vestel

ülkemizin köklü şirketlerinden vestel, 1984 yılında kurulmuş olup 1994 yılından beri zorlu şirketler grubu bünyesine geçmiştir. şirket neredeyse tam anlamıyla ülkemizin yüksek teknoloji üretimini sırtlamaktadır. kimileri fason üretim yapıyor diye söyleniyor olabilir ama biryerlerden başlamak gerek neyse bilgi vermeye devam edelim. vestel‘in üretim tesisleri manisa şehrinde yer almaktadır. öyle ki manisa organize sanayi bölgesinin neredeyse yarısı sadece vestel binalarından (fabrika, tasarım, idari) oluşmaktadır manisa’da 1,1 milyon metrekare alan üzerine kurulu vestel city, tek lokasyonda üretim yapan en büyük endüstri komplekslerinden biridir. ancak duyduğuma göre fabrikalarındaki eski çalışanlarına dahi asgari ücret ödüyormuş. bu haksızlıktır emek hırsızlığıdır
1998 yılında samsung ile aynı piyasa değerine sahip olan, şimdiki durumu da ortada olan şirket. acaba kaç vestel bir samsung etmektedir şu anda. eğer vestel de 1998 yılında inşaatçılığa, ya da geçtiğimiz senelerdeki gibi telefonunu satmak için ekstra vergi koydurmaya çalışmak yerine ar-ge yatırımları yapsaydı inanıyorum ki şu an samsung'un durumunda olabilirdi. olamadı.

ayrıca televizyonları gerçekten çok kötü.
yerli otomobil için bir araya gelen ''beş babayiğit'' den bir tanesidir. manisa'da ki fabrikalarını uzaktanda olsa görmüş biri olarak etkilendim. gerçekten üretim yapılan bir yer. betonlaşan türkiye'de böyle fabrikalar görmek sevindirici. ar-ge'ye daha çok bütçe ayırıp yüksek teknoloji üretmesi gereken bir markadır ayrıca.
ahmet nazif zorlu'nun sahibi olduğu zorlu holding'e ait manisa merkezli türk montaj teknoloji sanayii ve beyaz eşya firması.

kendisi avrupanın 2. dünyanın en çok televizyonunu üreten 4. firmasıdır. bu açıdan guru verici bi tablo. samsungun televizyonlarının birçoğunun dış montajını yine bu şirket yapıyor, duyunca bende çok şaşırmıştım.
ürünlerine kötü diyende var iyi diyende var ama bildiğim şu ki ilk kez mega fabrikalar belgeseli konu olmuştur bu firma.
türkiye’nin en büyük televizyon üreticisidir efendiler.
kendisi o kadar büyük bir fabrikaya sahibtir ki fabrika demiyorlar mega fabrika diyorlar. mega fabrikalar adı daki belgesele bile konu oldular, bu konuda dünya firmalarıyla yarışıyorlar zaten. şuanda cep telefonuda üretiyorlar ama çok kaliteli bulmuyorum telefonlarını. biraz bitpazarı malı gibi duruyor.
işin özü televizyonları dünya çapında ama telefonları leş.
sadece türkiyenin değil avrupanın en büyük televizyon üreticilerindendir. son zamanlarda çıkarılan tv'lerinin kalitesini bayağı arttırdılar. üstelik oldukça kaliteli tv'lerini oldukça uygun fiyatlara sunmaktadırlar.bunun birincil sebebi kendi panellerini üretmeleri, ikinci sebebi de ithalat vergisidir.
her alanın yabancı sermaye tarafından talan edildiği ülkemizde benim gözümde en iyi yerli firma. yok neymiş efendim telefonları iyi değilmiş beyaz eşyaları çok kalitesizmiş bosh samsung a asla değişmezmiş. belki teori gelecek belki ütopya ama ben bunların hepsinin karalama çalışması olduğunu düşünüyorum. bizim yerli markamız da en az samsung kadar iyi. hem iyi olmasa ne olacak? samsung, bosh, cart curt alınan beyaz eşyalar bozulmuyor mu hangisi söylendiğinin tam anlamını karşılıyor. bu kalitesizmiş kulak asmayın yerli malı kullanın arkadaşlar. telefon diğer markalara göre biraz daha kötü olabilir ancak diğer ürünlerin kesinlikle farkı yok. yerli malı kullanmak ülkemizde mümkün değil evet kabul, ancak fırsat olan alanlarda da bizi reklamlarla karalamalar manipüle etmelerine izin vermeyin
vestel'in teknolojik ev aletleri olarak hemen hemen her çeşitte ürünü olsa da favori ürünü ve amiral gemisi televizyondur. yıllar önce vestel marka bir tüplü televizyonu alınmıştı evimize, senelerce kullandık, sonra bozuldu ama hala bir köşede durur. nereden baksanız 20 küsür senelik bir geçmişi var. bozulduğu zaman yeni bir televizyon almak istedik, biraz da yerli takıntısı olunca yine vestel'e baktık. lcd ekran bir modelini beğendik, fiyatı da uygun geldi aldık. sonra ben evleneceğim dönemde gittim yine vestel'e baktım, yine uyguna smart led tv bir modelini aldım. şimdi ise 4k özellikli televizyonlar üretiyorlar.
televizyon ürünleri bazında geçirdikleri 20 yıllık sürecini bilen ve ürünlerini kullanan bir insan olarak anlatmak istediğim şu; hiçbir zaman çağın gerisinde kalmadılar, sürekli gelişen teknolojiyi yakaladılar. uluslararası seviyedeki tabiri caizse deve dişi gibi rakiplerinin karşısında yerli bir firma olarak mücadele ediyorlar. diğer ürün çeşitleri için çok fazla birşey diyemeyeceğim ama televizyon bazında hiç de yabana atılmayacak bir kaliteye sahipler ve ben de bu ülkenin bir ferdi olarak iyi olduklarına emin olduğum alanlarda başka yabancı bir firmayla ikisi arasında kalırsam vestel'i tercih etmeye devam edeceğim
beyaz eşya konusunda "yerli ve milli" mottosunu benimsemiş, büyük ve küçük ev aletlerinden cep telefonuna kadar bir çok ürünün üretimini sağlayan şirket.

herkes televizyonlarının kalitesinden bahsediyor, ancak çamaşır makineleri de bir o kadar sağlam. çok programlı çamaşır makinelerinin iyice yaygınlaşmasıyla farklı teknolojileri üretimlerine dahil eden firmalar, "benim işimi görsün yeterli" düşüncesindeki son kullanıcıları yeterince etkileyemediğinden ötürü vestel'in çamaşır makineleri oldukça revaçta gözüküyor.

küçük ev aletlerinde kendilerini fazla tavsiye etmesem de beyaz eşyalarda oldukça uzun ömürlü ve sorunsuz ürünler sunuyorlar.
ülkemizin yerli markası. bir çok alanda faaliyet gösteriyor. aslında tercih edilebilir ama yerli malı diye pek sıcak bakılmıyor. ne kadar iyi olabilir ki deniliyor genellikle.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler