tot2005

Durum: 5 - 0 - 0 - 0 - 21.12.2017 09:33

Puan: 5 - Rütbe:

1 yıl önce kayıt oldu - 2.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!

twitch

artık sadece oyun yayınlarının yapılmadığı, ırl kategorisinin hızlı bir şekilde popülerleşmesiyle birlikte insanların günlük hayatlarını yayınlamaya başladıkları yayın platformu. yurt dışında yaşıyor olsam ve sağlam bir donanım ve internete sahip olmuş olsam kesinlikle yayıncı olmayı denerdim. eğer bir şekilde insanların ilgisini çeker de 3000-5000 izleyici ortalamasını yakalayabilirseniz iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

dota 2

tek başıma girip ingilizce konuşamayan, oyuna girer girmez mid lane'i işaretleyip chatten mid or feed yazıp first pick invoker veya shadow fiend alıp first blood verdikten sonra itemlerini satıp sadece tp alarak karşı mid'i feedleyen insanlarla oynamak yerine arkadaşlar girip birbirimize hem kanser verip hem de eğlenmeye çalışıyoruz. aslında 5 kişilik bir arkadaş grubuyla oynandığında çok fazla zevk veren bir oyun ama oynaması da bir o kadar zor.

humble bundle

steam oyun kütüphanemin herhalde yarısı humble bundle'dan aldığım oyunlarla doludur. çok ucuza çok fazla miktarda oyun bulabileceğiniz ortam. onun haricinde, steamde fiyatı 10 dolar civarı olan oyunları sadece birkaç günlüğüne ücretsiz bulabilirsiniz. en yakın örnek daha 2 gün önce layers of fear oyununu bedavaya aldım, steam fiyatı 30tl.

steam

steam sağolsun artık korsan oyun ile uğraşma devri kapandı benim adıma. özellikle yılbaşı, black friday vb. indirim dönemlerini kaçırmamaya çalışıyorum. önceki entrylerde bahsedildiği gibi bu durumdan hem siz hem de steam karlı çıkıyorsunuz. ucuza oyun alıp oyunlardan item düşürüp markette satıp siz kazanıyorsunuz, steam ise bu satıştan aldığı komisyon ve ilk başta oyun satışından aldığı para ile cebini dolduruyor. sonuç olarak alan mutlu veren mutlu, sıkıntı yok.

h1z1

bu dönemin belki de en popüler oyunu olan pubg(bkz: playerunknown's battlegrounds )'nin esinlendiği oyun. çok büyük bir potansiyele sahip olmasına rağmen yapımcı faktörüne takılmış, pubg'nin çıkmasından sonra oyuncu sayısında bir düşüş yaşamıştır.

aslında birkaç düzeltme/yenilik ile belki de eski günlerine geri dönebilir. oyunun önce iyi bir optimizasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. amd fx 6300 işlemci, r7 370 ekran kartı(çok üst düzey olmamasına rağmen yeterli olması gerektiğini düşünüyorum) ile ortalama 45-50 fps alıyorum. fakat zaman zaman fps droplar yaşamam çok can sıkıcı bir durum. özellikle çatışma anında saniyelik de olsa 20 fps'e düşmesi hiç hoş olmuyor açıkçası.

optimizasyondan sonra oyunun en büyük ihtiyacı silah çeşitliliğinin artırılıp, silahların upgradable olması gerekli bence. pubg'nin h1z1'e göre en büyük artısı bu olsa gerek. h1z1'deki scope eksikliği oyunun 3. dakikasında kendini gösteriyor.

bunlardan da önce yapılması gereken, oyunun hilecilerden temizlenmesi olmalıdır. combat sırasında bir adamın kaskını 3-4 kez kırmak sizi oyundan soğutabiliyor.

ama her şeye rağmen benim gibi pubg oynamaya gücü yetmeyen insanların denemesi gereken bir oyun.
Henüz hiç başlık açmamış.
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 5

Henüz takip ettiği biri yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler