virtualbox

wmvare gibi sanal masaüstü kurma programıdır. bilgisayarınız içinde yeni bir bilgisayar oluşturabilirsiniz. ücretsizdir. ana bilgisayarın işlemcilerini ve ram belleği sanal masaüstü ile paylaşıp daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.
vmware'in bir numaralı rakibi olan sanal makine yazılımı. maalesef virtualbox'ı genymotion ile birlikte yüklemiş ve uzun süre kullanmış biri olarak son versiyonlarını windows onda stabil çalıştıramadım. genellikle ağ arayüzü oluşturulamadı hatası almaktayım. bunun için ağ yapılandırmalarını devre dışı bırakıp çalıştırdım ancak bu seferde şu anda hatırlayamadığım başka bir probleme neden olmuştu. bu nedenle gerisin geri vmware yüklemiş ve uslu uslu mac os high sierra'mı bununla kurmuştum.
sanal işletim sistemi kurmamızı sağlayan programlardan biridir. hatta şu anda virtualbox üzerinde ubuntunun 17.10 sürümünü kullanıyorum. bu zamana kadar sorunla karşılaşmadım. gayet anlaşılabilir bir kurulum arayüzü ile istediğiniz işletim sistemini yine istediğiniz özellikte sanal olarak kurmanızı sağlar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler