yinedeckguzelim

Durum: 73 - 0 - 0 - 0 - 26.12.2017 16:14

Puan: 120 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 8

shazam

bir ortamda dinlediğiniz müziği anında bulan ve kayıt eden uygulama. sonunda yakaladığım ve sadece müziği olan şarkıyı anında bulması ile beni şoka uğratmıştır. bence müzik severlerin kullanması gereken uygulamadır.

morhipo

internet üzerinden alışveriş yapılabilen bir site ve genel olarak kaliteli ürünlerin satışlarını yapıyorlar. benzerleri gibi kalitesiz ürün satışı yaptığını daha görmedim ve indirimlerinden ve ürünlerinden gayet memnunum. bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

yalnız üstte ki arkadaşın belirttiği gibi boyner sadec e-ticaret sitesi değildir. bir çok avm'de mağazası bulunuyor boyner'in ve sadece giyim üzerine satış yapmıyorlar.

zaytung

yaptığı mizahın günümüzde gerçeğe döneceğini o zaman kimse tahmin etmiyordu eminim ama maalesef oldu. ilk başlarda güzel bir ivme kazanan mizahi amaçlı haber sitesi son zamanlarda popülerliğini yitirmiş durumdadır. ben ise down sendromlularla ilgili haberini gördükten sonra takip etmeyi bıraktım. http://www.medyafaresi.com/haber/zaytung-bu-defa-cok-ayip-etti/90834 kendi çapımda hala boykottayım.

youtube

severek kullandığım video izleme platformu. daha çok müzik dinlemek için kullansam da herşey hakkında videosu olan platformun bir özelliğini yeni keşfetmiş bulunmaktayım. telefon uygulamasında videonun sağına çift tıklayınca 10 saniye ileriye sarıyor sol tarafına tıklayınca 10 saniye geriye alıyor. teknoloji falan çok güzel yaaa.

robotik kodlama

öğrencilerin psikomotor becerilerini geliştiren düşünme güçlerini arttıran çok faydalı bir teknolojidir. öğrenciler lego parçalarıyla robot tasarlarken aynı zamanda kodlayarak robota istedikleri hareketi yaptırıyorlar ülkemizdeki gençleri bu denli üreten bireyler olarak yetiştirmek oldukça önemli bir iştir umarım bütün okullara yayılır bu eğitim.

paint

paint piksel manada sorunsuz çalışıp yeni sürümü ile 3d desteği sağlayıp hala ayakta duran ve basit işlerde elimizin en sık gittiği programların başında geliyor birçok yazılım program veya şirketler bile hızla gelişen bu çağda paint hala ayakta hala güncelleme alıyor bu denli ayakta kalması ve kendi gelişimini devam ettirmesi takdireşayan

faladdin

çevremde kullanmayanı dövdükleri fal programı. ben daha güzelini bakarım desemde programa daha çok güveniyorlar. kişiye ait bütün bilgileri aldıktan sonra ona uygun yorumu yapıştırıyorlar. günümüzde hayatlar o kadar çok birbirine benziyor ve insanlar o kadar çok umutsuz ki falda ki yoruma aynı ben deyip inanıyorlar. arkadaşlar hepimiz bir yerden haber bekliyoruz, iş hayatımızın daha iyi olmasını istiyoruz, eşimizin daha ilgili olmasını, eve yeni bir eşya almayı gibi gibi bunlar bizim gibi sıradan insanların sıradan istekleri. bu nedenle böyle programlara anlamlar yükleyip paranızı ve zamanınızı vermeyin lütfen.

philips

ütüsünü, mikserini, elektrik süpürgesini kullandığım mükemmel küçük ev aletleri üreten firma. ismi bile çok hoş geliyor kulağa. ürünleri de ismi gibi çok hoş. 10 yılı aşkındır mikserini kullanıyoruz ve bir kere bile bozulmadı ki sürekli kek yapan insanımdır. ütüsü ve elektrik süpürgesi de öyle uzun zamandır kullanıyoruz ve bozulma olmadı. bozulma olmadığı gibi perfomanslarından da hiçbir şey kaybetmediler. vereceğiniz parayı sonuna kadar hak eden firma.

tlc

hiçbir zaman televizyon izlemeyen benim tek izlediğim tv kanalı olmayı başarmıştır. rast gele bir yerde gördüğüm pastacılar kralından sonra televizyonda tlc'yi aradım buldum ve artık onu izler oldum. doğaya kaçış programı çok çok güzel. temizlilik bağımlılıları programında insanlar nasıl o şekilde yaşıyor diye hayret ediyorum. ağır yaşamlar programında üzülüyorum. entrikanın olmadığı gerçek hayatın, yaşamın anlatıldığı tv kanalı bence muhteşem. reklamları gereksiz uzun değil ve hep zamanında başlıyor programlar. izleyiniz efenim.

vatan bilgisayar

htc'nin one desire eye modelini almıştık. rakiplerine bakınca en uygun fiyat vatanda diye tercih etmiştik ki iyiki de etmişiz. satıcıları gerçekten ilgiliydi. elinizde ki bütçeye göre en uygun telefonu gösteriyorlar ve anlatıyorlar. bizim kafamızda ki model netti ama yinede ilgi ve alaka ile anlatmaları güzeldi. ürünü aldık ve aradan 2 yıla yakın bir süre geçtiğinde telefon bozuldu ki bozulması normal nerelerden düşmediki o telefon. neyse garantisinin bitmesine çok az kala aldılar ürünü ve tamir edip geri verdiler. bir süre kullanmaya yine sorunsuzca devam ettik. rakiplerine göre gayet iyi bence. ve kendileri türkiye'nin ilk bilgisayar mağazasıdır sırf bu nedenle bile alışveriş yapılabilir.
  • /
  • 8

olan biten

ulusa sesleniş;

sayın yazarlarımız, sözlüğümüz bildiğiniz üzere çok çok yeni bir sözlük. henüz açılalı 2 ay bile olmadı, bu kısa zamanda birçok değerli yazar, değerli bilgiler ve tecrübeler içeren entry'leriyle bize çok şey kattılar. gelinen noktada başlıklar ve entry içerikleri konusunda bazı noktalara dikkatinizi çekmek isterim.

öncelikle sözlüğümüz ekşi veya diğer sözlükler gibi bir tanım sözlüğü değildir. kullanıcıların ürünler hakkında yorumlarını yazdıkları, geniş bir kullanıcı deneyimini okurlara bir arada sunabilmeyi hedefleyen bir sözlüktür. dolayısıyla başlığı açılan şeyin ne olduğunu tanımlamaktan çok onunla ilgili varsa tecrübelerinizi yazmalısınız. bir cep telefonunun veya led tv'nin teknik özellikleri, boyutu, ekran çözünürlüğü, kapasitesi v.s. arandığında yüzlerce kaynaktan öğrenilebilir fakat deneyim öyle değildir. o sebeple "128 gb hafızası olan" yazmak yerine o hafızanın yeterli olup olmamasıyla ilgili bir şeyler yazmalı veya "çok harika bir cep telefonu" yazmak yerine onun neden harika olduğunu anlatmalısınız. eğer başlıkla ilgili tecrübeniz veya yeterli bilginiz yoksa entry yazmamalısınız.

diğer konu, güncel olmayan ve site konseptine uymayan konulardaki başlık ve entryler. örneğin icq, windows 95, windows 98, napster gibi tarih olmuş başlıklar ve başlığa yazılan entryler kullanıcı deneyimi açısından artık okura bir şey sunamazlar. dolayısıyla böylesi entry ve başlıkları tercih etmiyoruz.

bir diğer konu son zamanlarda aşırı artan kripto para başlıkları. sanal paralarla ilgili başlıklarda özellikle faucet tabir edilen sitelerin, bitcoin kazandırdığı iddia edilen ponzi olabilecek sitelerin başlıkları silinecektir. bununla birlikte refli (refferal, referans, affiliate v.s.) link paylaşımı yasaktır. rastlandığı taktirde silinecektir.

başlıkların teknoloji ile alakalı olmasını tercih ediyoruz, ucundan da olsa teknolojiyle ilgili tüm başlık ve entryleri sitede tutuyoruz, silmiyoruz. sizlerden birçok farklı konuda kategori eklenmesi talepleri geldi. temelde bu isteği anlayışla karşılayabiliyoruz ama sitemizin konsepti teknolojik ürünler, belki ileride farklı kategoriler eklemeyi düşünebiliriz ama şu aşamada bu şekilde devam etmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. makyaj malzemesi, sinema filmi, oyun konsolu, kitap gibi çok farklı konularda içeriklerin bir arada olmasındansa belli bir ilgi alanı etrafında içerik üretiliyor olması, sitenin kategorik olarak konumlandırılmasını kolaylaştıracaktır.

son olarak, bitcoin ödülü yazarları kaliteli içerik yazma konusunda motive etmek ve küçük de olsa bir ödül verebilmek amacıyla düşünüldü. dolayısıyla bunu sadece para kazanmak amacıyla yaparak ve ardı ardına kısa ve içeriksiz entyler girerek sistemi suistimal etmemelisiniz. bu konuda iyi niyetimizin karşılıklı olduğunu düşünüyoruz. bu anlamda artık kısa içerikler konusunda daha hassas olacağımızı bildirmek isteriz. ek olarak belirtmek isteriz ki entry satoshi değeri; içerik uzunluğu, fayda ve kalitesi gibi kriterlere göre belirleniyor. tabii ki metni uzatmak için "laf kalabalığı" yapmak entry kalitesini düşüreceğinden sırf uzun diye bir entry'e yüksek satoshi vermiyoruz.

not: sitemizde 18 farklı tema mevcut, mevcut temayı beğenmeyenler kendi profil sayfalarının en üstünde bulunan profil ayarlarına giderek tema seçimi yapabilirler. gece modu için "solar" isimli temayı deneyebilirsiniz.

saygılar ve sevgiler.

Toplam entry sayısı: 73

knox

samsung android'in veri güvenliği açığını kapatmak için yeni telefonlarında kuruluma hazır halde sunduğu mobil güvenlik sağlayıcısı knox resmen iyi ve kötü yanları arasında kullanıcıyı arafta bırakan, mükemmel ötesi program. özel resimlerinizi, uygulamalarınızı, notlarınızı bir kaç farklı parola seçeneği ile knox uygulaması içinde gizleyebilirsiniz. aktif ve hazır halde bulunan knox ile dilerseniz üyeliğinizi onaylayarak cihazın çalınma durumunda veya riskli bulduğunuz anlarda site üzerinden giriş yaparak telefonunuzu kitleye bilir veyahut sıfırlayabilirsiniz. tabi bu işlem 20 dk ortalama zamana yaymanız gerekmektedir. bir başka kötü haber site tamamiyle ingilizce. knox da kötü haberler bitmez iyi haberler gibi. bir başka sorun ise bende dahil olmak üzere şifrelediğiniz resimler zaman içinde eksilebiliyor iken telefonun çalışmasında anlam veremediğiniz işlemler (arka plandaki uygulamanın aktif halde olanla yer değiştirmesi) vb sıkıntıları, knox programını kullanmaya başlamanız ile fark edeceğiniz başlıca sorunlar. en önemlisi ise şifrelemeyi uygulamalar da kullanmanız ile beraber telefonunuz da var olan sorunlar dan dolayı garantiye yolladığınız da knox un kişisel kullanım hatası olarak geri göndermesi durumun da hiçbir hak ıdda edemeyecek olmanız. çünkü yüklü plan uygulamanın arka plan çalışmasına engel olmamalısınız. iyi olan yanlarında en önemlisi ise knox ile korumaya aldığınız resim, video türlerinin hack lenmeye karşı yeterince güçlü olması, daha güzel yani ise galeri veya dosyalarım klasörlerin de herhangibi delil bırakmaması. ios ile kıyaslaması yapılamayacağın dan bu konuya hiç girmeyi gerek görmüyorum ✋

knox

samsung android'in veri güvenliği açığını kapatmak için yeni telefonlarında kuruluma hazır halde sunduğu mobil güvenlik sağlayıcısı knox resmen iyi ve kötü yanları arasında kullanıcıyı arafta bırakan, mükemmel ötesi program. özel resimlerinizi, uygulamalarınızı, notlarınızı bir kaç farklı parola seçeneği ile knox uygulaması içinde gizleyebilirsiniz. aktif ve hazır halde bulunan knox ile dilerseniz üyeliğinizi onaylayarak cihazın çalınma durumunda veya riskli bulduğunuz anlarda site üzerinden giriş yaparak telefonunuzu kitleye bilir veyahut sıfırlayabilirsiniz. tabi bu işlem 20 dk ortalama zamana yaymanız gerekmektedir. bir başka kötü haber site tamamiyle ingilizce. knox da kötü haberler bitmez iyi haberler gibi. bir başka sorun ise bende dahil olmak üzere şifrelediğiniz resimler zaman içinde eksilebiliyor iken telefonun çalışmasında anlam veremediğiniz işlemler (arka plandaki uygulamanın aktif halde olanla yer değiştirmesi) vb sıkıntıları, knox programını kullanmaya başlamanız ile fark edeceğiniz başlıca sorunlar. en önemlisi ise şifrelemeyi uygulamalar da kullanmanız ile beraber telefonunuz da var olan sorunlar dan dolayı garantiye yolladığınız da knox un kişisel kullanım hatası olarak geri göndermesi durumun da hiçbir hak ıdda edemeyecek olmanız. çünkü yüklü plan uygulamanın arka plan çalışmasına engel olmamalısınız. iyi olan yanlarında en önemlisi ise knox ile korumaya aldığınız resim, video türlerinin hack lenmeye karşı yeterince güçlü olması, daha güzel yani ise galeri veya dosyalarım klasörlerin de herhangibi delil bırakmaması. ios ile kıyaslaması yapılamayacağın dan bu konuya hiç girmeyi gerek görmüyorum ✋

iyimi.com

google amcaya iyi mi diye arattığım zaman sonuçlarda çıkmayan platform. kendisini biraz daha önlerde görmek istiyoruz.

paribu.com

kullanım olarak kolay ve anlaşılır olan türkiye piyasasında ki en iyi bitcoin alım - satımı yapılan site. destek bölümü hızlı bir şekilde dönüş sağlıyor ve çocuğa anlatır gibi güzelce cevaplıyor soruları. eksik yanları mobil uygulamasının olmaması ve sadece kripto para olarak bitcoin alım - satımı sağlaması. umarım bir an önce ethereum, bitcoin cash gibi alt coinlerde de işlem yapılabilir.

pinterest

görsel paylaşım sitesi. moda, sanat, el işi, yemek, dekarasyon gibi pek çok alanda görsel olarak size yardımcı olur ve sadece bakarak aklınıza yeni fikirlerin gelmesini sağlar. ilginizi çeken paylaşımları pinliyerek kendi kişisel arşivinizide oluşturabilirsiniz.

satoshi

satoshi bitcoinin en küçük birimidir. 1 satoshi 0.00000001 btc değerindedir ve 1 bitcoin 100.000.000 satoshi değerindedir. bizim için 1 kuruş neyse kripto para biriminde de satoshi odur diyebiliriz ama değer olarak bizim 1 kuruşumuz 1 satoshiden değerlidir.

whatsapp

ilk önce ıphone'da kullanılmaya başlanan ücretsiz anlık mesajlama programı gün geçerek ününü arttırdı ve tüm akıllı telefonlarda kullanılmaya başlandı. özellikleri ise anlık mesaj atma, fotoğraf ve video gönderebilme, arama ve görüntülü aramadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler