorsunuz tarifeye.
turkcell ve vodafone arasında gidip gelen çalkantılı mobil servis aboneliğimin bir sonraki ve umuyorum ki son durağı olacak olan operatör. faturalarda devamlı anlamadığım, habersiz aşımlar ile karşılaşıp turkcell'e geçtikten sonra mumla arar olduğumdur. 3 kere hayır dedikten sonra zorla yaptıkları taahhütlü platinum tarifem nisanda dolduğu gün koşarak vodafone'a gideceğim. türkiye'de al birini vur ötekine biraz ama en azından fazla ödeyeceksem de çeşit çeşit terbiyesizliğe çanak tutanların cebine dolduracağıma vodafone'a gitsin paramız. çekim gücü turkcell'de daha iyi ama merkezi yerlerde ciddi bir performans farkı yaşayacağımı sanmıyorum. red tariflerindeki avantajları da uzaktan uzaktan beğeniyorum epeydir.
hem kalite hem hizmet hem de tarife ücreti bakımından turkcell ve türk telekom arasında olduğunu düşünmekteyim. https://kullananvar.com vodafone cepte uygulaması da ayrıca çok kullanışlı ancak zaman zaman sistemsel hatalardan dolayı sinir bozabiliyor, örneğin iki ay öncesinde hiç bir ekstra paket vs yokken güncel tutarımı 173tl göstermişti ancak fatura 45tl gelip yeni döneme (aya) girince bu hata düzeldi.
telsim in özelleştirilmesi sonucu ülkemize gelen dünyaca ünlü operatör şirketi.türkiyede sıralamak gerekirse turkcell pahalı ttelekom kalitesiz vodafone ise orta sırada yer alır.bir ara gençler için düzenlediği freezone gençlik yarışmaları ülkenin gençlerine verdiği önemi gösterir.diğer operatörler gibi paso reklam yapmaz.aynı zamanda yönetiminde bir türk kadının olduğunu okumuştum.frezone kampanyaları gayet hoşuma gidiyor.birde telefon fiyatlarını düşürseler tam olacak.
yaklaşık 15 senedir kullandığım turkcell aboneliğimden vazgeçmeme sebep olacak kadar güzel kampanyalara sahiptir. kapsama alanı hususunda biraz tereddütlerim vardı, pek de haksız çıktım sayılmaz. ancak yine de her halükarda fayda zarar hesabı yapıldığında oldukça karşı hissettiren şebeke. severiz.
turkcellin müşteri kaybettiği malum dönemde geçtiğim hattır. 10 gblik interneti 50 tl gibi bir tutara kullanabiliyorsunuz ancak bunun kapsama alanı iyi değil geliştirilmesi gerekiyor. esnaf paketini kullanıyordum ancak dakikası fazla geliyor genel olarak interneti arttırıp smsi azaltarak aynı fiyata hatta daha ucuza tarifeler bulabilirsiniz.
xiaomi cihazlarda 4.5 g hizmeti alamayacağınız operatör.bunun sebebi xiaomi markasının vodafone'un hizmet verdiği bantın lisansını telefonlarına almaması.o yüzden internet sevdalısı bir bireyseniz xiaomi cihazlar bu hatta gitmez.turkcell gibi de çok iyi bir çekim alanı yoktur her ne kadar uygun fiyatlı tarifeleri olsada
  • /
  • 3

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler