time and space

Durum: 19 - 0 - 0 - 0 - 07.11.2017 10:38

Puan: 23 - Rütbe:

2 yıl önce kayıt oldu - 1.Nesil Yazar

Henüz bio girmemiş.

Ödemelerle ilgili önemli güncelleme!
  • /
  • 2

lenovo g5080 i5

4 yıl önce aldığım, 4gb ram,2 gb ekran kartı, 500 gb hdd’ ye sahip dizüstü bilgisayarım. oyun konusunda sınıfta kalan benim gibi gündelik kullananlar için 1500tl(4yıl önce) fiyatıyla iş gören bir bilgisayardır.

iphone 5s

touch id’ yi ilk defa kullanan ve tasarım şıklığında en yüksek sıralarda yer almış eskinin en iyilerinden olan telefon. ekranı bayağı küçük kaldığı için video falan izlemek çileye dönüşür. çift hoparlörlü olması bence iyiydi. sanırım ios 11 ile güncelleme alan son model. bu arada kız arkadaşımın yaptığı gibi güncelleme yapmadan kullanabilirsiniz, diğer modellerin aksine güncelleme yapılmamış hali daha hızlı.

apple ipad air

9.7 inch ekranlı, ios 11 güncellemesi gelen tabletim. uzay grisi ve gümüş rengi seçeneği var. klasik apple olmasının dışında beklediğimden sağlam çıktı. küçük kardeşimin elinde araba direksiyonundan taekwondo yapanların şov amaçlı gösterilerde kırdıkları tahtalar gibi darbeler yese de bana mısın demedi. zaten her türlü uygulamayı ve oyunu rahatça çalıştırıyor. not almak ve ayak üstü bir şeyler izlemek için de çok uygun kendisi.

sennheiser cx 300-ii

ilk defa bir kopma/kırılmadan değil kaybolmasından ötürü kullanmayı bıraktığım kulaklık. house müzik dinlerken beni hayattan koparıyordu adeta. zaten kulaklığı taktığınızda dış sesleri tamamen duyamıyorsunuz. küçük derimsi çantası hijyen açısından da koruma açısında da iyi düşünülmüş. sadece klasik müzik dinlerken düşük performans almıştım ama telefondan gerekli ayarlamaları yapınca o da düzelmişti.

iphone 6s

halihazırda kullanmakta olduğum cep telefonu. samsung s4’ten çok çekmiş birisi olarak buna geçtiğimde o herkesin bahsettiği kalitenin tadına varmıştım. zamanı yavaş yavaş geçmiş olmasına rağmen ios 11 ile daha bi hızlandı sanki. benim için şu an hala üst modellerine geçme gereği duymadığım bir performansı var. teknik özellikleri doğal olarak düşük kalsa da görüntüsü açısından bir çok üst modelinden ayırmak biraz zor.

steam

özel günleri iple çekmemi sağlayan sanal oyun dükkanı. içinde oyun dışında forum, gruplar ve çeşitli istatistik bölümleri olması gayet hoş. bir oyun hakkında dünyanın her ucundan insanların yorumunu okuyor ve tartışabiliyorsunuz. güzel guruplar kurup zevkinize zevk katabilirsiniz. piyasada tekel oluşturması kötü gibi gözükse de bitcoin ile bile ödeme kabul etmesi zaten hakkını veriyor. istek listesi oluşturmayı unutmayın, sonra indirimleri kaçırır üzülürsünüz.

logitech mk220 klavye mouse set

laptop klavyesine bira dökmem sonucu geçici olarak aldığım ve 2 yıldır kulladığım kablosuz mouse ve klavye setidir. küçük tuşları oyunlar için yetersiz kalsa da günlük kullanım için çok uygun. çok az kullanmamama rağmen pilleri 2 yıl sonunda yeni yeni bitiyor. mouse’u biraz ağır ve tek pille kullanamıyorsunuz. klavyesi ise ince uzunumsu, az da olsa tuşa basıyorum hissi veriyor. ayrıca akıllı tvde de kullanmayı seviyorum.

musixmatch

müzik servislerine şarkı sözü ve çevirileri sağlayan uygulama. eskiden spotify ile daha uyumlu çalışmasına rağmen şu an kankası apple music. offline ve reklamsız kullanmak için premium üye olmak gerekiyor. istediğiniz şarkının sözlerini ekleyebilir, diller arası çeviri yapabilirsiniz. tabii onaydan geçmek şartıyla.

iyimi.com

bir teknoloji ürününü almadan önce uğrayacağınız ilk duraktır. alacağımız bir x ürününü en iyi, yine bizim gibiler bize doğru yönleriyle tanıtabilir diye düşünüyorum. belki de ileride, burada keşfedip edinmek isteyeceğim teknolojik aletler göreceğim.

nokia 3310

en eski, eskimeyen telefon. entropiye inat olarak doğmuş hala bilinmekte, hala unutulmamaktadır. düşünün şu an bile nokia 3310 ekranlı yılan oyunları yapılıyor. geçenlerde yeni çekilmiş müzik oluşturma videosuna denk geldim. yeni çıkarılmış modeli bile yerini alamadı.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 19

spotify

türkiye’ye açıldığı ilk günden beri kullandığım müzik platformu. o zamanlar olan mesajlaşma, şarkı sözü gibi bir çok özelliğini zaman içinde kaldırmış olsa da asla vazgeçemedim. kendisini 2 ay kadar apple music ile aldattığım doğrudur fakat apple music’in tek artısı iphone ile daha uyumlu olmasıydı. radyo olayı beni cezbetmediği için o konu hakkında yorum yapamayacağım. windows ve iphone’da ilk açışta oluşan bağlanma sorunu ve özellikle iphone’da çok fazla gereksiz yer kaplaması büyük sorunlarından. bunu çözmek için sürekli uygulamayı kaldırıp yeniden kurmak istemiyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler