valve

steam platformunun sahibi oyun şirketi. en çok tanınan, sevilen oyunları half-life, half-life 2 (şirketin en beğenilen, 3.oyununun çıkması beklenen oyunu.), dota 2, counter-strike serisidir. dota 2 dışındaki tüm oyunları (saydığım oyunlar) ücretlidir ancak parasının hakkını fazlasıyla verir. çok başarılı bir şirkettir.
gelmiş geçmiş en iyi ve en çok oynanan efsanevi fps oyunlarını yapmış oyun şirketidir. counter strike serisinin tavan yapan oyunu (bkz:counter-strike: global offensive) ile adını dünyaya duyurmuş ve half life ile de yerini oyuncuların seçimlerinde sağlamlaştırmıştır.
kendilerine aşırı derecede kırgın olduğum firma. istediği kadar steam' e sahip olsun. istediği kadar bugüne kadar kült dediğimiz oyunları yapmış olsunlar. half life 3 yapmadan kendilerine kırgınlığım ve kızgınlığım geçmeyecek. hayır episode 2yi bitirdik hikaye dımdızlak kaldı. sonrasında bir açıklama da gelmedi. yapacaz deyin ne bileyim bir kısa video yayınlayıp hikayeyi bitirin ama öyle ortada bırakmak yakışır mı? ne oldu oğlum g-man' e? uzaylılara? iki üç kere rüyamda bile gördüm.
anti-cheat konusunda çok zayıf olan hatta hile üreticileriyle anlaşmalı olduğuna inandığım şirket. zira en popüler oyunu olan csgo'nun %90'dan daha fazlası hile kullanıyor.
unutulmayan half life ve cs 1.5 serilerinin yapımcısı olduğu firma. şu aralar steam'den deli paralar kaldırdığı için pek oyun çıkarmakla uğraşmıyorlar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler