vlc player

dünyanın en gösterişsiz ama en iyi video player'ı. açamadığınız bir video dosyanız mı var? vlc player %99 açar. notepad'i açıp içine asdfdagafdgga yazıp dosyayı da deneme.asd diye kaydetsem onu bile açacak.
video lan client adlı medya oynatma aracıdır.
program pcnizi hiç kasmadan neredeyse her tür videoyu oynatma kabiliyetine sahiptir, ücretsiz şekilde.
samsung minibook'um vardı 5-6 sene kadar öncesinde ve 720p videoları oynatırken tüm medya playerlarda dona dona oynatırdı. bu sebepten 480 izlemek zorunda kalırdım. fakat sonra vlc ile tanıştım, trafik hunisi simgeli kahramanım. 720p videoları hiç kasmadan oynatıyordu. artık beni etkisi altına almıştı ve film izlediğim her dakika vlc ileydim. teşekkürler vlc.
altyazı aktarma bakımından bi bs player değildir.stream izlemek içinse bence de 1 numaradadır.
gom playerla birlikte yıllardır kullandığım video oynatıcı.

çok fazla kullandığımı söyleyemem. bazen gom playerda sorun çıktığı zaman veya gom playerın sesi kısık geldiği zaman kendisinin 150 ses düzeyini kullanmak için kenarda duruyordu. uzun zaandır gom playerda da ses düzeyi yüksek. bazen de gomun açamadığı videoları açtığı da olmuştur. ama çok da rahat kullanıma sahip değil.

ancak şöyle bir durumda var ki bazen sopcastten maç izlemek için vlc bağlantısı yapıp maçı daha rahat izlememi sağlıyor. zaten genel olarak sopcast için kenarda tutuyorum son yıllarda.

tabi ücretsiz olan bir uygulama olması sebebiyle oldukça başarılı. her daim elde bulunması gereken bir video oynatıcıdır.
gerçekten açılmayan birçok videoyu açıyor. normal şartlarda hiç kullanmıyorum fakat açılmayan bir video olduğunda direk vlc ile deniyorum. en son ne telefonda ne de pcde açamadığım videoyu vlc ile denedim ve sorunsuz oynattı.
lise zamanlarımdan beri yeni bir bilgisayar aldığımda ilk yüklediğim programlar arasında ilk sırada yer alır. hem kurulum bakımından kolaylığı hem de hemen hemen her türlü videoyu açabilme özelliği sayesinde eğer kullanmadıysanız kurun ve sizinde vazgeçilmezleriniz arasına girsin.
diğer oynatma programlarından farkı ses seviyesinin 1.5 kat arttırılabilir ve fazla bir donanım istememesidir.monitörünüz ortalamanın üstünde bir kaliteye sahipse ve ekran kartınız nispeten daha iyiyse bu programdan daha iyi görüntü alabileceğiniz programlar var,onları kullanabilirsiniz.fakat görüntü iyi olacak diye kasmıyorsanız kullanabilirliği ideal olan bir programdır.
iptv kanal listelerini de yükleyip iptv yayınlarını izlemek için kullanılabilen video oynatma aracı. bs player ve gomplayer ile beraber en güzel uygulamalardan biridir. online alt yazı bulma özelliği yok ama onun dışında gayet başarılı bir oynatıcı
windows media player 'a göre daha yüksek ses olanağı sunması nedeniyle kullanmıştım. hakikaten de öyle oldu. %200 ses seviyesi var. bazı eski laptopların sesleri kısık olduğunda kullanılması birebir medya oynatma programıdır. aynı zamanda değinildiği gibi iptv kanallarını oynatmak için de kullanılır.
indirmek isteyene refsiz link :) https://www.videolan.org/index.tr.html
bilgisayarınızda kayıtlı medyaların yanında internet üzerinden gerçekleşen ağ akışı yayınlarını da izleyebileceğiniz, gayet kapsamlı ve kullanışlı bir medya oynatıcıdır. duba şeklindeki basit ama sempatik ikonu ve sürekli gelişen ama genel özelliklerini koruyan kendine has klasik arayüzüyle kolay akılda kalan ve işlevselliği sayesinde birçok insanın kullandığı bir fenomendir. ayrıca son dönemde iyice yaygınlaşan stream yayınlar için ace player şeklinde ayrı bir versiyonu da mevcuttur. uzun bir süre, kendisiyle hemen hemen aynı zamanda piyasaya çıkan gom player'ı kullandım, çünkü ilk çıktıklarında vlc rakibine göre biraz daha ağır ve sorunluydu. ama şu anki haliyle gom'dan ve diğer rakiplerinden daha iyi durumda, o yüzden medya oynatımlarında tercihim kendisinden yanadır.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler