vatan bilgisayar

türkiye nin ilk çıkan elektronik mağazalarının öncüsü.fırsatları kovalayarak çok alışveriş yaptım hepsinde de memnun kaldım bilgisayar parçaları telefon televizyonlarda belli dönemlerde güzel indirim ve fırsatları oluyor takip edenlerin memnun kalacağını düşünüyorum.
ankara şubeleri arasında sincan şubesi bir dönem oldukça fazla televizyon getirmiş ve karşılığını görmüş baya bir ciro yaptığını hatırlıyorum.
onun dışında bilgisayarımda satın aldığım ekipmanlarda bir sıkıntı olduğunda sıkıntı çıkarmadan güzelce ilgilendiler.alışveriş yaptıktan sonra bir sıkıntı çıktığında karşınızda bir sorun çıkarmayan bir yetkili görmek tüketici memnuniyeti açısından güzel olduğunu düşünüyorum.
özellikle haftasonları oldukça fazla indirim yapan teknoloji mağazası.birşey alacağınız zaman haftasonu almaya özellikle dikkat edin.en azından %10 - %20 karlı çıkmış olursunuz.

indirimsiz haliyle bakarsak fiyatlar biraz pahalı gibi.hele dizüstü bilgisayarlara hiç yaklaşılmaz.alacaksanız telefon, kulaklık, mouse, klavye v.b. alın.
neden bilmiyorum ama sadece vatan bilgisayardan gelen reklam sms'lerine izin veriyor, şikayet etmiyorum. logolarında kullandıkları renklerden veya yaptığım alışverişlerde sorun yaşamadığımdan olabilir.

çalışanları diğer tüm teknoloji market çalışanları gibidir. yani ne eksik, ne fazla. tabi bitcoin mining işine giriştiğim bi kaç sene önce "6 tane ekran kartı alıyorum ama bu marka / model anakart acaba destekliyor mu?" diye sorduğum çalışanın "imkansız" yanıtını saymazsak.gerçi adam da haklı. muhtemelen bir çok kişi gibi henüz bitcoin adını duymamıştır veya o kadar ekran kartını neden bir anakarta takar insan diye içinden geçirmiştir.

cep telefonuna taksit yasağı geldikten sonra ayakta kalabilmek için vitrinlerini buzdolabı, ütü gibi beyaz eşyalarla donatmış olsa da arkalarda bir yerlerde kocaman bir oem reyonu vardır. ürün çeşitliliği bence yeterlidir.
alanyaya gittiğimde iphone şarj aletimi kaybettiğim için uçağa 2 saat kala koştura koştura buraya gittim sağolsunlar pek ilgilenmediler benimle. kendim aradım buldum muadil şarj adaptörünü. ancak çıkarken unuttuğum para üstünü koşa koşa arkamdan getirip teslim etmeyide bildiler yani. iyi firma gibi. bilemedim.
iyi indirim bulunduğunda tercih edilebilecek bir elektronik mağazası. ben özellikle web sitesini başarılı buluyorum. bu siteye özel indirimler de gelebiliyor arada. zincir teknoloji mağazaları içinde en geniş oem ürün çeşitliliğini de bulabileceğiniz yer ayrıca. toplama bilgisayar yapılacaksa bakılması gerekir.
2016 yılında bilgisayarımı topladığım mağaza. vatan bilgisayar'a giderken parçalarımı seçtim ve 2-3 saat içerisinde kasam hazır oldu. hala kullanmakta olduğum bilgisayarımla ve parçalarıyla hiçbir sıkıntı yaşamadım. internetten aynı bilgisayarı toplamaya kalksam %5-10 kârda olabilirdim fakat kurumsal bir şirket olduğu için garanti konularında kafam rahat ediyor.
şu ana kadar televizyondan laptopa pek çok ürün aldığım, hiçbiriyle de bir sorun yaşamadığım teknoloji mağazasıdır.

fiyatları rakipleriyle aynı düzeyde seyreder, fakat bazen (özellikle haftasonları) güzel kampanyaları olabiliyor. bir şey almayı düşünenlere vatan'ın fiyatlarını mutlaka düzenli takip etmelerini öneririm.

teknoloji ürünü olmasa da, ilginç bir şekilde buradan aldığım laptop çantasını uzun yıllar boyunca her yerde sürükleye sürükleye kullandım. parasının hakkını veriyor yani, targus marka çanta hala satıyorlarsa aklınızda olsun.
ilk bilgisayarımı almış olduğum mağaza. bu günlerde populeritesini ve ününü kaybetmiş durumda ancak hala ayakta duruyor mediamarkt ve teknosa ya rağmen. ayrıca yapmış olduğu indirimlerle de ürün alırken piyasadaki en iyi fiyatı sunuyor. yani balon indirim yapmıyor.
tasinabilir hard disklerde aldatmadigim, turkiye’nin ilk teknoloji marketlerinden birisi olan sirket. reklamlarinda surekli rahmetli vatan sasmaz’i oynatirlardi. kendisinin vefatindan sonra reklamlarini da gormez oldum.

cevizlibag’da bulunan yerleskesi, 2000’lerin basinda gittigimde bana inanilmaz gelirdi. zemin katta bilgisayarlar, 1. katta kameralar ve hardwareler konuslandirilmisti.

fiyatlari ise ne yazik ki fazladir. bunda doviz kurunun ucmasini da unutmamak gerek. hard diskler haricinde piyasadan ucuza sattigi bir sey goremedim su zamana dek ben.
ne zaman teknolojik bir alet alacak olsam ve internetten alma fırsatım yoksa aklıma ilk gelen sitelerden biri. gerçi fiziki olarak teknoloji marketlere gidip satın alayım kafasından çoktan kurtuldum ama yine de bana samimi geliyor. buradan aldığım ürünlerde hep mutlu oldum sorun yaşamadım.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler