zafer ozkan

Durum: 67 - 0 - 0 - 0 - 20.11.2018 03:57

Puan: 85 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Moderatör

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 7

amd radeon rx vega 64

geçtiğimiz sene yaz aylarında tanıtımı yapılan ve satışan sunulan, teknoloji dünyasında amiral gemisi olarak tabir edilen en üst seviye ekran kartı modeli.
amd bu kartlarında hynix ile birlikte çalışarak, gddr5 türünden sıyrılıp 3d-nand teknolojisine benzer bir teknoloji ile ürettiği (high bandwidth memory) hbm2 memory'ler kullanarak, kartlarının verimliliği artırırken, pcb alanından oldukça büyük ölçülerde tasarruf edilerek üretilen ve çok yüksek performanslı hale getirilmiştir.
her zaman kullanıcı dostu olan amd bitcoin furyası ile birlikte artan talep doğrultusunda pastadan payına düşeni alıp kendisi de fiyatlarında bir hayli şişkinlik yaşatmış olsa da belirli politikalar gereği bunu yapması mantıklı karşılanabilir.

artıway

yaptığınız alışverişlerden size geri ödeme yapıp alışverişinizi daha hesaplı yapmanızı sağlayan platform.

birçok sitede işlevsel olan ve değişik oranlarda ödeme işleminizi hesaba yansıtmakta, örneğin aliexpress.com için yaptığım alışverişlerden genellikle 11% civarında bir geri ödeme aldım. şuan 8,6% civarında. belirttiğim gibi bu yüzdeler aralıklarla değişiyor.

çifte bonus günleri mevcut olduğunda, mesela 19-21 nisan 2018 tarihleri arasında alışverişlerimden iki kat, yani 17,2% civarı geri ödeme yansıtıldı. 100 tl'lik alışverişte 17,2tl geri gelmesi hiç te fena bir olay değil bence.

bir süredir tarayıcı uzantı desteği vermesiyle birlikte eskisi gibi yönlendirme yapmak yerine, uzantıyı tarayıcınıza ekleyip giriş yaptığınız takdirde, alışverişinizi tamamladığınızın bilgileri (gizli sekmeden yapılan alışverişler için geçersiz olabilir) sisteme ulaştıktan sonra kısa bir süre içinde ödemeniz hesabınıza geçiyor.

bu hesabınızda en az 30 tl biriktiğinde ise banka kartınıza talep edip biriken tutarınızı çekebiliyorsunuz.

davet etme olayı da var, bu şekilde bir arkadaşınız sizin aracılığınız ile kayıt olup hesabında 2 tl olduğu anda sizin hesabınıza 10 tl referans bonusu yansıtılıyor.

one plus 5t

herkesin diline mutlaka takılan harika ötesi telefon.
ürün elime kısa bir süre önce ulaştı ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki muazzam bir hissiyatı var elde. özelliklerinden ise en sevdiğim kamera kısmı; fotoğraf konusunda oldukça başarılı, video kısmında ise 4k 30fps'yi çok rahat veriyor. yalnız ya şuan için yok ya da bendeki güncel değil emin değilim, oıs özelliği eklenecek diye söyleniyordu ama ben daha ulaşamadım çıktıysa da; yani hareket ederken fotoğraf konusunda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.
telefonun akıcılığını anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz dedirten cinsten. ekran süresi desek keza öyle.
rom olayına kısaca değinmek istiyorum, yine emin oolmamakla birlikte başka rom'lar atıldığında da garanti dışı kalmıyor diye bir çok yerde okudum ama stock olan oxygenos ile kullanıyorum. fiyatı pahalı gelebilir, alırsanız verdiğiniz kararın doğruluğundan dolayı mutlu çıkacaksınız

asus rog strix rx 560

rx 560 serisinin asus full otomasyon kalitesiyle üretilmiş ekran kartıdır.

kartın üzerinde ısı transferi için çift bakır boru ile alüminyuma verilmesi kartın sıcaklığının düşürülmesinde önemli bir etken olmuş. ayrıca 55c'ye kadar fanların çalışmaması da güç tüketimi açısından oldukça başarılı bir karar olmuş. yeni nesil ve yüksek profil olmayan bu kart zaten günlük kullanımda fazla yük binmediği ve ısı dağıtma konusundaki başarısı ile ısınmıyor.

msı markasının aksine üzerinde bulunan ram bellekler tam olarak soğutucu kısmına temas ediyor ve bu belleklerin üzerinde oluşabilecek ısıyı da alması ve çıkış birimlerine yakın olan bobinlerin üzerini de ek olarak ufak bir soğutucu blok ile kapatarak ısı sıkıntısı yaşamamak için gayet güzel bir tercih olmuş.

madencilik yapanlar kartlara çok fazla bir talep oluşturduğundan kartların fiyatları geçtiğimiz yaza göre çok daha fazla olması madencilik konusunda kârı azaltan bir etken, fakat durmaya niyetleri yok gibi.

monero

monero (xmr), para transferi yaparken üst seviyede gizlilik sağlamak için "halka imzalarına" dayanan bir "cryptonote" algoritmasını kullanan ve onun üstüne inşa edilmiş bir kripto paradır. monero, bir cpu veya gpu'dan iş kanıtı hesaplaması ile üretilir. şu anda monero için hiçbir asıc cihaz yoktur; buda bir bilgisayara sahip olan herkesin monero madenciliği yapabileceği anlamına gelmektedir.

düşünmeniz gereken ilk şey, yalnız başınıza mı? yoksa bir havuzda mı? kazım yapacağınız. bir havuzda madencilik genellikle bir ücret karşılığında yapılır yani girişte veya para çekiminde bir sürü komisyon ödersiniz, ancak bu durumun avantajları da vardır. yeterli hesaplama(kazım) gücüne sahip olmayan kullanıcılar, ödül almadan önce uzun süre beklemek zorunda kalabilirler, kullanıcılar havuzdaki farklılıkları azaltmak ve istikrarlı bir gelir akışı sağlamak için havuzlarda beraber kazım yaparlar. yeterli donanıma sahip olan veya yalnızca solo kazım yapmak isteyen kullanıcılar, solo madencilik gibi işlev gören solo havuzlardan da yararlanabilir ancak bu havuzlar kullanıcıların tam bir düğüm çalıştırmasına veya tüm blok zincirini çözmesine gerek duymazlar.

rx 560 gibi basit bir ekran kartını baz alırsak, hesaplamalarda; günlük: 0.002559, aylık: 0.07678 ve yıllık: 0.9342 monero (xmr) getiri sunuyor. bu bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte madenciliğe başlamak için düşünenlere yardımcı olabilir.

duolingo

tamamen ücretsiz olan dil eğitim programıdır. basit arayüzü sayesi kendisini oldukça kullanışlı yapan şeylerden biridir.

tabii tamamen dil öğretiyomuş, ya abi hemen başlayalım kendimi kasarım 15-20 güne de eğitileri bitiririm, ingilizcem tamam diye düşünüyorsanız yanılırsınız. eğitimleri keyifli tamam ama çabucak geçtiğiniz zaman zaten bir anlamı kalmaz eğitim değildir o. yapmak için yapmayın kısaca, gerçekten faydalanmak için yapın.

bugüne kadar ingilizce kurslarına tonla para veren insanlardan öğrendiğim kadarıyla kursla, sıkıcı derslerle algılanabilecek birşey değil dil öğrenmek. ha ben gittiğim kursla aldı sertfikamı fakat soracak olursanız bu program hafızanıza oyun mantığıyla kelimeler ve görseller arasındaki bağlantının yanı sıra sizi konuşturup dinleterek 4 duyunuzu kullandırdığı için daha sonrasında o kelimeyi ya da cümle tarzını oluşturmak çok daha kolay oluyor

arduino mega 2560

üzerinde 14'ü pwm tam 54 adet giriş-çıkış bağlantısı bulunan ve bu sayede akıllı ev sistemlerinde bile kullanılabilen aklınıza gelebilecek her türlü projeyi aynı anda çalıştırmayı destekleyecek kadar fazla sayıda olan pinleri sayesinde sınırları bir nevi ortadan kaldıran arduino modeli diyebilirim.

bu ürünün kendi üzerinde usb aşırı akım koruması da vardır. normalde her bilgisayarda bu koruma bulunur ama ek olarak 500ma'in üzerinde akım uygulanırsa atacak bir sigorta bulundurarak olası durumlarda kendini de korumaktadır. bu konuyu bir başka deyişle anlatacak olursam da;
eğer arduino üzerinden 500ma üzerinde bir çıkış almayı düşünüyorsanız kesinlikle ek bir güç kaynağı ile beslemeniz gerekiyor. aksi takdirde üzerindeki sigortayı attıracak ve sigortasını değiştirene kadar usb üzerinden veri alamayabilir !!!

kart 6-20 volt arasında bir harici ek bir kaynaktan beslenebilir. eğer 7 volt'un altında bir besleme kullanırsanız 5 volt çıkış pini 5 volt veremeyeceğinden kartınız dengesiz çalışabilir. 12 volt’un üzerinde bir harici güç kaynağı kullandığınızda voltaj regülatörü fazla ısınıp karta zarar verebilir. dolayısıyla 7-12 volt kullandığınız takdirde hiç bir sorun yaşamazsınız.

samsung sl-m2020w wi-fi mono laser yazıcı

kurulumu yaparken kabloya ihtiyaç duymayıp bağlantısını kablosuz olarak sağlayan kaliteli çıktılara sahip samsung ürünü. ürün çalışırken gayet sessiz, eski tipler gibi ortalığı ayağa kaldırmıyor. fakat çıktı aldıktan sonra cihazın içi ısındığı için kağıdı hafifi buruşuk çıkarıyor kağıdın biraz soğumasını beklemek gerekiyor.

üründe wi-fi özelliğinin yanı sıra ek olarak bir de yeni gelişen ve telefonlarda sıklıkla kullanılan nfc özelliği de bulunmakta, wi-fi desteklerken neden nfc kullanasınız o biraz gereksiz geldi ama ek bir özellik sonuçta.

normal olarak wi-fi bağlantısı ile çıktı alabiliyorsunuz fakat bazı modellerde apple air print desteklemiyor oluşu kötüyd. samsung marka bu yazıcı apple marka ürün kullanıyorsanız ürün airprint destekliyor ve bu çok kaliteli bir yaklaşım olmuş. android kullanıcısı iseniz de telefon veya tabletinize google play üzerinden "samsung mobil print" kurmanız gerekiyor çıktı alabilmek için.

ürünün tak çalıştır özelliği bulunmuyor doğal olarak içinde bir de kurulum cd'si geliyor. bazıları içinden cd çıkmadığını dile getirmiş. eğer ki böyle bir sorun yaşayan olursa samsung'un sitesinden kurulum dosyasını temin edebilirsiniz. yine başaramayan varsa bana ulaşsınlar her türlü yardımcı olmaya çalışırım. fakat windows 10 kullanıcıları için problem çıkarabilir uyumluluk dolayısı ile. ben bilgisayar ile fazla ilgili birisi olarak çok kolay bir şekilde çözdüm bu olayı fakat sıradan kullanıcılar için bu durum can sıkıcı olabilir.

fiyatına gelecek olursak ta samsung tonerleri geri dolumlarda uyumlu çip istediği için daha pahalı. fakat genel özellikleri, müşteri memnuniyeti ve garanti servisi gibi bakımlardan oldukça iyi oldukları için tercih edilebilir.

pci express riser card

mining yapan ve sahip oldukları anakart üzerinde birden fazla pci express x16 slotu bulunmayan ya da yetersiz slotu bulunanlar için üretilen pci express x1 slotunu pci express x16 yani ekran kartı slotuna çevirici karttır.

görüntü almaktan ziyade belirttiğim gibi mining işlerinde kullananlar için idealdir. söylediğim şey ekran kartınızın görüntü vermesinden ziyade oyun oynamak ya da render yapmak gibi zorlu işleri de yapmak isteyenler için yavaşlamaların olduğudur.

elinizde eğer biraz eski bir anakart varsa bunlarda genel olarak en az 1 adet ekran kartı slotu (pci express x16) ve 1 adet pci express x1 slotu bulunmakta. bu durumda bir mining işine girecek olursanız da bu kartların ekran kartının riser'ını sürecek çıkışı bulunanlardan alıp sisteminize ekleyebilirsiniz. ayrıca bu riser card'ların pci exp x1 ölçülerinde olması kafanızı karıştırmasın pci exp x16 slotuna da takılıp uyumlu bir şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

dikkat etmeniz gereken asıl şey ise bu riser card'lardan elinizde mutlaka ve mutlaka yedeğinin bulundurun. çünkü bu kartlar bir süre sonra (3-4 kadar) genellikle arıza verebiliyor. bu durumda sisteminizin kazancını düşürmesine engel tanımamış olursunuz.

camscanner

uzun arayışlarıma rağmen saçma sapan bulduğum programlardan sonra bir arkadaşımda görüp öğrendiğim harika ötesi yazılım.

tarayıcı olmadan ve işleme tâbi tutmadan efsane bir şekilde direkt fotoğrafını çekerek pdf hâline getirip dilediğiniz yere whatsapp/mail gibi birçok yoldan ulaştırabiliyorsunuz. çektiğiniz belgenin tarayıcı gibi direkt karşısından çekmişçesine kenarlarını ayarlayıp a4 boyutuna ayarlayıp, sihirli renk (siyah-beyaz) gibi birçok farklı efekte sahip olması da çok güzel bir avantaj.

eğer öğrenci veya eğitim görevlisi iseniz size ek olarak bulut hafızasında boyut hediye etmesi ve özellikle öğrenci iseniz bunu belirli bir süre demo olarak kullanmak yerine sınırsız olarak hizmetinize sunması çok ince bir ayar olmuş, düşünenlerin fikirlerine sağlık.

tek dikkat etmeniz gereken fotoğrafı çekerken ışık doygunluğunuzun olması. bunu ister kameranın flaşını açarak isterseniz dökümanı ışık alan bir yere koyarak yapabilirsiniz. sonuç normalde olan mükemmel kalitesinin de üzerine çıkıyor. şahsen 2 yıldır kullanıyorum ve staj evrakımı bile fax yada tarama yolu gibi uğraştırıcı işlerden tutun da yazamadığım yerlerde arkadaşların defterinin kalitesine aldırış etmeden mükemmel bir pdf'e dönüştürme gibi bir çok alanda işime yaradı.

bir belgenin birden çok sayfasının olması da onların her birini ayrı ayrı pdflere dönüştürüp sizi yormuyor da . dilerseniz ilk fotoğrafı çektikten sonra klasör gibi kenara koyuyor ve siz içine girip ekle yazısına tıkladığınızda kameranızı açıp kalan kısımları da bu klasör içinde toplayıp hepsini ard arda sayfalar olduğunu görecek şekilde bir pdf oluşturuyor.

windows store, google play ve app store yani tüm telefon ve tabletleriniz için uygulaması da bulunmakta. günümüzde her üniversite fotokopicisi de whatsapp ve mail üzerinden alıp belgenizin çıktısını siz gitmeden hazırlama olayına girmesiyle birlikte o saatleri bulan kuyrukta beklemeyi sonlandırabilecek bir uygulama olmuş. şiddetle kullanmanızı tavsiye ederim..
  • /
  • 7

olan biten

ulusa sesleniş;

sayın yazarlarımız, sözlüğümüz bildiğiniz üzere çok çok yeni bir sözlük. henüz açılalı 2 ay bile olmadı, bu kısa zamanda birçok değerli yazar, değerli bilgiler ve tecrübeler içeren entry'leriyle bize çok şey kattılar. gelinen noktada başlıklar ve entry içerikleri konusunda bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim.

öncelikle sözlüğümüz ekşi veya diğer sözlükler gibi bir tanım sözlüğü değildir. kullanıcıların ürünler hakkında yorumlarını yazdıkları, geniş bir kullanıcı deneyimini okurlara bir arada sunabilmeyi hedefleyen bir sözlüktür. dolayısıyla başlığı açılan şeyin ne olduğunu tanımlamaktan çok onunla ilgili varsa tecrübelerinizi yazmalısınız. bir cep telefonunun veya led tv'nin teknik özellikleri, boyutu, ekran çözünürlüğü, kapasitesi v.s. arandığında yüzlerce kaynaktan öğrenilebilir fakat deneyim öyle değildir. o sebeple "128 gb hafızası olan" yazmak yerine o hafızanın yeterli olup olmamasıyla ilgili bir şeyler yazmalı veya "çok harika bir cep telefonu" yazmak yerine onun neden harika olduğunu anlatmalısınız. eğer başlıkla ilgili tecrübeniz veya yeterli bilginiz yoksa entry yazmamalısınız.

diğer konu, güncel olmayan ve site konseptine uymayan konulardaki başlık ve entryler. örneğin icq, windows 95, windows 98, napster gibi tarih olmuş başlıklar ve başlığa yazılan entryler kullanıcı deneyimi açısından artık okura bir şey sunamazlar. dolayısıyla böylesi entry ve başlıkları tercih etmiyoruz.

bir diğer konu son zamanlarda aşırı artan kripto para başlıkları. sanal paralarla ilgili başlıklarda özellikle faucet tabir edilen sitelerin, bitcoin kazandırdığı iddia edilen ponzi olabilecek sitelerin başlıkları silinecektir. bununla birlikte refli (refferal, referans, affiliate v.s.) link paylaşımı yasaktır. rastlandığı taktirde silinecektir.

başlıkların teknoloji ile alakalı olmasını tercih ediyoruz, ucundan da olsa teknolojiyle ilgili tüm başlık ve entryleri sitede tutuyoruz, silmiyoruz. sizlerden birçok farklı konuda kategori eklenmesi talepleri geldi. temelde bu isteği anlayışla karşılayabiliyoruz ama sitemizin konsepti teknolojik ürünler, belki ileride farklı kategoriler eklemeyi düşünebiliriz ama şu aşamada bu şekilde devam etmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. makyaj malzemesi, sinema filmi, oyun konsolu, kitap gibi çok farklı konularda içeriklerin bir arada olmasındansa belli bir ilgi alanı etrafında içerik üretiliyor olması, sitenin kategorik olarak konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

son olarak, bitcoin ödülü yazarları kaliteli içerik yazma konusunda motive etmek ve küçük de olsa bir ödül verebilmek amacıyla düşünüldü. dolayısıyla bunu sadece para kazanmak amacıyla yaparak ve ardı ardına kısa ve içeriksiz entyler girerek sistemi suistimal etmemelisiniz. bu konuda iyi niyetimizin karşılıklı olduğunu düşünüyoruz. bu anlamda artık kısa içerikler konusunda daha hassas olacağımızı bildirmek isteriz. ek olarak belirtmek isteriz ki entry satoshi değeri; içerik uzunluğu, fayda ve kalitesi gibi kriterlere göre belirleniyor. tabii ki metni uzatmak için "laf kalabalığı" yapmak entry kalitesini düşüreceğinden sırf uzun diye bir entry'e yüksek satoshi vermiyoruz.

not: sitemizde 18 farklı tema mevcut, mevcut temayı beğenmeyenler kendi profil sayfalarının en üstünde bulunan profil ayarlarına giderek tema seçimi yapabilirler. gece modu için "solar" isimli temayı deneyebilirsiniz.

saygılar ve sevgiler.

Toplam entry sayısı: 67

musclewiki.org

body ile ilgilenenlerin girmesi gereken bilgilendirici site. hangi kaslar için hangi hareketi yapacağını görmek için o görseldeki istediğiniz kasa tıklamanız yeterli, sonrasında yeni bir sayda açılıyor ve en uygun hareketleri size sunuyor.

chuwi 10.8

çin'den alınan ve vergileriyle birlikte yaklaşık 650 tl'yi bulan içerisinde ddr3l-4gb ram ve 64gb hahfızaya sahip, istenildiği takdirde içerisine hafıza kartı takılarak hafızası artırılabilen notebook'çuk. pil seviyesinin 8400mah olmasıyla birlikte 12 saate varan kullanım süresiyle tatmin edicidir. w10 ve android 5.1 (7.0 güncellemesi olsaymış iyiymiş) sürümünü barındırır. bana göre tablet kategorisinden çıkan notebook'çuk. hızı başlarda gayet iyidir fakat hafıza alanını düşürürseniz yavaştan kasılmalar hissedebilirsiniz. hafızasını 128gb yapsalarmış tadından yenmezmiş aslında ama bir mühendislik öğrencisi olarak matlab programını bile kullanıyoruz kendisinde

einsteinium

kod adı emc2 olan kanada merkezli bir kripto para birimi. hemen hemen bütün koinlerde olduğu gibi nisan başından bu yana yatırımcısına tam 250 kattan fazla kazandıran bir altkoin kendisi.
7 aralık'ta gerçekleşmesi planlanan hard fork dediğimiz çatallaşma ile değeri biraz düşer sonra yine seviyesine dönüp artışına devam eder gibi geliyor.

iphone x

apple'ın 10. yılı için özel olarak iphone 8 ile birlikte tanıttığı özellikle ekranı ile büyüleyen bir tasarıma, ios için fazlasıyla akıcı olan işlemci ve ram kapasitesinden çok daha üst donanımları ekleyerek coşku veren bir kullanışa sahip son amiral gemisi telefonu. öyle ki 2 çekirdeğe ve 2gb ram'e sahip iphone 7 bile yeterince yüklenme sonucu çıt çıkarmazken kendisinden %70 daha hızlı olan 6 çekirdekli ve 3gb ram kapasitesine sahip iphone x ne derece olur siz düşünün. yüz yanıma özelliği konusunda ise pek başarılı bulamadım maske ile kolayca kırılan face ıd'den sonra. ama performans ve görsellik (ya da modernlik ne diyorsanız) bakımından çok uzunca bir süre size bir üst modelini alayım dedirtmeyeceği kanısındayım.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler